Vajon miről beszélnek a fák? Az ásványi anyagokról a földben? A széndioxid mennyiségéről a levegőben? A napsütésről? Az időjárásról? Vagy éppenséggel pont rólunk?
A két művész közös projektjének alapját a művészet és technológia találkozásából születő alkotás, illetve azon belül a narráció szerepének vizsgálata jelenti. Míg Thor MCINTYRE-BURNIE korábbi munkáiban elsősorban interjúk és közösségi média bejegyzések jelentették e narráció alapját, addig IVANYOS Ambrus és a Meetlab társulat projektjeiben a fikció és tudományosan igazolható tények kibogozhatatlanul összegabalyodnak.
Ahogy a világon minden egyéb más, úgy a fák is állandó rezonanciát bocsátanak ki. Ha sikerül ezt a rezonanciát rögzíteni, talán hallhatóvá válik ahogy az egymás közelében élő fák kommunikálnak. A rezonancia olyan alacsony hullámhosszon jön létre, hogy a rögzítése évek óta lehetetlennek tűnt. A rezonancia csak úgy válik hallhatóvá az emberi fül számára, ha felgyorsítjuk a felvételt. Az hosszú évek így hirtelen másodpercekké olvadnak össze és ha jól figyelünk meghalljuk a hangot. A fák hangját.
A projekt első szakasza a tavaszi bezártság hónapjaiban született, amikor a közönség a virtuális térben egy modellen keresztül járhatta be a „művészeti kutatás” budapesti helyszínét, a Hunyadi teret. Második lépésként az érdeklődők már egyszerre tapasztalhatják meg az online és a fizikai térben való sétálás élményét egy helyspecifikus „videójáték” segítségével. A projektet a későbbikben a valós térben végigvezető GPS-vezérelt audióséta, végül pedig egy fizikai valójában is megtapasztalható hanginstalláció teszi majd teljessé.