Téma: 12 majom

10/10
zee944 2007 okt. 31. - 14:02:32 10/10
(114/414)
SPOILER

Itt valami hibázdik nekem. Mit értesz te álom alatt? Csak emlékképe van kisfiú korából, a többi nem álom, hanem a jövõ.
Neszfor 2007 okt. 31. - 13:02:06
(113/414)
------SPOILER------

A nõt szerintem a Bruce Willis álmai-szerinti logikával lehetne megmagyarázni (vagyis nyakatekert logikával). Lehet, hogy idõutazó. De, felvetõdik a kérdés miért lenne olyan hülye, hogy a vírussal fertõzött területre utazza idõ vissza magát (bocs nemtudtam az idõutaznit rendesen ragozni)? Hát kérlek azért, mert ha már egyszer visszament az idõbe és megszerezte az ellenszérumot, akkor miért ne mehetne vissza az idõben beoltva, hogy biztonságban megszerezhesse a szérumot. Hülyén hangzik. Úgy kell belegondolni, mint hogy álmodhat Willis olyasmirõl, ami még nem történt meg vele. Mert már megtörtént a múltban. A filmbeli jövõ kronológiája szerint nem történt meg, de valólyában már igen. Ez az oka annak, hogy ha visszautazol a múltba valamit megváltoztatsz és visszamész a jelenbe azt tapasztalod, hogy nem változtattál meg semmit, mert eleve te okoztad azt, amit meg akartál változtatni.


Bõ lére eresztettem. a lényeg, hogy a nõ idõutazó, mert ha nem lenne beoltva már a jövõben, meghalt volna (szerintem).
10/10
zee944 2007 okt. 31. - 12:45:16 10/10
(112/414)
Akkor valszeg te is a lényeget vetted le, de nem mindent. A fogatlan öreget én sem tudom. Ez is olyan részlet, amit még homály fed nekem. Egy másik, amire emlékszem, (VIGYÁZAT, SPOILER!) a nõ a repülõgépen. Nem tudom, hogy õ is idõutazó-e, vagy a fiatal énje, és a tragédia egyik kiváltója, kulcsszereplõje. Amikor elõször láttam a filmet, még konkrét véleményem volt róla, de mindenhol késhegyre menõ vitákat folytattak ezekrõl az apróságokról, úgyhogy már semmiben se vagyok biztos...
Neszfor 2007 okt. 31. - 12:35:10
(111/414)
talán én gondolom azt, hogy mindent megértettem és lövésem nincs, hogy mit kéne még megértenem.

Én a megértés alatt a mit is sinál Bruce Willis ezekkel az álmokkal, hogy operál itten mikor mit-vonalon értettem meg a dolgokat.

Azér' azt hozzátenném, hogy talán mindent tényleg nem értettem meg. Így belegondolva az öreg fogatlan hapsit nem tudom hovátenni. Csak halovány ötleteim vannak.
10/10
zee944 2007 okt. 31. - 12:30:39 10/10
(110/414)
Ez az egyik kedvenc filmem. Az örök Top 10-ben biztos helye van. Zseniális forgatókönyv, zseniális rendezés, a színészek is a legjobb formájukat hozzák. Mestermû, szerintem Gilliam legjobbja.

Nehéz elsõre mindent a helyére tenni, én elsõre csak a lényeget értettem meg úgy, hogy a stáblista alatt összegeztem a dolgokat. Még harmadik megnézéskor is kerültek helyükre részletek. Gondolom, ha negyedszerre nézném meg, még mindig lennének apró felismerések. Azt erõsen kétlem, hogy bárki is elsõre megértett volna MINDENT, ez inkább nagyképûsködésnek tûnik nekem. (Bocs, de így gondolom.)

Ismerek olyat is, aki egyáltalán nem értette, sõt teljesen félreértett dolgokat, pedig nem buta. Nehéz film.
Neszfor 2007 okt. 31. - 12:11:11
(109/414)
én még amikor anno elõször láttam (még valamikor az özönvíz elõtt) apám aztmondta teljesen fölösleges még megnéznem, mer' õ se érti igazán, blablabla.

Aztán elhihetitek, megnéztem. És csodák csodájára - talán azért mert arra készülvén föl, hogy semmit nem fogok érteni nagyon figyeltem - elsõre megnézve tökéletesen értettem ki, miért, mikor, hogyan. És tetszett is nagyon, mert nem csak a sztori érdekes és jól megírt, hanem jók a karakterek (a fogatlan öreg, na és persze Pitt õrültje) és elképesztõen jó a film tempója. Szóval ezért ez Terry Gilliam egyik legjobb filmje.
10/10
LittlePocketGirl 2007 okt. 28. - 19:19:45 10/10 Előzmény zszoltan
(108/414)
Ez is egy érdekes teória.

És még1× visszatérve...fura, de én is azt hallottam (vagy utólag voltam hajlamos azt képzelni), hogy kapkodva azt kérdezte "Milyen nõt kell lelõni, milyen nõt kell lelõni?!" De nem így van.
norton15 2007 okt. 22. - 22:35:03
(107/414)
Most már túl zavaros nekem. Túlkombinálok dolgokat, sok már ez nekem.
3/10
zszoltan 2007 okt. 22. - 11:50:32 3/10
(106/414)
Sajnos, megnéztem másodjára is a filmet. De csak méginkább nem tetszik. Túl zavaros. És nem látom az alkotók igyekezetét a helyzet tisztázására. (Például a 'Memento' sem egy egyszerû film, de azért a végére kiderül, hogy mit akartak tisztázni, és mit akartak homályban hagyni. Az üzenete világos.) Itt minden a homályba vész, számomra. És az az érzésem, akárhányszor nézném meg, nem lenne tisztább az ügy. Szerintem egyszer bõven elég megnézni, szórakozásképpen.

SPOILER (AKI MÉG NEM LÁTTA, NE OLVASSA TOVÁBB)
Egyébként én is úgy hallottam, hogy "Milyen nõt kell lelõni?" Sõt, valahonnan az rémlik, hogy a Tudósok - hatalmuk megõrzése érdekében - nem is akarták megakadályozni a fertõzés kitörését, csak saját maguk számára akartak ellenanyagot szerezni. De a kiküldött ügynök (Cole) önállósította magát, és (az eredeti elszökési terve helyett) hirtelen felindulásból megpróbálta megmenteni a Világot.
10/10
LittlePocketGirl 2007 okt. 22. - 09:44:24 10/10
(105/414)
:)) De jól követtem egyébként...épp ezért nem volt tiszta, mikor félrehallottam azt a dolgot, hirtelen mondom mi van?! Az elmém túl akarta kombinálni. Hiába, ha Bruce Willis van a képrenyõn, ráadásul bajuszban, akkor fül becsuk, ész eldob, szem kinyit...:P Mindenesetre nagyon jó film.
norton15 2007 okt. 21. - 21:55:04
(104/414)
Valóban nehezen követhetõ film. Ezért kell többször megnézni...:D
10/10
LittlePocketGirl 2007 okt. 21. - 20:46:45 10/10
(103/414)
Igazad van, köszi! Nem t'om, hogy érthettem félre...
norton15 2007 okt. 21. - 16:27:55
(102/414)
Nem a nõt kellett megölnie, hanem aki a vírust felvitte a gépre. A nõt akkor ölnék meg, ha nem tenné meg, aki vele volt (az Madeleine Stowe).
10/10
LittlePocketGirl 2007 okt. 21. - 16:17:58 10/10
(101/414)
Szerintem is jó film. Olvasgattam az elõbb a fórumot, és még egy dolog nem tiszta. A reptéri üzenethagyás után Cole kezébe nyomnak egy fegyvert, hogy öljön meg egy nõt. A "biztosítós" nõt?
És ha már róla van szó...mivel ugyanaz az illetõ, mint 2035-ben, azt biztosítja, hogy õ fékezi meg a vírust cipelõ pasast (bár a vírus már kiszabadult úgyhogy...), vagy azt garantálja, hogy megtörténjenek az események? Bocsi, ha már volt errõl szó, majd visszaolvasok még...
10/10
k11zoltan 2007 okt. 03. - 14:38:33 10/10
(100/414)
Nekem nagyon tetszett ez a film sok-sok évvel ezelõt, amikor még videón láttam, meg azután is láttam kb. 2-szer, de a vasárnapit már nem néztem volna meg, ha nem olvasom ezt a fórumot, de mivel volt ez az érdekes felvetés (az egészet Willis képzeli a diliházban) gondoltam újra nekifutok. Megnméztem ebbõl a szemszögbõl, de így sem tudom elképzelni. Amúgy érdemes volt így pár év távlatából újra nézni, mert nagyon jó fim!
norton15 2007 okt. 03. - 06:36:03
(99/414)
Biztosan adhat. Nekem legalábbis igen.
3/10
zszoltan 2007 okt. 02. - 21:41:34 3/10
(98/414)
Érintõlegesen olvasva a vitát, nekem támadt egy olyan szörnyû gyanúm, hogy ebbe a filmbe szándékosan raktak olyan részeket, amiket nem lehet megérteni, hogy ezzel kényszerítsenek rá az újbóli megnézésre. Ez is egy trükk. Úgy tesz, mintha valami fontos, de nehezen megérthetõ dologról szólna.
Számomra az a jó film, amelyiket ha nem is értem egész a végéig, amikor vége van, akkor max fél órában össze tudom rakni emlékezetbõl. Egy jó filmben kellõ erõvel ábrázolják a fontos részeket, hogy azok emléke legalább 3 óráig eleven és használható maradjon. És többnyire azon túl is...
Tekintve, hogy erre a filmre alig emlékszem (pár év távlatából), most elgondolkodom, hogy meg akarom-e nézni a videófelvételt. Vajon adhat-e nekem valamit a film másodjára, amit elsõre nem adott?
norton15 2007 okt. 02. - 19:52:03
(97/414)
Milyen mikulás?
10/10
k11zoltan 2007 okt. 02. - 19:46:43 10/10
(96/414)
Ja, amúgy mi van a mikulással???
Ez valahogy nem esik le, pedig figyeltem a filmben. Lekési a buszt, és???
10/10
k11zoltan 2007 okt. 02. - 19:39:06 10/10
(95/414)
Így meg aztán, hogy újra megnéztem a filmet, már így (hogy álítólag Willis képzeli a diliházban), és így sem tudom elképzelni, azt mondom, nem. Belemagyarázás. Sok filmet nézek, szeretem a filmeket, és szinte olyannnal, még nem is találkoztam aminek nem esett volna le a poénja, de ha egy filmet úgy nézek, hogy elõre tudom mire kell öszpontosítani, és még így sem,...