szzs 2009 jún. 18. - 20:59:00
(84/804)
Tévedés, mert a kölöknek szóltak be, hogy mindjárt kiszabadítják (jegyzõkönyv után) Ne ködösíts!

A mentõcspat meg egy barkácsfúrógépet és egy nagypapa által elhajított vágógépet alkalmazott - igazán profi csapat. Persze egy ilyen "szinvonalas" film költségvetése kicsi, értem én. Olcsóbb a szeméttelepen összeszedni néhány cuccot, mint a valóságban életmentéshez használt eszközöket bérbevenni a kezelõjével együtt.

Bizonyára azért mert én késõn kapcsolódtam be. Valószinüleg az lehetett az ok, hogy kirabolták a szupercsapatot, elvitték az összes profi cuccot, így halált megvetõ bátorsággal és McGuyverhez méltó ügyességgel ki-ki otthonról hozott el mindenféle kim-lomot csak azért hogy kiszabadítsák a kis zseblámpás kukábamászót :)

Mondjuk a sarki rendõrt is megkérhették volna, hogy egy-két lövéssel bolygassa meg a zárat, hogy szabad legyen az út, vagy például a kölköt is megkérdezhették voln, hogy hogy ment be, hátha úgy ki is jöhet, vagy legalább körbejárják azt a ládát és megpróbálják valahyogy kinyitni... nem. Jobb ott ácsorogni.

De bizonyára azért történt mert én nem láttam az elejét.

A valódi ok, amiért nem szóltak a rendõrnek és nem próbálkoztak más módon közvetlenül segíteni mig a szuper(béna) csapat odaér...

Mondjam tovább?

Ami amatõr az amatõr. Ne próbáld kimagyarázni! A kritikát el kell viselni! Ez van.
10/10
Shelbie 2009 jún. 18. - 20:38:42 10/10
(83/804)
A gyereket nem ezzel nyugtatták, hanem a csajnak szólt oda, hogy maradjon ott, mert majd jegyzõkönyvet kell felvenni. A gyerekkel õk nem tudtak mit csinálni, csak annyit hogy beszéltek hozzá, ami megvolt. De persze biztos érdekesebb lett volna, ha a lézer szemükkel kivágják a "hülye" gyereket a gyûjtõládából...
De így unalmas volt, hiszen megvárták a tûzoltókat, akik késõbb értek a helyszínre, mivel utólag lettek riasztva, hogy mégsem kamu telefon volt. De mivel 5 perces felületességgel nézted, ezt nem tudhattad. Úgyhogy a helyzet itt jól volt megcsinálva, és az is hogy próbálták értesíteni a céget akié a láda volt, mert ez az eljárás az életben is. Azért nem minden rossz amit a sorozatban megcsinálnak.
Aki véleményt, ír legalább lássa a sorozatnak valamelyik részét, ne csak 5 percet, amibõl összerak valamit...
szzs 2009 jún. 18. - 20:09:51
(82/804)
Ja, meg a kölök a saját pofáját világítja meg a sötétben, a kiérkezõ "életmentõk" megnyugtatják, hogy semmi baj csak elõbb jegyzõkönyvet vesznek fel, (és a telefonáláson meg kéztördelésen kívül nem csinálnak semmit, a telefonon hívott szám foglalat, de sebj - miközben a másik szálon az amatõr színészek hasonlóan amatõr módon pikk-pakk eldöntik, hogy a kolléganõjük méregdrága számítógépét naptárkészítéssel összedobják így megmentve az áthelyezéstõl :)))

Nah, kábé ezt az 5 percet láttam a "filmbõl" mielõtt áramtalanítottam a lakóépületet, nehogy megzakkanjon itt a tömbben néhány ember. :)

Ez akció film a javából! A Terminátor I és II. ehhez képest vígjátéki bohózat :)
Fanna:) 2009 jún. 18. - 20:09:27
(81/804)
Igen szerintem vannak benne hibák, mint mindenben.
De nem vén marháknak készült a sorozat...szóval, ha nem tetszik, ne nézd!!
Én nagyon szeretem:)
kiarasy 2009 jún. 18. - 20:06:13
(80/804)
Egyébként csak nekem tûnt így, vagy más is észrevette???:
A csomagosláda kivágásánál kívülrõl csak 1 sarkot mutattak, hogy kivágják (tehát 3szög alakú lyuk keletkezett), a tûzoltó ezen a lyukon is nézett be, de mikor kihúzták rajta a fiút, már négyszög alakú volt ugyanaz a lyuk.
szzs 2009 jún. 18. - 20:00:57
(79/804)
Elképesztõ!

Csak véletlenül kapcsoltam retekklubra, de ott maradtam pár percig kiélvezni ezt az alpárian amatõr förmedvényt.

Ahogy azt a csomaggyûjtõ ládát vagy mifenét kinyitották ezek az "életmentõk", hát az becsületére válna minden beteg nyugdíjas torzszülött félnyomorék idióta agybeteg csimánznak!

Kiknek csinálnak ilyen ocsmányságot?
kiarasy 2009 jún. 18. - 19:43:15
(78/804)
Eleinte azt hittem, a fõnöknõ csak *szatlan, de az már megvolt, úgyhogy alapból egy hárpia...
zsu_zsanna 2009 jún. 18. - 19:28:14 Előzmény Naphinel
(77/804)
Nálunk meg nincs adás:(
Naphinel 2009 jún. 18. - 14:05:53
(76/804)
Én a Cobrában fõleg az akciót szeretem, a Medicopterben pedig, a - az izgalmas bevetéseken kívül - a gyönyörû tájakat.
Ez a sorozat meg hihetetlen. Van egy tök jó rész, izgalmas, utána meg a szkamailag is pocsék, unalmas 25 perc.
Az is a baj, hogy nem ismételgethetik a Medit, meg a Cobrát.
De tegnap majdnem sikítottam, mikor beszorult a ventillátorba szegény srác keze.
kaaslover 2009 jún. 17. - 23:14:12 Előzmény Shelbie
(75/804)
Lehet fura lesz, mert jó múltkor csalódást éreztem, de mintha vmi "javulna" a sorozatban, vhogy érdekesebbé vált.
Na persze a pergést így is hiányolom mint a Medicopterbõl és Cobra 11bõl és Bohóc-ból, ez útóbbiban még némi humor is van

Én csak azért kedvelem a német sorozatokat mert európai a diszlet a "körítés" és nyilván közelebb áll mint az amerikai.
Off:
Én pld ki nem állhatom a Jóbarátokat a "de szép az élet semmi gond nincs egész nap csak viccelõdünk" sorozatot.
Nyilván ilyen is kell és van aki erre bukik én nem

Én a retró amerikai sorozatokon nõttem fel (San Franisco utcáin stb... - na azok ott voltak)

Na bocs az Off-ért
10/10
Shelbie 2009 jún. 17. - 21:45:26 10/10
(74/804)
Itt csak annyi a lényeg, hogy nem csak rendõrség, nem csak mentõsök és nem csak tûzoltókról szól a történet. Ezt is meg kéne érteni. Épp ezért egyértelmû hogy nem nagyon fognak olyan jeleneteket csinálni, amihez csak ez vagy csak az kell.
Azért eseménytelennek nem nevezném a fél órás részeket. Néha furcsán van megoldva, de szerintem ez még kialakulhat, fõleg ha figyelemmel kísérték a kinti kritikákat is. Bár én most az elõbb csupa jót olvastam, de lehet hogy fan clubba keveredtem :)
A mai két részben 1-2 dolog számomra is furcsa volt. Ez nem mintha változtatna a véleményemen, hogy jó kis sorozat lesz.
Minden kezdet nehéz, gondoljatok a Barátok közt-re :D Mondjuk nem nézem, de az elsõ részekre még emlékszem, hát hagyott kívánni valót maga után.
Én meguntam, azokat amiket mostanában játszanak a tv-ben, meg a munkám miatt sincs van idõm rá. Viszont erre még pont futja, és örülök hogy van ilyen is.
Naphinel 2009 jún. 17. - 20:30:32
(73/804)
Ott sem indítják egy helyrõl, ha normálisak, akkor nem. Basszus, itt mindent csak úgy lehet megoldani, hogy rendõrök, túzoltók, mentõsök is mennek EGYSZERRE? Hát ennyi ilyen baleset a világon nincs, mint itt.
Jó, a kritikák közt van biztos, azt meg még nem fordítottam le, de ott elég sok bakira- szakmai hiányra felhívják a figyelmet.

A szakmai hibákról pedig még egy laikus is beszélhet (bizonyos határokon belül), értem tt az olyanokat, hogy nem normális a reakcióidõ egyes esetekben, vagy nem megfelelõen reagálnak a helyzetre.
Nooji 2009 jún. 17. - 19:26:57
(72/804)
Szerintem gagyi a sorozat.Külön megnézem a Cobra 11-et, meg a Medicopter, sõt még a Kórház a Város szélén-t is.De ez így szerintem borzasztó.Fél órás eseménytelen részek.Valahogy úgy érzem a Harmadik mûszakra hajaz, de nyomába sem érhet.
Naphinel 2009 jún. 17. - 18:33:05
(71/804)
A sorozatot a Köln melletti Hührt-Kahlscheurenben "állítotték elõ" (a "forgat" ige teljesen más németül, mint ami a wikiben van), de Düsseldorfban játszódik.
A belsõ jeleneteket egy kb. 500 m2-es tévéstúdióban vették fel. Az autós utközéseket, -baleseteket az FTL (Film- + Test Lokation) Germany forgatta. A külsõ felvételekért a düsseldorfi 6-os tûzõrség felügyelte (ez a mondat nem pontos, saccperkábé ezt jelenti).
2008 november 10. és november 14 között volt a legsikeresebb a sorozat. November 13-án csütörtökön volt a rekordnézettség, 15%. (ez azért gáz).

Tovább egyelõre nem fordítom, de kapott jó pár kritikát.
10/10
Shelbie 2009 jún. 17. - 13:29:52 10/10
(70/804)
Én úgy emlékszem gázvezetékekõl volt szó a robbanás elõtt, és a gázzal hozták kölcsönhatásba, a klórt. Annak hatására robbanhat?
10/10
panda9 2009 jún. 17. - 13:16:20 10/10 Előzmény Shelbie
(69/804)
aha szerintem is jó a sorozat...
és a kezdeményezés is az egyhelyrõl indításról... gondolom ez külföldön így is van... de mire itt ezt bevezetik...
10/10
Shelbie 2009 jún. 17. - 09:54:24 10/10
(68/804)
A szakmai hibák, nem azért mondom de a Cobra 11-ben és a Medicopterben is hagy kívánni valót maga után. És egyik másik rész nagyon túljátszották.
Egyébként ez nem azért nem hasonlít egyikre sem, mert utánzat lenne, hanem mert egész más.
A hossza szerintem éppen elég. Szakamailag itt senki sincs toppon egyébként, szerintem nem érdemes kritizálni azt amirõl az embernek fogalma sincs.
Maga a sorozat nagyon tetszik, és az ötletek is benne. A történet is jól alakul. Persze, mindenkinek más az ízlése, de én örülök hogy végre nem a hagyományos mindig robbanjon, meg égjen porig jeleneteket lehet látni.
Az egy nagyon jó kezdeményezés szerintem hogy a hatóságok együtt indulnak egy rajként. Ezt itthon is meg lehetne csinálni kisebb településeken, így nem menne 20 irányba a telefon hogy mindenkit riasszanak.
9/10
zs9302 2009 jún. 17. - 09:30:27 9/10
(67/804)
Külföldön élve lehet könnyebb rájönni, hogy hány részes.
9/10
zs9302 2009 jún. 17. - 09:27:38 9/10
(66/804)
Tudom, láttam, azóta írtam is.
Akkor is baromi sikertelen volt.
10/10
Maya Kaulitz 2009 jún. 17. - 08:55:32 10/10 Előzmény zs9302
(65/804)
Hogy honnan vaszem h 110 részes? Onnan h én is azt nézem, németül, és ma lesz a 89. rész! Na innen. Már több mint 3 hónapja megy anémet RTLen, de ott igaz, csak 1 részt adnak, de akk is 110 részes.
Nezd meg, ha nem hiszed.

És a német wikipediát meg olvasd el figyelmesebben:
http://de.wikipedia.org/wiki/112_%E2%80%93_Sie_retten_dein_Leben
http://www.fernsehserien.de/index.php?serie=12482&seite=9&sender=28
http://www.rtl.de/ea/tvplaner/content/detail_r.php?id=100&event=562193

Vannak azért benne jó poénok.
A biciklizáras rész az majd jó lesz, ha adja a magyar, bár minddenkinek más tetszik!