Az aktuális rész ismertetője:
Egy alig több, mint négy méter hosszú, és egy méter széles, halszálkás szövésű lenvászon. Nem különösebben szép szövet: szakadt, égett, foltos és foltozott. A felületén található szokatlan kép azonban különlegessé teszi. Ez az árnykép annyira halvány, hogy szinte eltűnik, ahogy közelebb lépünk. Ha azonban a távolból vizsgáljuk, akkor egy férfi kísérteties elöl- és hátulnézeti körvonatai rajzolódnak ki. Az elmúlt százötven év során ezt a szövetet az olaszországi Torino városában található Keresztelő Szent János Katedrálisban őrizték. Innen kapta a nevét is: a Torinói Lepel.
A lepel Európa egyik legrégebben vitatott emléke, amelyről szinte "keletkezése" óta folynak a viták, bár éppen a keletkezés időpontja a legbizonytalanabb. A szövet eredetiségének hívei azt állítják, ezzel a vászonnal takarták be a halott Krisztust a keresztről való levétel után, ezért látszik a véres arc a leplen, sőt, még a töviskoszorú keltette sebek nyomai is kivehetők az anyagon. A lepel tehát Krisztus arcvonásait is megörökítette e vélekedések szerint, még ha igen halványan is. A lepel a testen lévő sebeket szintén "megőrizte", így átszúrt sebek, és más sérülések (jelei) láthatók rajta, amelyek azt bizonyítanák, hogy valóban keresztre feszítették azt az embert, akit ezzel a szövettel letakartak.
A műsor ismertetése: A sorozat olyan jelenségek nyomába ered, melyek a tudomány jelenlegi állása szerint nem létezhetnek, de valamilyen rejtélyes okból kifolyólag mégsem akarnak kikopni a köztudatból. A természetfölötti jelenségek az idők kezdete óta foglalkoztatják az ember fantáziáját. A rejtélyes, megmagyarázhatatlan eredetű hangok, a hirtelen hőmérséklet-változások, vagy a semmiből váratlanul előtűnő ektoplazmacsóvák egyesek szemében azt bizonyítják, hogy szellemek garázdálkodnak a környéken.
Hozzászólások