Km.: Hodorog András (furulya, kaval, a népművészet mestere), Németh László (népzenekutató, koboz), Salamon Soma (népzenekutató, furulya, kaval)
Ugyan a népzene elsődleges forrásainak tekinthető falusi muzsikusok, énekesek túlnyomó része már eltávozott, szerencsére kevesen közülük még napjainkban is velünk vannak. Különleges egyéniség közülük Hodorog András, a moldvai magyar furulyazene legnagyobbja, és a magyar nyelvterület talán utolsó igazán virtuóz parasztzenésze. A klézsei csángómagyar furulyás a magyarországi táncházmozgalom megkerülhetetlen mesterfigurája, aki falusi furulyásból a moldvai táncházak közösségi igényeinek hatására egyedülállóan virtuóz a prímásokhoz hasonló figurává vált az elmúlt évtizedek során. Zenei formanyelve kivételes készségekről árulkodik, az ismert dallamanyagot motivikus rögtönzési vágytól hajtva folyamatosan újraalkotja, új formában, új díszítésvilággal, részben rögtönzött motívumépítéssel játssza. Játéka jószerivel megtanulhatatlan, hiszen két dallamot sosem játszik el ugyanúgy, zenei eszköztárának, díszítményrendszerének bonyolult útvesztőjében csupán ő maga igazodik el ténylegesen. A 82 esztendős mester játéka az elmúlt évek során mit sem veszített színvonalából, mi több, András bácsi most is egyre jobb és izgalmasabb dallamvariánsokkal gyönyörködteti a hallgatóságot.
A Magyar Zene Háza előadótermében nem is a klasszikus értelemben vett koncertet hallhat majd a közönség, sokkal inkább egy zenés beszélgetést, melynek során megszólalnak Hodorog András legkedvesebb dallamai, legizgalmasabb variációi és meghallgathatjuk a hangszerjátékának kialakulását formáló regényes életútjának meséit, Hodorog András történeteit is.
A koncerten Hodorog Andrással két tanítványa Németh László és Salamon Soma beszélget, muzsikál.