USA és Kína: Titánok harca / Technológiai háború

US and China: When titans clash / A Tech War
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott I / 3. rész, 59 perc

Értékelés:

6 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

6 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: Az USA és Kína közötti technológiai háború a Biden-adminisztráció alatt is folytatódik, olyan óriáscégek életét is alapvetően befolyásolva, mint a TikTok, a Huawei, a Facebook vagy épp a Tesla. Míg az USA-ban egyre erősebb gyanakvás övezi az itt tanuló-kutató diákokat és tudósokat, a Kínában működő amerikai cégek körül is fogy a levegő. Mi lesz a tudás és a technológiák szabad áramlásával, ha tovább fokozódik a szembenállás és fogy a bizalom?

Évadok:

Hozzászólások

Szerinted?
10/10
ilali 2022 júl. 03. - 12:44:00 10/10
Szomorú, hogy még mindig itt tartunk.
Az egyik ifjú titán nagyon szemléletesen adta elő, hogy füstöl el egy alkatrész téves póluscsere miatt. De egyik helyen olcsóbb az alkatrészek cseréje, mint máshol. Ezért költöztetni kell a vállalkozást.
Ősrégi gond, hogy szinte minden energiánk arra fordítódik, hol olcsóbb a javítás és alig fordítódik figyelem arra, hogy eszközeink ne romoljanak el.
Az én ismereteim már nem naprakészek, de amikor utoljára tájékozódtam, pl. a póluscsere elleni védelem már nem tartozott az elvont tudományok közé.
Hogy a hibázás mikor lett tudomány. Azt nem tudom. Sokan a pénzzel hozzák összefüggésbe.
Édesapámnak még mondta a mestere, a harmincas években, ha a hétköznapi emberi hibákon nem tanulják meg túltenni magukat, esetleg anyagi érdekből szokásukká válik akkor el lehet menni a vállalattól, ehhez ő nem adja a nevét.
Ma mintha nem így lenne. Ha jól láttam a filmből. A valósággal való egyezés biztos csak véletlen.