Színház

Kiegyezés/150

előadás, 100 perc

Még nincs szavazat!

Légy te az első!

150 évvel a kiegyezés után népművészetünk e soha nem látott virágzásának kívánunk emléket állítani, bemutatva a magyar nép és a mellettünk élő nemzetiségek virtuóz táncait, gazdag viseletkultúráját, csodálatos zenei világát és szokásait.

1867-ben kompromisszumok árán – de bízva Magyarország jövőjében – a forradalmat véresen megtorló hatalom és a Deák Ferenc vezette szilárd többségű magyar politikai elit között létrejött a kiegyezés. Az ellentmondásos és sokat vitatott történelmi tények ellenére a kiegyezés soha nem látott gazdasági és kulturális fellendülést hozott Magyarországon, s megkezdődhetett a „boldog békeidők” rövid, ámde feledhetetlen korszaka. 

Népi táncaink és viseleteink gazdagsága, szépsége, hagyományaink sokszínűsége egyre inkább a műveltebb réteg látókörébe került, s maga a parasztság is egyre büszkébben és igényesebben tekintett saját kultúrájára. Valósággal burjánzott a díszítőművészet, színesedtek a viseletek, miközben a különböző nemzetiségek – megtartva saját kultúrájukat – békében megfértek egymás mellett.

Közreműködik:
Magyar Nemzeti Táncegyüttes és zenekara,
Hosszúhetényi Népi Együttes és a Zengővárkonyi Népi Együttes és zenekara,
Bagi Muharay Elemér Népi Együttes
Söndörgő Együttes (hangfelvételről)

Színművészek:
Farkas Dénes
Rátóti Zoltán, Oberfrank Pál (hangfelvételről).

Táncos asszisztensek:  Rab Edina, Tompa Attila, Tókos Attila,Valach Gábor
Koreográfusok     a meghívott együttesek koreográfusai, valamint Sánta Gergő,
Vincze Zsuzsa és Zsuráfszky Zoltán.

A(z) Magyar Nemzeti Táncegyüttes (volt Honvéd Táncszínház) előadása

Stáblista:

Alkotók

Hozzászólások