Bár a télnek is megvannak a maga szépségei, alighanem a tavasz az az évszak, amelynek érkezésére itt, a mérsékelt égövben a legnagyobb várakozással tekintünk. A hideg és a sötét napról napra múlik, hogy átadja helyét a lassú felmelegedésnek, a zöld ruháját magára öltő természetnek. Az örömteli eseményhez nem véletlenül kapcsolódik tucatnyi jól vagy kevésbé ismert népszokás: a Kistarcsai Pannónia Táncegyüttes gyerekcsoportjai és felnőtt segítőik zenével és tánccal, dallal és játékkal várják a tavaszt.
Nem véletlen, hogy volt időszak a történelemben, amikor a márciust tekintették az évkezdő hónapnak: őseink is észrevették, milyen jelentős változások zajlanak a minket körülvevő világban. És nem csak ott: az ébredő természet testünkre-lelkünkre gyakorolt jótékony hatását évről évre tapasztaljuk. A farsangi időszak lezárultával beköszönt a tavaszelő vagy böjtmás hava, azaz a Mars hadistenről elnevezett március. Gergely-napon a nebulók I. Gergely pápára, az iskolák patrónusára emlékeztek vidám, jelmezes felvonulással, amely során az új tanulókat is csalogatták a tudás templomába. Az egy héttel később esedékes mondókát mindenki jól ismeri: „Sándor, József, Benedek, zsákban hozzák a meleget.” Gyümölcsoltó Boldogasszony napján, azaz március 25-én a hagyomány szerint a növényeken megjelennek az új rügyek: végérvényesen beköszönt a tavasz. A Kistarcsai Pannónia Táncegyüttesnek és gyermekcsoportjainak, a „Barkóca” és a „Berkenye” hagyományőrző együtteseinek célja a Kárpát-medence tánchagyományainak továbbadása az új generációknak. A mesemondó és énekes szerepében Benedek Krisztinát köszönthetjük, míg a műsorvezető a hazai néptáncos kultúra legendás alakja, Farkas Zoltán „Batyu” lesz.
Korosztály: 10-14 év
Az előadásra oktatási intézmények válthatnak jegyet, a csip@mupa.hu email címen történő előzetes írásbeli foglalás alapján.