Téma: 10. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál

Texas Bill 2014 jan. 14. - 19:45:27
(4/4)
Mely országokban tilos állatszámokat bemutatni a cirkuszokban?
A nagytestû "vad"állatokra vonatkozóan részben el is fogadom az álláspontod.
Kutyák, macskák, lovak, kecskék, sertések, tevék, nyulak - azaz úgymond háziállatok esetében mivel indokolható a felháborodásod? A kutyaiskolában, a lovardában is idomítják az állatot. A vágásra tartott szerencsétlenek sorsa pedig általában sokkal silányabb, mint a cirkuszi társaiké!
goldblum 2014 jan. 11. - 11:39:49
(3/4)
Pontosan.
offtopic
vontolla 2014 jan. 11. - 11:19:24
(2/4)
Csodálom az artisták teljesítményét, szorgalmát, fegyelmezettségét, józan életét, a bohócok évszázadok óta szórakoztatnak bennünket, hála érte!
DE MIT KERESNEK AZ ÁLLATOK, KÜLÖNÖSEN A VADÁLLATOK A PORONDON?!?
A tájékozottak tudják, mivel járnak az idomítások, és azt is, hogyan élnek a maradék huszonhárom és fél órában, amikor nem a közönséget szórakoztatják. Sajnos az emberek óriási többségének fogalma sincs ezekrõl a tényekrõl. Nem véletlen, hogy azokban az országokban, ahol tájékozottabb, erõsebb, gazdagabb az állatvédelem, már régóta törvény tiltja a cirkuszi állatszámokat. Sajnos, nálunk még nem, csak enyhe próbálkozások vannak. Szégyen, hogy e témakörben is mûvelt Nyugat mögött kullogunk.
Ma délután kettõkor demonstráció lesz a cirkusz elõtt a rabszolgaként kihasznált állatokért.
Nico71 2014 jan. 09. - 10:29:43
(1/4)
Én és családom imádjuk a cirkuszt!
Nagyon megdöbbentõ viszont, hogy Cirkuszfesztivál gálamûsorra kifejezetten magasak a jegyárak! Négy fõs családnak 1-es kategóriában 44.000.- Ft, 2-es kategóriában 36.000.- Ft, de a legolcsóbb 3-as kategóriában, ahonnan alig lehet látni 22.000 Ft :-(((((((
Ráadásul a Cirkuszfesztivál elõadásaira nincs gyermek ill. nyugdíjas kedvezmény!
Értem én, hogy vannak olcsóbb elõadások is, de azért ez felháborító!
Az olcsóbbnak számító, hétköznapi elõadásra sem mondanám olcsónak a jegyárakat, ha látni is akarunk valamit, akkor 2-es kategóriában a négy fõs családunknak 11.200.- Ft lenne a jegyár. :-( /1-es 13.200.-, 3-as 6800.-/

Természetesen értem, pénzbõl élnek õk is. A gond csak az, egy átlagos magyar család minden évben 1 legfeljebb 2 alkalomra tud kiszorítani ilyen összegû kiadást szórakozásra. Miközben legalább havonta egyszer el kéne jutniuk valamilyen kulturális eseményre. Vegyünk egy átlagos családi jegyárat, mondjuk 12.000.-/4fõ. Így számolva 12 x 12.000 Ft= 144.000.- Ft évente. Az utazási költséget még nem is számoltuk. Adjuk hozzá azt is. Fõvároson belül, ha bkv jegyárakkal számolunk (hiszen iskolába járáshoz legtöbbször nem vásárolnak bérletet a gyerekeknek, ha a felnõttnek van, azt is ki kellett fizetnie) háromszori átszállással, oda-vissza, (2x3)x350.-/fõ= 8400.- Ft.
Tehát, minden hónapban 1 db kulturális esemény a 4 fõs családnak, az éves szinten 244.800.- Ft!
Vidéki családok esetében ez az összeg még növekszik a vonat vagy távolsági busz ill. benzinköltséggel. Mondjuk 140 km-rõl jönnek a fõvárosba. Két felnõtt + kettõ 6 éven felõli gyerek, oda-vissza összesen: 16.760.- Ft/alkalom. (Irreális lenne kiszámolni minden hónapra, hiszen nincs ember, aki ilyen rendszerességgel felutazna a programok miatt, de érdekességképp 12x16.760.- = 201.120.- Ft. + a mûsor jegyárakkal összesen: 345.120.- Ft lenne évente.)
/a vonatjegyárakat az ELVIRA.hu oldalon számoltam ki, 2. osztályú, nem intercity árakkal, tehát helyjegy ár nélkül/

Vajon, hány család teheti meg kis hazánkban, hogy minden hónapban legalább egy családi kulturális programot szervezzen?

Tuti, lesz hozzászóló, aki megemlíti, "De hát van sok ingyenes programlehetõség.". Igen, kérem szépen, vannak ingyenes programok is. De nem joga lenne mindenkinek eljutnia színvonalas, komolyabb kulturális értéket képviselõ programra is? (és nem csak 1-2 évente egyszer)
(Megjegyzem, az ingyenes programokra is oda kell jutni, így az utazási költség még mindig ott van. Ami önmagában is drága.)