Ferdinánd Fellner és Hermann Helmer bécsi építészek negyvennyolc színházat építettek s ebből tizenegyet a történelmi Magyarország területén. A Víg, az Operett, a régi Nemzeti Színház, a Kecskeméti Katona József Színház és a Szegedi Nemzeti Színház őrzik ma is Magyarországon a két kiváló építész munkásságának emlékét. Varga Miklós építész és kitűnő színészek bizonyítják, hogy a több mint száz éves épületek ma is tökéletesen szolgálják a színházművészetet, sőt a különböző rekonstrukciók során csak rontani lehetett rajtuk. Ma, a Nemzeti Színház körül folyó évtizedes viták tükrében különösen érdekes, hogyan, miből és mennyi idő alatt emeltek eleink annyi szép és időtálló színházat.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Nagyváradi lévén igencsak ismerõs a Fellner-Helmer páros neve. Aki arra jár, feltétlenül nézze meg belülrõl is, fõleg most, amikor kivül-belül felújitva bûvöl el.Annak idején, a szinházi büfé magas polcai rejtették el azt a ma is meglévõ márványtáblát, amely az 19oo. évi szinház avatásra keszült.
A kecskeméti szinház a váradinak pontos lekicsinyitett mása...
F. Fellner és H. Helmer neve valószínûleg nem cseng ismerõsen számunkra, sajnos méltatlanul, hiszen nagyszerû épületeket alkottak, amint azt a film is bebizonyítja. Egyébként az ismertetõt kiegészíteném egy kérdéssel, ugyanis a felsorolt kérdések mellett számomra az is fontos, hogy MIÉRT voltak képesek annak idején ilyen eredményekre. Véleményem szerint azért, mert tudtak a jövõre gondolni, nem a pillanatnyi üzleti érdek kielégítését szem elõtt tartó karvalytõke urai hatották át a gondolkodást, mint manapság.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások