Első rész
Műanyag szimfónia
Koreográfus: Sebestyén Bálint Harangozó-díjas
“Ezen a hosszú úton eltévedni nem tudunk, csak a végére járni”
Már gyerekként is érdekelt az alkotás folyamata. Káoszból rendet, rendből káoszt formálni. Ahogy egy jó mester ember alkotóvá válik, úgy kerestem magamban a táncon túli mozdulatok kifejező erejét. Azóta is csodálattal figyelem az engem körülvevő zenei, képzőművészeti kompozíciók születését, és próbálom megtalálni hozzá, a bennem rejlő mozdulatok sorát. (Sebestyén Bálint)
Műanyag szimfónia című mű, a környezet szennyezése és annak eredménye, az eredményének az emberekre (emberiségre, társadalmi csoportokra, valamint magára az egyénre) történő hatása, az abból visszaható károkra, szenvedésekre, problémák bemutatására reflektáló előadás, a fény keresését, valamint a megtisztulás folyamatának lehetőségét bemutató performance.
Második rész
Tales of Life
Koreográfus: Luigi Iannone
Egy Nápolyhoz közeli városból származom, itt kezdtem meg tánctanulmányaimat is, majd Firenzébe költöztem. A művészet és tudomány kapcsolata mindig is foglalkoztatott: a tánc és a 3D művészet, a Data Science és a mesterséges intelligencia és természetesen ezen területek felfedezése és egymásra hatása is érdekel. Alkotói stílusomat Velekei László koreográfus művei, az animáció és a tervezés alakították. Munkáimban napjaink társadalmát kutatom a mozdulatokon keresztül, s így próbálok interakcióba lépni vele. (Luigi Iannone)
A Tales of Life című művem, melyet Életképek-ként fordíthatunk, pontosan ez: a mindennapi élet kis szeletei látásmódomon és érzékenységem szűrőjén át artikulálva. A hétköznapi élet analízise: olyan fogalmak mentén mint: barátság, a férfi és nő közötti különbségek és a világ ellentmondásossága, ahol egy pillanatban egyszerre jelenhet meg a halál okozta elkeseredettség és közösségi események boldogsága.
A(z) Győri Balett előadása
Hozzászólások