Pál és Cecil házasok. Gyámleányuknak, Lencsinek öt diplomája van, szépen rajzol, ő fogja Pál készülő könyvét illusztrálni. Cecil a városban járkál, egy kék róka garnitúrát próbál találni. Megérkezik Sándor barátjuk, akit délben nem fogadott a Török utcában lakó Trill báró, mert valószínűleg nő volt nála. Sándor Cecilre gyanakszik, féltékenység gyötri...
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Igen. Sajnos az a Dunával a legnagyobb baj, hogy nem szokott ismételni. Ha lemaradt az ember valamirõl, akkor végleg lemaradt, de legalábbis hosszú évekre. Persze más nézõpontból meg pont ez a jó...:)
Ez egy 1988-as felvétel volt. Itt 90 percesnek jelölték. Az ember azt hinné, hogy egy régi felvételnek fix idõtartama van, azt nem nehéz kikalkulálni a mûsorterv beállításánál. Hát ezek szerint nem.
A legtöbb csatorna bazi nagy logókkal reklámoz a bal, vagy jobbsarokban mindenféle szemét mûsort, ami csak a szellemileg visszamaradottakat érdekelhet, ugyanakkor véletlenül sem ad be egyetlen elõzetest, figyelemfelhívó ajánlást a színháztörténeti remekmûvekre (más mûvekre sem, ha valaki ezt nem tartaná annak), Shakespeare-re, vagy Moliere-re sem.
Az a néhány ember, akinek még ilyesmire lenne igénye, hát legyen figyelmesebb.
Nem mi vagyunk a fogyasztók.
Akkor ez valószínûleg a szolgáltató hibája, mert nálunk az egész házban van mind a négy csatornán, sõt több helyen is tapasztaltam, hogy remekül mûködik.
De ha érdekelnek a színházi közvetítések, akkor ajánlom Neked a www.szinhaz.hu fórumát, ahol van egy "Színház, filmek, tévéjátékok a tv-ben" topic és egy-két héttel elõre már értesítenek a lelkes fórumozók egy-egy közvetítésrõl!
Az m1, m2, Duna és Duna world teletextjén látható mind a négy csatorna mûsora - szerencsére!
Ami sokkal nagyobb baj, hogy a mûsorújság szerint 1 óra 35 perc a közvetítés, beállítottam a felvételt 2 óra idõtartamra és így is lemaradt a vége! Gyakorlatilag vigasztalhatatlan vagyok! Ekkora bakit hogy lehet elkövetni? Pedig maga a darab szellemes, jópofa és akkora öröm Kozák Andrást képernyõn látni (ha máshol már úgysem lehet)!
Hát abban a formában, ahogy leírta, én sem értettem, csak a többi hozzászólás után. Fõleg, hogy a NAT-ot kis betûkkel írta. Manapság már nem divat a nagybetû és a mondat végi pont se nagyon. Máskor meg közneveket írnak nagybetûvel.
Sajnos a kérdésre én sem tudtam meg a választ, mivel - szégyen, nem szégyen - a harmadik felvonás alatt elaludtam. Pedig az elején nagyon magával ragadott, szellemesek voltak a párbeszédek, de valahogy a vége felé szerintem ellaposodott a történet. Olyan kiszámítható volt...:(
SPOILER ... hogy a nõ csak a házibarátot akarja féltékennyé tenni, mert szerelmes belé. Persze lehet, hogy most megcáfolja valaki ezt a tippemet, de annak még örülnék is, mert akkor mégsem volt olyan kiszámítható, mint gondoltam.:)
Érdekes volt, hogy sokáig nem ismertem fel a Família Kft.-bõl Ádám Tamást/Nagy Sándor Tamást (Szép Károlyt), csak mikor egy mondatot egy, a sorozatban rá jellemzõ hanghordozással adott elõ.:)
Amúgy ez az a pillanat, amikor valamiben egyetértünk.:) Bosszantó, hogy ezeket a színházi közvetítéseket nem reklámozzák, és használhatatlan a teletext, amióta csak az MTV1-en látható az MTV2-é és a két Dunáé is. Ki az a barom, aki filmnézés közben átkapcsol az MTV1-re, hogy megnézzen valamit azzal kapcsolatban, ami a másik csatortnán megy??? Eszementek!:///
Olyan borzasztó, hogy ezeket a színházi elõadásokat nem "reklámozzák" a köztévéken. Véletlenül se adnak le egy-egy elõzetest a nézettebb mûsorok elõtt, vagy után.
A TV-újságom csak a címet jelezte - nem is vettem észre.
A teletextet sikerült olyan bonyolulttá tenni, hogy ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajta.
Én örülök, hogy a bankkártyám PIN-kódját tudom fejbõl, a négy közszolgálati tv délelõtti - délutáni - esti mûsorainak az oldalszámát tuti nem fogom megjegyezni.
És nem ülök örökké az internet elõtt sem, hogy a TV-mûsort böngésszem a neten.
Vagyis ha nem veszem észre, hát lemaradok róla.
Pedig szerettem volna megnézni. Más kabaréjelenetekbõl emlékszem a híres mondatára: járt-e Cecil a Török utcában?
Most már valószínûleg sosem fogom megtudni.
Nem komolyan gondoltam én sem, hogy középiskolások tömegei jelölték be péntek estére a naptárukba, hogy megnézzék Herczeg Ferenc Kék rókáját.
A téma sem igazán izgathatja õket, a nõi lélek megértése.
Pedig jó kis elõadás volt. Végig jelen volt egy szelíd humor, az író sok mondata emlékkönyvbe, aforizmák gyûjteményébe való.
Örömmel láttam Varga Máriát a darabban. Nagy színésznõnek tartom. Soha nem szerepel bulvár cikkekben, talán ezért nem is tartják számon?
Õszinte, egyenes, tiszta ember ez a Hajdúböszörménybõl indult mûvésznõ. Talán ezért sem maradt a Nemzetiben? A Balkáni gerlében láttam - sajnos ezt is csak tv-ben.
Most, ha jól látom, Gyõrben van színpadon.
Talán a Duna felismeri, hogy sokat tehet annak érdekében, hogy lássuk-halljuk-tudjuk, milyen színészeink IS vannak, s nem csak azok, akik a magyar filmek ügyeletes kegyeltjei, vagy nem csak azok, akik kilóra árusítják ki magukat kétes cselekedeteikkel, s naponta kerülnek ezekkel címlapokra.
Azt sajnos le kell szögezni, mennyire szégyen, hogy a legjobb magyar drámaíróról nagyon kevesen tudnak. Pedig Herczeg az volt. Nagyon örülök, hogy méltatlanul elfeledett szerzõnk most kapott egy kis idõt a Duna TV-n, hogy olyanok is élvezhessék, akikhez eddig nem jutott el.
Mert nem ismered. Mindenkinek koszonom aki megemlekezik Herczeg Ferencrol. Aki nem ismeri az sokat veszit. A maganelete titkos volt, de rengeteget tett a magyarsagert, Magyarorszagert. Nagyszeru ember es nagyszeru iro volt.
Hogy fogadatlan prókátorként megvédjem Ádámot, most folyik arról a polémia, hogy lehetett például Herczeg Ferencet kihagyni a Nemzeti Alaptanterv törzsanyagi követelményébõl. És tessék! Most itt van Herczeg Ferenc. Remélhetõleg minden középiskolás itt ül majd kezdéskor, hogy mint "szorgalmi anyagot" - ha már nem tartották fontosnak a tantervírók- megismerjék.
Igen, épp ma hallottam egy magyartanár sopánkodását a rádióban, hogy ki mindenki, és mi minden maradt ki a NAT-bõl, és felsorolt vagy 20 írót-költõt,mûveiket, akiket és amiket a ma gyerekének kötelezõ volna megismerni.
Most kérdezem én: írókat, költõket megismerni a mûveik ismerete nélkül semmit nem ér. És a mai diák képes lenne 20 írónak csak egyetlen regényét elolvasni egy tanév alatt, vagy 10-15 versében elmélyülni? Épp azon gondolkodtam, hogy tudna egy tanár 5. osztály után rávenni egy seregnyi gyereket, hogy egy kiadott lista alapján elolvassanak a nyári szünetben vagy 20 regényt, hogy 6.-ban érdemben beszélgethessenek a regényekrõl, írjanak olvasónaplót, stb. Mert mi még ezt tettük, sõt olvastunk titokban, elemlámpánál a paplan alatt is. Ma hány regényt olvas el egy év alatt egy tanuló?
Igaz, nekünk nem volt még internet. Nem tágult ilyen szélesre a világ, de valahogy a világra nyitással beszûkült a tudat.
1988-as felvétel. Kicsit sokáig õrizték, de jó, hogy elõvették. Megnézem.
Már elnézést, hogy idekattintottam, de elolvasva az írásodat, meg kell tisztelettel kérdeznem, hogy elgurult a gyógyszered, vagy esetleg túl sokat vettél be belõle?... Ez mi?!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások