A National Geographic Channel kozmikus utazásra hívja nézőit. Starthely: a Föld nevű bolygó. Célállomás: az Univerzum peremvidéke. Eszközök: űrhajók, gigantikus földi teleszkópok és a Hubble űrtávcső valós felvételei, valamint látványos számítógépes grafikák és illusztrációk. A film elkészítésének indítéka: megalkotni az első pontos és tudományos igényű útifilmet lakhelyünk és a végtelen között.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
rené2010
2013 aug. 23. - 19:58:15
Kár, hogy már alig van ilyen mûsor a tematikus csatornákon. Átvették a helyüket a nézhetetlen alkudozós mûsorok.
Hidd el, teljesen megalapozatlanok voltak azok az elképzelések. W. von Braun az 1980-as évekre más Mars-utazásban gondolkodott, kb 150 fõs legénységgel. Ma már egyre kevesebb pénz van az ilyen küldetésekre, és a technikai problémák nagy része még nincs megoldva.
Nem olyan nagy kérdés ez. Összesen 7 holdraszállási kisérlet volt, ebbõl hat volt sikeres. Az Apolló expediciók összesen kb 380 kg közetet hoztak vissza hat különbözõ pontról, ami elég volt az elemzéshez. Még két expediciót terveztek, de ezeket törölték. Az egyik saturn-5-öst felhasználták a szojúz-apolló közös ürrepülésen. Már nem hozott volna több eredményt így nem volt értelme folytatni.
De volt politikai oka is. A holdutazás Kennedy programja volt, és akkor már egy Richard Nixon lakta a Fehér Házat, aki nem akarta ezt a programot folytatni. Az oroszokat legyõzték, és amerika népe elfordult a holdutazástól. Más országok meg nem fejlesztettek ki erre megfelelõ technológiát, és ilyen tulajdonképpen ma sincs. A jelenlegi technikával (ürrepülõgép stb) nem tudunk eltávolodni a Földtõl.
Könnyen megjegyezhetõen ,szemléletesen mutatja be a világûrt. Ami nem annyira tetszett,hogy az égitestek nem fotórealisztikusan jelennek meg. Pld a Hold,vagy a Mars inkább néz ki egy mûanyagból fröccsöntött golyónak. Ezeket inkább hagyományos élethû képekkel kellett volna mutatni,ahol lehet. A narrátor kissé túljátszotta magát. Ezeken felül jó,hasznos film.
Einstein megdöbbent, amikor az egyenletei alapján feltételezhetõ volt egy véges idõvel ezelõtt létrejött Univerzum. Be is vezette a kozmológiai állandót, amit kicsit késõbb saját kezûleg hajított ki, mivel bizonyítékot találtak a nem állandó állapotú Világegyetemre.
A Biblia pedig egy-két valós tényt ugyan tartalmaz, de egyébként egy zavaros, önellentmondó rémmese. Kb. a Piroska és a farkas c. mesével egy szinten, de annál durvábban.
Gondolom nem arelativitáselméletre gondolt ,hanem pl arra hogy a világegyetem gyorsulva tágul ,amit Einstein tagadott,valamint õ még végtelennek gondolta az universumot,és nem hitt a fekete lukban sem.A binblia pedig nem a levegõbe mesélõ kitaláció,mert pl az egyiptomi tíz csapás tény volt,és az özönvíz is valószínüleg egy hatalmas szökõár leírása volt.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások