A filmművészet története - Egy odüsszeia / Az 1990-es évek: A digitális film hajnala - A valószerűtlen valóság Amerikában és Ausztráliában

16 éven aluliak számára nem ajánlott 14. rész, 65 perc

Értékelés:

11 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

11 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: Az 1990-es években a digitális képalkotás lehetővé tette, hogy olyan látvány táruljon a néző elé, ami addig lehetetlen volt. A Terminátor 2., a Gladiátor, a Jurassic Park és a Toy Story Játékháború nagyköltségvetésű újításai mellett a kisköltségvetésű Ideglelés is megmutatta, milyen csodákra képes a videokép. Ez egyúttal a posztmodern kiteljesedésének időszaka is, amikor Quentin Tarantino, Oliver Stone, Joel és Ethan Coen, Gus Van Sant, Matthey Barney és Paul Verhoeven a régi formák új kombinációit hozták létre. Az új-zélandi Jane Campion és az ausztrál Baz Luhrmann művei egészítik ki az epizódban felvázolt körképet.

A műsor ismertetése: Az 1950-es években a filmművészet újabb és újabb területeket hódított meg földrajzi és tematikus értelemben egyaránt. A sorozat ezen epizódja a szexualitás témájának előtérbe kerülését és a melodráma műfajának kiteljesedését vizsgálja olyan országok filmtermésében, mint Egyiptom, India, Kína, Japán, Brazília vagy Mexikó. Az amerikai filmek közül az Amit megenged az ég és a Johnny Guitar az elfojtott szexualitás ábrázolásának példái, valamint a már ismert nagy mesterek újabb munkáit is szemügyre vesszük, A gonosz érintését Orson Wellestől, Az üldözőket John Fordtól, a Szédülést Hitchcocktól és a Rio Bravót Hawkstól. A brit mozit David Lean és Lindsay Anderson munkái képviselik.

Egyéb epizódok:

Hozzászólások

Szerinted?