„Mi dolgunk a világon?”

versösszeállítás, 70 perc

Még nincs szavazat!

Légy te az első!

Zenés, versszínházi előadás Vörösmarty Mihály műveiből

SZÓ • SZÍN • JÁTÉK

A „Mi dolgunk a világon?” című versszínházi előadásban elhangzó költemények egymásnak felelnek egy dramatizált játék, líratörténet keretében, melyhez korabeli dallamok, motívumok felhasználásával megzenésített versek társulnak. Az összeállítás gerincét a közismert Vörösmarty költemények adják, miközben a műsor szándéka a géniuszköltő szellemiségének megelevenítése, hogy meglepően aktuális alkotásait értő, élő közelségbe hozzuk a ma befogadója számára is. Az előadást egy igazi zenei különlegesség, a Szózat első, mára elfeledett megzenésítése keretezi.

„Mi dolgunk a világon?” Égető kérdés emberként, magyarként, a XXI. század soha nem látott, globális és nemzeti kihívásokkal teli korában. S mivel a tehetség és igazság időtlen, a XIX. század legegyetemesebb és legsokoldalúbb magyar alkotójától, Vörösmarty Mihálytól érkezhet e kérdés és a válasz is egyben a mának, hiszen prófétai látomással írta le előre a következő két évszázad borzalmait, miközben hitte és vallotta, hogy: „Lesz még egyszer ünnep a világon…”

A magyar költészet nem lenne Vörösmarty Mihály lírája nélkül az, ami: a bölcsesség és a higgadt végiggondoltság éppúgy jellemzi szerteágazó művészetét, mint a szenvedély és a végletekig szókimondó indulatok. E sokarcú lírából táplálkoztak, tanultak és merítettek erőt a későbbiekben is költő utódai. Kulturális örökségünk közvetítésében Vörösmarty életműve kiemelkedő jelentőséggel bír.

Szereplők:

TALLIÁN Mariann színművész, hegedűs

LÁZÁR Balázs színművész

CSÖRSZ RUMEN István régizenész

Szerkesztette: RÓZSÁSSY Barbara, József Attila-díjas és LÁZÁR Balázs, Bella István-díjas költő

Zenei szerkesztés: CSÖRSZ RUMEN István irodalomtörténész

Stáblista

Hozzászólások