Zenetörténet és teadélután az idősebb korosztály számára
Erkel Ferenc nevéhez legkevesebb három dolgot illik kötni: Himnusz, Hunyadi László és Bánk Bán. A magyar nemzeti zene oltárán a legtöbb áldozatot neki köszönhetjük, a Zeneakadémia első igazgatója és tanáraként, Liszt barátja, Wagner és Verdi operáit színpadra állító remek karmester, zeneszerző és kilenc magyar témájú opera megalkotója.
Mégis nem csupán zenei szempontból volt jelentős személyiség! A Nemzeti Sakkegylet megalapítójaként, hazánk egyik legkiválóbb sakkmestere is volt. Számos anekdota őrzi ennek emlékét, ezekből ismerkedünk meg néhánnyal! Az interaktív előadáson éneklés, zenehallgatás és közös kvízjáték segíti a témában való elmélyülést.
Az előadást Tápai Dóra karnagy, középiskolai tanár, a Magyar Zene Háza zenepedagógusa tartja.
A Hangadó Senior című sorozat az idősebb korosztálynak szól, de persze minden érdeklődőt szeretettel várnak. A széria célja, hogy klubként működjön és egyórás interaktív időutazás keretében játékosan meséljen el a zenetörténet érdekességeiből egy-egy fejezetet.
Nyolcadik alkalommal a nemzeti Himnuszunk zeneszerzője, a magyar opera megteremtője: Erkel Ferenc kerül a fókuszba. Izgalmas és érdekes életének kevésbé ismert oldalit ismerhetik ezen a délutánon. Erkel neve mindenkinek ismerősen cseng, de vajon tudjuk ki is volt ő valójában?