A Kisfogház jelentősége sajnálatos módon nagyon kevéssé ismert, holott az egykori börtön a magyar történelem egyik tragikus és szimbolikus helyszíne. Kihagyhatatlan volt a filmből az egykori halálraítélt Fónay Jenő, a Széna téri felkelők egyik vezetője, a POFOSZ alapítója, aki létrehozta a Kisfogház Emlékhelyet. Bekerült a filmbe Göncz egykori pertársa, Regéczy-Nagy László, a TIB elnöke, az NEKB tagja is. Wittner Mária, az 56 utáni megtorlás egyik legismertebb áldozata 13 évet ült börtönben, mellette feltűnik a filmben egy kevéssé ismert egykori sorkatona, a komlói Puchert János is, akinek már csak egy hete volt hátra a leszerelésig, amikor kitört a forradalom, majd parancsot teljesítve harcokba keveredett, 1970-ben szabadult... Mindegyikük sorsa külön-külön is tragikus, együtt pedig egészen erős hatással vannak a nézőre. Az 1956-os forradalom leverését követően a népbíróságok 1963-ig mintegy 26000 embert ítéltek hosszabb-rövidebb börtönbüntetésre vagy halálra, a halálos ítéleteket legtöbbször a Kisfogház udvari részében hajtották végre.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások