Téma: 007 - Skyfall

Kovács kolléga 2012 nov. 14. - 23:13:11
(252/512)
Köztudomású, hogy Krisztofer Nolen Betmen-csodatrilógiájának rajongótáborában, hogy is mondjam, fura alakok is vannak. Szerintem õk lepték el a topikot, mivel nem képesek elviselni, hogy a Mesteren kívül más is tud drámai elemekkel körített akciófilmet csinálni.

Nem kell foglalkozni a fanyalgókkal. A Skyfall jó film, a mûfaj idei legjobbja, amit bátran megnézhet mindenki.
9/10
NagyD.991 2012 nov. 14. - 23:07:54 9/10
(251/512)
Én értem, hogy van akinek nem tetszik, de az a lehúzás amit egyesek mûvelnek az "picit" túlzás. A filmnek nem a 89%-a akció és Bondnak sincs zsebrepülõgépe vagy más kütyüje, de nekem nem hiányzott (valószínûleg azért, mert így is bõven lekötött az amit látok). Nagyon tudom sajnálni azokat akik mást vártak, de attól még ezzel a filmmel minden rendben van! Annyi akció amennyi benne volt az pont elég is volt, a sztori jó, a tipikus Bond viccek itt is megtalálhatók (jobbak mint valaha), a Bond-lányok most is szuperek mint a legtöbb részben (pusztuljanak a forgatókönyvírók amiért Bérénice Marlohe-nak ilyen kevés idõt adtak) és az egész filmet szerintem elég jól rakták össze.

Nem értek egyet azokkal akik a végét nagyon leszólják és B meg ZS-kategóriát emlegetnek. Nekem tetszett!

9/10
tdk 2012 nov. 14. - 21:31:18
(250/512)
Valóban, még egy kis Reszkessetek, betörõk is van benne, ez eszembe sem jutott. Az pedig a múlt heti kommentem után ugrott be, hogy ez az ügynöklista is a Mission Impossible-re hajazott, pláne úgy, hogy amikor megpróbálják megnyitni/visszafejteni, akkor nyomravezetõ jeleket küld. Egy másik hasonlóság, ami még eszembe jutott, az a Soha ne mondd, hogy soha címû Bondból a fõgonosz, aki szintén egy "kissé" langyos, és még spéci számítógépes és kommunikációs berendezései is vannak a hajóján.

Szerintem szedjük össze, mikre hasonlít a film! Kezdésnek írok párat, ha valaki még tud pluszban, tegye hozzá:

- minimális Oroszországból szeretettel atmoszféra
- Mission Impossible (ügynöklista, "földalatti vasút" (?), és talán az akció közben az ügynökök által viselt adó-vevõ is?)
- Star Wars Episode II. (illetve már Lucas is a Szárnyas fejvadászból vette az "inspirációt" egyes vélemények szerint)
(- Soha ne mondd, hogy soha!)
- Apokalipszis, most!
- Reszkessetek, betörõk!
- Batman, Transformers?

A végére egy pozitívum, amit még nem írtam eddig - remélem, ezt nem máshonnan vették: amikor Bond kivár a liftnél, akkor tetszik, ahogy "felfut", és az utána lévõ potyautazás is hajmeresztõ.
8/10
pelu 2012 nov. 14. - 11:32:57 8/10 Előzmény somersby
(249/512)
Mert nem egy égszakadásra, hanem Bond szülõházának a nevére utal.

Egyébként még most sem értem, h kaphatott ennyi remek kritikát ez a film. A fórumot olvasgatva is látszik, h mennyire megosztó ez a mû. Nekem tetszett ugyan, de semmi extra, és semmiképpen sem az "eddigi legjobb Bond-film." Ahogy egyre jobban telik az idõ a film megnézése óta, annyira romlik a megítélése is bennem. Friss élménybõl adtam rá 8-ast, most már csak egy gyenge 7-esre pontoznám...
1/10
cellasto 2012 nov. 14. - 09:52:03 1/10
(248/512)
annyira nem szerintem.
max kimaradnak ezek a filmek is az életembõl :)
7/10
deljuve 2012 nov. 14. - 01:06:36 7/10
(247/512)
Amit én írtam 2 hozzászólást ,most nézegetem az utánam szólókat...
vegyes a vélemény... :P :)
van aki csalódott van akinek tetszett!
Egyetértek azzal ,hogy most komolyabbra vették a témát,más megközelítés más akció és egy csepp humor...
de azért még tartották a "szokásos" Bond karaktert és a cselekményeket!(sajnos)
Ha lett volna több akció,és több fordulat nem a simán a jó gyõz ,és stb.
a vontatott közép részt még valahogy fél álomban eltûrtem DE CSAKIS CRAIG MIATT!
azt gondoltam ,hogy amikor a víz alatt próbál valahogy kijönni na most lesz valami fordulat...erre egy jelzõ rakéta van nála :-O mi????
és a kép ugrik M-re és az öregre,Bardem duma bum ..és Craig 2 perc múlva ott van és végezz vele!!! :-O (itt még megjegyeznék 2 apróságot ,1. M:"soha nem tudtam jól lõni,-mi???a fõnök a nagy fõnök nem tud lõni???érdekes...2.az öreggel elhúztak a búsba ,meg sem probáltak segíteni Bondnak:-O :/ ,-szép barátság...)
így lecsapni a végét... :(((
nincs ha :)-de ha Bardemnek több rosszat adnak,gonoszabb lett volna ezzel a kicsit buzis-filozófus-eszement szerepével akkor,ez tuti biztos hogy minden ócska Avatar és hasonló "sztár" filmeket egy perc alatt lenyomott volna!
nem így alakult...pedig tudom ,hogy bárki bármit szól itt és külföldön egyaránt ,érezz egy kicsi vagy netán sok keserûséget ez ügyben,hogy mint írtam ehetõ de még éretlen gyümölcs lett ez a film!
sivatagiroka 2012 nov. 14. - 00:09:48 Előzmény cellasto
(246/512)
Daniel Craig még 2 Bond filmre írt alá,ráb...tál.
1/10
Arda 2012 nov. 13. - 22:53:41 1/10
(245/512)
Most néztem meg a filmet és hát nem csalódtam benne mert az elõzõ két Bond film után mit vár egy igazi rajongó.
Annyira rossz hogy nem is tudom mit kéne kiemelni a vállalhatatlan fõ gonoszt eleinte csak egy homokosnak néztem utána kicsit Joker-es beütése lett nálam de rémes volt az eddigi legrosszabbkor a 23 film közül pedig mindet láttam és kerestem rosszabbat de nem találtam talán az 1973-as Éli és élni hagyni de az sem volt ilyen rossz.
A történet is igen gyenge véleményem szerint az elején nagyon fontos lista a végére szinte senkit nem érdekelt.Nem tudni mi lett vele. Másik a látványvilág hát az is hagy kívánni, ha James Bond filmrõl van szó akkor különbözõ kütyükre gondolok nem az 1964-es Goldfingerbõl elemelt db 5-re (ebben a kocsiban több extra van mint az utolsó 3 Bond filmben összesen).
Sz Peter 2012 nov. 13. - 22:00:22
(244/512)
Itt a "Skyfall"-ban idõben hová lehet elhelyezni a cselekményt?
Bond még mindig kezdõ ügynök, vagy már nem.
Vagy pl itt még nem nõs, vagy már özvegy?
spidermeeen001 2012 nov. 13. - 18:06:10
(243/512)
Akinek James Bond egy ukrán alkoholista képében jelenik meg...annak mindenképpen javaslom a filmet. Ha nem Bond filmrõl beszélek egy erõsen közepes film, ami Bardemnek köszönhetõ...a másik fele valamiért elmaradt.
Ha Bond filmként nézem, azt hiszem ez a leggyengébb láncszem. Nem is tudom melyik Bond filmben múlta felül az antihõs a fõhõst. Ráadásul Bond néha olyan elveszett volt mint Heri Poter aki egyedül sosem boldogult semmivel...Végülis az antihõsnek teljesen igaza volt. Talán mindenki így cselekedne a helyében.
A történet, megvalósítás, cselekmény eléggé lapos volt. Hogy ez a magyar hozzászólók szerint színvonalában (osztályozás) majdnem elérte a gyûrûk urát, mátrixot, és a többi legendás filmet enyhén szólva "röhögcséges" :D
Mintha az alkonyat jobb lenne mint pl. a csillagok háborúja...
Jax23 2012 nov. 13. - 16:23:07
(242/512)
Elsõ 20 perc jo. a végén a 20 perc jo. a közte lévõ több mint másfél óra egyszerüen okádmány. a fõellenség meg pff szóra sem érdemes mint valami homokláda.
10/10
jmisi31 2012 nov. 13. - 15:09:44 10/10
(241/512)
Tegnap volt szerencsém eme gyöngyszemhez... ami teljesen igaz is!!!

Nemcsak hogy nem a szokványos Bond-filmhez volt szerencsém, hanem egy új koncepcióhoz, amellyel közelebb akarták hozni a fõhõst a nézõhöz! Végre életszerû volt mind a cselekmény, mind a történet és az akciók sem vallottak szégyent e téren. Kellemes csalódás volt... nagyon kellemes minden téren!!!

Sajnálom a Bond-rajongókat, mert nekik ez a film biztos nem fog tetszeni vagy legalábbis nagyon megosztja majd a véleményüket...

Itt nincs tankot vezetek, miközben annak vezetéséhez simán 3 ember kéne; nem repülök 30 métert és lábra érkezem; nem kászálódok ki a vízbõl majdnem szárazon; stb.! Helyette van egy emberi történet, kicsit lassabb cselekményvezetéssel és sok humorral, hihetõ már-már teljesen reális akciójelenetek(na jó itt már ismétlem magam)!

Amúgy is azóta szeretem a Bond-filmeket, mióta Craig játsza; és azóta is életszerûbb az egész Bond Univerzum...
Nálam 10/10!!!
offtopic
Csonger 2012 nov. 13. - 08:22:34 Előzmény domo.robi
(240/512)
Ez a hozzászólás nagyon nagy!! :D
7/10
deljuve 2012 nov. 13. - 04:24:50 7/10
(239/512)
No most néztem meg...még nem látva a filmet úgy gondoltam,hogy jobb és akció dúsabb lesz ,mint a többi Bond film!?
Tévedtem...elhittem a sok dicséretet,amivel elhalmozták a filmet itthon és külföldön egyaránt!
3.nagy hibát nem értek,bár rengeteg filmben van hiba az igaz...
de most azért az érdekesség kedvéért vegyük sorra õket:
1.Amikor a film elején Bond-ot lelövik,meg sem gyõzõdnek 100%ban arról ,hogy meghalt..a csaj leadja ,hogy "halott" aztán...annyi...bár tudni való volt ,hogy vissza tér,me' Õ a fõszereplõ :P :/
2.ha már régóta ,hogy Raoul Silva kilépett vagy elküldték...de akkor is,honnan tudd ennyi mindent még mindig a dolgokról...(értem ,hogy okos meg minden,de nem is látjuk,hogy hogyan csinálja...és ennyire tudd???)=aztaaaaa :-O
3.mikor a szétrobbant alagútba,bele megy a vonat szerelvény ,Bond meg se pirulázza ,és megy tovább az akció...semmi hír ,hogy meg haltak-e emberek vagy bármi ilyesmi...
õszintén tudom ,hogy mindig van valami hiba a filmekben,csak keresni kel...
de most valljuk be komolyan na!!! :/ - sokkal több akció volt ebben a filmben ,mert végül is más volt a megközelítés, a "szokásos" Bond filmekhez képest!
én másokhoz képest egy nagyon jó indulatú 7est adtam ennek a kívül szép,belül savanyú éretlen gyümölcsnek!
Nekem a képen látható hölgy volt a legjobb a filmben!!!:P :)))
Bár nagyon megvan digitalizálva a kép,Adele csodás e nélkül is!
7/10
deljuve 2012 nov. 12. - 23:02:31 7/10
(238/512)
Köcsög xar Stohl a szinkronja Daniel Craig nek....
elbassza ez a drogos,alkoholista,gyilkos vezetõ segg a film minõségét!!!
hogy szakadna le az ég a fejére.....
indián halált szeretnék neki,ez is úgy mint a többi pénzes xar..megúsz mindent mert van háttér....
Matt Damon-nak még valahogy elmegy,hogy õ adja a hangját,de Daniel-t igy elbaszni vele...
rossz választás volt!!!
Agaton 2012 nov. 12. - 22:04:49 Előzmény somersby
(237/512)
Rég láttam ilyen jó Bond filmet! :D Visszahozta gyerekkori rajongásomat Bond iránt :)
Nem értem azokat, akik az akciójelenetekre panaszkodnak, azok tökéletesen összefoglalták az eddigi Bond filmek akciójeleneteit. A Dark Knight Risesban sem voltak jobbak...
És a szereplõk közt van érzelem, TE JÓ ÉG, mint régen egy Bond filmben, ez mennyire kellett már :D

Amúgy közel sem hibátlan, csakhogy pár dolgot említsek:

SPOILER! SPOLIER! SPOILER! RELIOPS! stb...

a végén miért kellett a védteleneknek fényszóróval jelezniük a csúnya bácsinak, hogy merre mennek?
az MI6 a végjátékban miért nem érezte, hogy segítenie kell (jó ezt tudom, de akkor is)
miért volt ilyen klassz fõgonosza Bondnak :D Utóbbi részek legjobb gonosza :D Sõt talán a LEGJOBB Bond ellenfél :D
offtopic
somersby 2012 nov. 12. - 20:53:36
(236/512)
Ezt miért nem fordították le James Bond - Égszakadásra?
Motorman81 2012 nov. 12. - 18:25:26
(235/512)
Nekem nem jött be ez a rész. Számomra a Bond filmek mindig az akciódús részekrõl szóltak, ez inkább a csöpögõs irányba ment el, szerintem egy átlagosan jó film, semmivel nem több.
10/10
bourne 2012 nov. 12. - 14:49:04 10/10
(234/512)
én a múlt héten láttam a filmet , nos, engem megvettek kilóra ... ha lenne még ovis farsangom, hát tutira bondnak akarnék öltözni ... ,))) ... úgy ahogy volt tényleg a legjobb JB filmek között a helye ... imádtam, hogy végre személyesebbre vették a figurát és nem csak JB esetében, hanem M és Javier"mármegintszarparókátkaptam"Bardem kapcsán is ... amit ezek ketten egymással lemûvelnek, jesszus, minden pillanata egy csoda .. és remélem hogy Javier, kicsit érzelmesebb , közelibb vérgonosz figurája elõre vetíti azok színre lépését, akiknek a kapcsán majd ott ülünk a gyöngyvászon elõtt, zabáljuk a popcornt és azon kapjuk magunkat, hogy már nem is JB-nak szurkolunk ... arról a perverziómról már ne is beszéljek, hogy imádnám azt látni, ahogy egy Helen Mirren vagy Maggie Smith csípõbõl lejátszik mindenkit a porondról és megkapja a világhatalmat ... ;) ... szerintem egyszer feltétlenül meg kell nézni ...
David Karúszó 2012 nov. 12. - 06:58:38
(233/512)
Csak még az elejéhez: A semmi közepén honnan tudhatnák az ember nevét?! (Hacsak nem törzsvendég a semmi közepén...)