Pilinszky János (1921-1981) a XX. század egyik legnagyobb magyar költője volt, akinek szellemi jelenléte a mai napig eleven. Filmünk 2015 nyarán bemutatott első része felvázolta a kapcsolati hálót, melyben európai útjai során „kinti” idejét töltötte; a szellemi közeget, mely írásművészetét táplálta. Beszélgetés-mozaikokból narráció nélkül teremtett tanulságos víziót, és bonyolult magyarázkodás nélkül térképezte fel a belső utat, amit Pilinszky számára a művészet jelentett. A második részben vizsgálódásunk körét újabb érzékeny és sok meglepetést tartogató területre terjesztjük ki: körbejárjuk, miként volt jelen a költő életében a barátság és a szerelem, miként mosódtak el számára a határok, miként értelmeződtek bűnként a vonzalmak, és hogyan csapódott le mindez a költészetében.
Készült a Magyar Média Mecenatúra támogatásával.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások