A világhírű cambridge-i egyetem kutatóbiológusa, Vlagyimir Bukovszkij napjainkban a legismertebb orosz politikai száműzött. Még fiatalon, az 1956-os magyar forradalom hatására lázadt fel a szovjet rendszer ellen. Hosszú éveket töltött börtönökben és - egészséges emberként - elmegyógyintézeti kényszer- gyógykezelésen. Kun Miklós vele készített angliai mélyinterjújában talán a legdrámaibb rész annak felfedezése, ahogyan a KGB a nemzetközi közvélemény nyomására a neves másként gondolkodót különgépen megbilincselve Svájcba vitte, és ott kicserélte Corvalanra, a chilei kommunista párt főtitkárára. Azt hihetnők, Bukovszkijt, akiből emigrációjában kiváló író lett, ma megbecsüli a posztkommunista Oroszország. Nemrég azonban kérlelhetetlen antikommunista, szókimondó nyilatkozataiért Moszkva londoni képviselete Jelcin utasítására megtagadta tőle a beutazási engedélyt egykori hazájába.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások