A tavaszt köszönti a Gyulai Alkotók Baráti Köre hétfőtől látható kiállításukkal. A Vigadó üvegezett körfolyosóján bemutatásra kerülő művek a hónap végéig tekinthetők meg.
Bő hat éve dolgoznak együtt azok a helyi művészek, akik baráti társaságként a képzőművészet eszközeivel beszélnek a körülöttük lévő világról. Borbély Mária, Keresztesi Franciska, Metykóné Balogh Edit, Patkás Irén, Papp Mária és Bende Imre mindent színesben lát; színesben gondolkodnak, színesben álmodnak. Egy szép táj, egy csokor virág, egy utcarészlet, egy csendélet ugyanúgy megragadja a Gyulai Alkotók Baráti Köre tagjait, mint egy arc, egy emberi test. Az absztrakt világában is szívesen kalandozó közösség legújabb tárlata – ami március 8-tól a hónap végéig látható a gyulai Vigadó körfolyosóján – a megújuló természetet, a tavaszt üdvözli.
A gyulai művelődési központban tevékenykedő csoport tagjai hazai és külföldi alkotótáborokban is együtt dolgoznak (Kétegyháza, Bélmegyer, Kötegyán, Békésszentandrás, Gyomaendrőd, Tiszakécske, Kecskemét, Mártély, a szerbiai Szabadka, Palics, a szlovákiai Nagyölved, Romániában Kapnikbánya, Felsőbánya, Görögországban Zakynthos, Montenegróban Ulcinj városa). Közös és egyéni kiállításokat is rendszeresen rendeznek Gyulán, Békéscsabán, Békésen, Békésszentandráson, Szolnokon, Hévízen, Vésztőn, Kecskeméten, Sarkadon és a romániai Kovásznán.
Március 8-tól a Vigadó folyosógalériájában megtekinthető, Tavaszköszöntő című kiállításukon akril és olajfestés technikával készült csendéletek, utcarészletek, tájképek szerepelnek, amelyek közöse, hogy valamennyi képen szerepel virág. A Gyulai Alkotók Baráti Köre 24 alkotást mutat be, mint mondják, hogy „képeikkel egy kis örömöt csempésszenek az emberek szívébe”.
Hozzászólások