VI. SAFER INTERNET KONFERENCIA

2020. szeptember 29. (kedd) 09:00 - 2020. szeptember 30. MTA Székház 1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.
2020. szeptember 29. (kedd) 09:00 - 2020. szeptember 30. MTA Székház 1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.


Kérik, hogy a részvételi szándékát szeptember 26-ig jelezze! A járványügyi helyzetre való tekintettel a helyek korlátozottak. Csak azok tudnak részt venni a konferencián, akik a szervezőktől visszajelzést kaptak a konferencia mindkét napjára külön-külön!


A konferencián legfeljebb 110 hallgató vehet részt!


Regisztráció:
kurko.zsuzsa@gyermekmento.hu


A részletes program már elérhető a honlapon.


„A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” című médiakonferencia- és kutatássorozatot huszonhárom évvel ezelőtt, 1997-ben indították el. Ebbe kapcsolódott be a SIP keretében „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” című konferenciasorozat. Már az első, 2009-ben tartott internetkonferencia óta is 11 év telt el. Azóta nagyon sok változást hozott mindennapjainkba a digitalizáció: életünket felgyorsította, a tudást közelebb hozta, kapcsolatainkat átalakította. Most, a koronavírus idején még nagyobb a jelentősége, amikor az oktatásnak egyik pillanatról a másikra kellett átállnia online üzemmódra, és gyerekek tízezreinek biztosítani a digitális oktatást. Mindez milyen hatással volt a gyerekekre, a szülőkre és a pedagógusokra? Erre a kérdésre is keresik a választ az előadók.


A rendezvényre 29 szakértő fogadta el a felkérést az oktatás, a média, a kormányzat, az ipar és a civil szféra területéről, akik a gyermekek és fiatalok online biztonságával kapcsolatos kérdésekről – adatvédelem, digitális platformok szabályozása, online otthonoktatás-otthontanulás stb. – fognak előadásokat tartani. Kutatási eredményeiket összegzik, kampányaik célját és eredményességét ismertetik, megosztják a legjobb gyakorlatokat, de beszélni fognak az internetbiztonságról a gyerekvédelem tükrében is, valamint a cybertérnek és a közösségi médiának a személyiségfejlődésre gyakorolt hatásáról.