L1-est(ek) IZP módra
Koncepció/előadók: Ana Fischer (Halász Anna) vizuális művész (L1-tag), Nikol Fuska fotóművész
Támogató: L1 Egyesület
,,Két családi történet, egy szív, egy kancsó, egy dézsa, egy közös folyó és temérdek emlékkép. Egy közös kapcsolat, egybe folyó történetek, folyamatosan folynak generációkon át, míg meg nem állítjuk folyamát. Együtt a bűnben, együtt a bűnhődésben, együtt a fájdalomban és együtt az ártatlan feloldozásban."
Ana FISCHER (Halász Anna)
„A kézművesség a családi örökségem, ezért a művészet és az alkotás szeretete mindig is konstans része volt az életemnek. Korai gyermekkortól tanultam a legkülönbözőbb féle technikákat, rajzolni, festeni, szobrászkodni és sokrétű kézműves foglalkozáson vettem részt, mindemellett folyamatosan lestem el a textilművesség titkait nagymamáimtól. Tanultam divat- és textiltervezést Dániában és Magyarországon is. Azóta is folyamatosan fejlesztem és mélyítem a tudásom különféle művészeti területeken.
Az utóbbi évek fő fókuszában a vizuális művészet áll. Minden projekt egy-egy specifikus koncepción alapszik, priorizálva az adott elképzelés vizuális leképezésének lehetőségeit, több médiumon keresztül megjelenítve azt. Művészetemet mélyen áthatja a kézművesség, az organikus ornamentika, a dinamikus mozgás és a vibráló telített színek. Témáim főbb motívumai: a tudat és a tudatalatti rejtett világa, az emberi psziché, az érzelmi kötődések/kötöttségek, a realitás szubjektív érzékelése, az önazonosság és a színek pszichológiája. Az L1 Egyesület tagjaként elkezdtem beemelni a mozgás és a performatív jelenlét médiumát művészeti tevékenységembe.”
Nikol FUSKA
„A színekkel és fényekkel való foglalkozás a fotográfia felé terelte az érdeklődésemet. Ma már jellemzően az önkifejezés és a kísérletek állnak az érdeklődésem középpontjában. Munkáim elsősorban autonóm portrék, absztrakt ábrázolás jellemzik.
Számomra az alábbi ábrázolási módok, mint az absztrakciók, testiség, személyiségek jelentik a párhuzamok feldolgozását. Mind a külső, mind a belső világ hatást gyakorol az énképre, ami következtében a művészet, mint vizuális és kommunikációs eszközzé válik. A mulandósággal és alapvetően a változásokkal való viszonyom állandó átgondolásra és ugyanakkor megörökítésére ösztönöz.”
Hozzászólások