A Bondoró Fesztiválon minden pillanatban történik valami, ami mosolyt csal a arcodra. Jobbról érkezik egy masírbanda, míg balról a gólyalábasok vidám zászlójátéka kápráztat el. Az egyik kertben felcsendül az éppen induló koncert első akkordja, a vásári forgatagban szebbnél szebb portékák közül választhatsz és ínycsiklandozó finom falatokat kóstolhatsz. Amikor lemegy a nap, Kapolcs épületeit és égig érő fáit fényfestések színkavalkádja díszíti.
Tiszavirág
Régen a Tisza is csak olyan folyó volt, mint sok más. Hömpölygött a medrében, táplálta a földeket és néha kiöntött. De aztán egy szép napon kivirágzott. Más folyók nem virágzanak. Csak a Tisza virágzik tiszavirágot. S hogy miért, erről szól ez a mese.
Ja, szerepel benne egy szőke folyó, egy vízikirályság, víziló és vizíbicikli, egy királylány, aki nem tud sírni és egy seprűn lovagoló vasorrú banya. Kerestetik az égi madár, aki rejtélyes kapcsolatban áll az igaz szerelemmel. Világgá menés. Ez nem olyan királylányos dolog. Verembe esett királyfiak és beszélő kutya. Kinek van helyén a szíve? Válogatott próbatételek. Megtudhatjuk, mi lesz egy gonosz boszorkányból és mi köze van a szerelemnek a tiszavirághoz.
A bábelőadás Tombácz János szatymazi pásztorember két meséje alapján készült, így mi is lehetne más, mint az alföldet idéző varázslatos gémeskút az előadás díszlete.
Írta: Vészits Andrea
Díszlet: Kiss Ágnes, Jernei János, Kiss Attila Etele
Bábok: Kiss Attila Etele, Tóth Andrea
Bábos: Kiss Ágnes
Zenész: Ágoston Béla