Fejvadászok III.

Bakancslistához adom
Manhunters: Fugitive Task Force
dokumentumfilm sorozat

Értékelés:

4 szavazatból
Szerinted?

Mi történik, ha az Egyesült Államokban egy bűnöző bujkál? Megszökött a börtönből, vagy a feltételes szabadlábra helyezés után újabb bűncselekményt követett el? Netán súlyos bűncselekménnyel vádolják, letartóztatási parancs is van ellene, csakhogy sehol nem lelik az illetőt? Ilyenkor lép akcióba a Szövetségi Rendőrség különleges egysége, amelynek tagjai között akad egykori tengerészgyalogos, karate-bajnok, vagy valamelyik rendőri bevetési egység volt harcosa... Férfiak, s köztük jó néhány nő is. Akár a legkisebb nyomon elindulnak és szövetségi felhatalmazással államokon át űzik, hajtják a keresett személyeket, akik között a legtöbbnek még fegyvere is van.

Egyéb epizódok:

Hozzászólások

Szerinted?
enczil 2012 febr. 09. - 01:21:47
Pályám során, amikor csak tehettem, szószólója voltam a "fejvadászat" jogintézménye hazai bevezetésének, mivel az azóta is fenntartott véleményem szerint a Magyar Rendõrség kõrözési tevékenységének eredményessége - objektív és szubjektív okokból egyaránt - abban az idõben sok kívánni valót hagyott maga után. Gyanítom, hogy manapság sem lenne haszontalan ezen elgondolkodni. Azonban azt el sem tudom képzelni, hogy a körözött személyek felkutatása során a fejvadászok ilyesféle lelki terrort alkalmazhassanak a keresett személy hozzátartozóival szemben, mint e filmben a gyanúsított édesanyja tekintetében. Nem biztos, hogy teljesen jól idézem, de ilyen mondatok hangzottak el: "Ön is börtönbe kerülhet", "egy napot adunk, hogy elmondja", "holnap visszajövünk".
Természetesen lehetségesnek tartom, hogy a dokumentumfilmbeli állam az eredményesség érdekében elnézi/eltûri ezt a fajta eljárást (magatartást), sõt talán a szabályaik szerint jogszerû is, de az én értékrendembe ez semmiképpen sem fér bele. Olyannyira nem, hogy õszintén szólva mélyen megdöbbentett. A felkutatás eredményességéhez manapság már tengernyi módszer és technikai segítség áll rendelkezésre (persze kicsit babrásabbak, mint fenyegetõzni), akkor miért kellene ilyesmihez folyamodni?
Kultúrállamokban a közeli hozzátartozók nem kötelezhetõk tanúvallomásra... Igaz, kultúrállamokban a visszamenõleges hatályú jogalkotás sem etikus.