Az aktuális rész ismertetője: "Igazán nagy szerelmes tájaim Erdélyben vannak. Ott születtem, ott nevelkedtem, ott jártam be a nagy hegyeket, a havasi csúcsokat. De Erdélybe már nem tudok és nem is akarok eljutni, nem akarom látni, ami ott történik a magyarsággal. Egy barátságtalan, ellenséges közegből voltam kénytelen áttelepedni Magyarországra, az anyaországba. Szülőföldről a hazába. Most itt kerestem hát magamnak szerelmes földrajzi helyeket. Időm nem volt az országot járni, kirándulni. Az áttelepedés, az új élet megteremtése nyolc évet vett el legjobb éveimből, nyolc évem veszett el az alkotásból. Ezt akartam lázas sietséggel pótolni. Nagyobb köztéri műveim készültek Győrben, Táton, Nagymaroson, Esztergomban, Orosházán, Pásztón, Budafokon, Kőbányán. Ezek az én kedves helyeim, ahol szobor formájában elhelyezhettem gondolataimat, elképzeléseimet, hogy erőt, kitartást, magyarságukban öntudatot, megmaradásukban hitet adhassak az itteni embereknek." A Táti Isten-pár, a Boldogasszonykő Győrben, a Nagymarosi Pietá, a Magyar Oltár Kőbányán, a budafoki 1956-os emlékmű, a Magyar Nemzeti Galériában látható Tüzes trónon: ezek a ma 80 éves Szervátiusz Tibor szerelmes földrajzának, rendhagyó "tárlatlátogatásának" helyszínei.
A műsor ismertetése:
Értékvesztett világunkban a médiának meg kell szólaltatnia, fel kell mutatnia azokat az egyszerű embereket, vagy a közvéleményt formáló személyiségeket, akik magatartásukkal, munkájukkal, cselekedeteikkel példát mutatnak a közösségnek.
Az Arcélek riportszerű portréműsor, 15 percben. A műsorban megszólaló nem mondja fel életrajzát, hanem vallomásából kibomlik, kiderül munkájának, szellemi tevékenységének értékteremtő hozadéka. A történet feldolgozása riportszerű: látjuk tevékenységének végzése közben, otthon.
Hozzászólások