Szabó Szebasztián aranyérmes 100 méter pillangón

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 100 méter pillangón a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján. Milák Kristóf két századmásodperccel maradt le a dobogóról. Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen lett 5., míg Késely Ajna 800 gyorson a 7. helyen végzett.

A finálét a legjobb idővel a tokiói olimpián 200 méter pillangón arany-, 100 méteren ezüstérmes Milák Kristóf várta, ugyanis az elődöntő legjobbja, a norvég Tomoe Zenimoto Hvas visszalépett.

Szabó Szebasztián rajtol a férfi 50 méteres pillangóúszás döntőjében a Duna Arénában zajló rövidpályás világkupa zárónapján, 2021. október 9-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Szabó ugyan a sprinterek közé tartozik, de 50 méter után még nem volt a legjobb három között, a táv második felében azonban hatalmasat hajrázott, és korábbi egyéni legjobbját (49.75) megjavítva, 49.68 másodperccel diadalmaskodott.

Milák nem tudott javítani az elődöntős idején (49.71), s végül negyedikként csapott célba.

A győriek 25 éves úszója ezzel a magyar csapat első érmét a tatár fővárosban zajló kontinensviadalon.

„Nagyon örülök ennek az első helynek, mert a tavalyi évben valahogy semmi nem állt össze se a nagypályán, se rövidpályán, és most szeptembertől, ahogy elkezdtük a munkát, minden jól alakult, és a világkupák is jól sikerültek. A mai nappal kapcsolatban tudtuk az edzőmmel, hogy közel lesz az 50 gyors középdöntő és a 100 pille döntő, de végül vállaltam, és bemelegítésnek ez most pont jól jött ki, fordítva biztos nem vállaltam volna be, mert a 100 pille után most is kábé meghaltam.”

Jakabos Zsuzsanna ötödik lett 400 méter vegyesen

A győriek 32 éves magyar úszója holtversenyben az első idővel jutott a fináléba, 4:34.76 perces ideje alapján pedig tartalékolt a döntőre, ugyanis a több mint négy másodperccel erősebb idei legjobbját múlt pénteken úszta az ugyancsak kazanyi világkupa-fordulóban.

Jakabos Zsuzsanna jól kezdett, a pillangó után az élen tempózott, a hátúszást követően pedig már egy másodperces előnye volt, azonban mellen hárman is megelőzték. A gyorsúszásra láthatóan elfáradt, így ötödik helyre csúszott vissza, végül 4:32.68 perccel csapott a célba.

Az aranyérem a török Viktoria Günesé lett, aki 4:30.45 perccel diadalmaskodott.

Női 400 m vegyes, Európa-bajnok:

Viktoria Günes (Törökország) 4:30.45 perc
2. Anja Crevar (Szerbia) és Sara Franceschi (Olaszország) 4:30.47
…5. JAKABOS ZSUZSANNA 4:32.68

Késely Ajna hetedik 800 méter gyorson

A 20 éves magyar versenyző, aki a tokiói olimpiát követően edzőt váltott, és immáron az ötkarikás játékok után visszavonult Bernek Péter irányításával készül fel, az előfutamban úszott idejét (8:28.81) jóval megjavította, s végül 8:23.50 perccel csapott célba.

Női 800 m gyors, Európa-bajnok:

Anasztaszija Kirpicsnyikova (Oroszország) 8:04.65 perc
2. Simona Quadarella (Olaszország) 8:10.54
3. Isabel Marie Gose (Németország) 8:10.60
…7. KÉSELY AJNA 8:23.50

Szerdán minden magyar elődöntős továbbjutott

Szabó Szebasztián 50 méter gyorson egyéni csúcsából (20.98) több mint egy tizedet faragva, 20.86 másodperces idővel, az első helyen került a csütörtöki fináléba. A győriek 25 éves úszója nem sokkal később 100 méter pillangón szintén egyéni csúccsal diadalmaskodott.

Jakabos Zsuzsanna – aki kedden ötödik volt 400 méter vegyesen – ezúttal 200 méter pillangón volt érdekelt, amelyben az idei időeredmények alapján a harmadik az európai rangsorban (2:05.88). A győriek 32 éves versenyzője a délelőtti teljesítményéhez képest (2:09.63) jócskán javított, és 2:07.14 perccel az ötödik helyen jutott a csütörtöki döntőbe.

Női 200 méter háton Szabó-Feltóthy Eszter akárcsak a délelőtti előfutamban, ezúttal is egyéni csúcsot úszott, 2:06.42 perccel a hetedik, Burián Katalin 2:06.59-cel a nyolcadik helyen került a fináléba.

Forrás: MÚSZ/MTI