Téma: 127 óra

rencike007 2013 aug. 24. - 15:58:24 Előzmény Kaktuszné Cserepes Virág
(262/302)
Azért barom, mert van egy hobbija, és esetleg szeret néha elvonulni magányosan a hétköznapokból? Bárcsak mindenki ilyen "barom" lenne ebben a világban! Bárki megtette volna ugyanezt? Biztosan mindenki tudott volna 4 napig spórolni 1 liter vizen, biztos mindenki el tudott volna végezni egy önamputációt, ÉLETLEN késsel. Biztosan. Azt elfelejted, hogy az ember annyiban különbözik egy rókától, hogy fejlett intelligenciájú, és az emberek 80%a, vagy több simán inkább kinyírta volna magát, minthogy levágja a kezét.

A hegymászás egy hobbi, ami minden embernek van,kinek veszélyesebb, kinek nem, de ezért valakit baromnak nevezni szerintem nagyon erõs. Nyilván tanult belõle, mint ahogy mondták is, h ezután mindig szól hova megy, DE kérdem, melyik ember nem követ el hibákat? (költõi)

Az, hogy hõs e vagy sem, mindenki eldöntheti, szerintem nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez egy érdekes, és tanulságos, drámai történet. (nem egy hõstörténet)
7/10
stomachh 2013 aug. 21. - 15:02:54 7/10
(261/302)
Régi adósságot törlesztek magammal szemben. Danny Boyle azért kihozta ebbõl az egyszemélyes kamaradarabból azt, amit lehetett. Nem volt mozgalmas, de lekötött végig. Erõs 7/10.
8/10
Tibee87 2013 aug. 15. - 20:59:42 8/10
(260/302)
A másik egy helyszínes filmhez hasonlítom, a fülkéhez. Szerintem ha ugyanolyan hosszú lett volna, mint az a film, akkor teljesen rendben lenne.
Így viszont egy kicsit vontatottá vált a sok rémképe miatt, legalábbis számomra.. Elgondolkoztam, hogy beletekerek.
Mike088 2013 jún. 03. - 01:01:29 Előzmény Cullangka
(259/302)
A fotó a végén azért dobott valamit rajta, de én is jobban szeretem a hosszabb epilógust.
Mike088 2013 jún. 03. - 00:58:20
(258/302)
Le fogsz hidalni, a valóságban sem esett össze. Azt most lényegtelen, hogy kocogott e vagy nem, de a maradék egy kezével leereszkedett arról a szikláról. Valószínûleg erre 10000bõl 9999-en nem lettek volna képesek ezért láttuk ezt a filmet.
Cullangka 2013 máj. 25. - 20:32:27 Előzmény Mike088
(257/302)
spoiler

a végétõl én is sokkal többet vártam, egy kis reakciót miután megtalálták, kb egy +10 perc h mi is van utána.
emiatt csak 10/7 számomra, ha lett volna egy jobb befejezés egy 9et megért volna, igaz történet, végig lekötött
shfanfic 2013 máj. 25. - 00:25:51 Előzmény Kaktuszné Cserepes Virág
(256/302)
"Kicsit eltérek a filmtõl:
Nehogy már az legyen a hõsi halott, aki gyermekeit, feleségét RÚTÚL itthonhagyván felmászik a monteveresztre és odafagy."

Ez egy majdnem egy évvel ezelõtti hozzászólás. Az elmúlt napok eseményeinek fényében ez...kemény.

Éppen miattuk néztem meg ezt a filmet. Persze, nyilván Erõss Zsolték körülményei mások voltak, hiszen ott -30 fok és embertelen körülmények uralkodnak. Mégis kíváncsi voltam, hogyan lehet túlélni hasonlót. Persze, tisztában vagyok vele, hogy a kettõ nem ugyanaz...Mindegy, szerintem értitek, mit akartam ebbõl kihozni.

Hogy ne legyek teljesen OFF, nekem nagyon tetszett a film.
Mike088 2013 máj. 24. - 02:32:29
(255/302)
És abszolúte prémium film, úgyhogy csak ajánlani tudom.
Mike088 2013 máj. 24. - 02:25:26
(254/302)
A sztorit az élet írta, a kíváló rendezés és színészi játék pedig remekül közvetíti azt a kiszolgáltatott érzést amikor a természet dominál. Döbbenetes mire képes az emberi akaraterõ. -Sokan írták, hogy nem volt elég ötletes a kivitelezés, és ez a képzelgés nem kellett volna bele.- Aron Ralston maga mondta, hogy a hideg és a kimerültség miatt egyfajta transzba esett és sokat hallucinált, képzelgett tehát ez is részét képezi a filmnek. Ugyanakkor nem szabad elfeledkezni arról, hogy ez egy egyszereplõs film, amely egy hasadékban játszódik, így igazából nem is nagyon értem mivel lehetett volna színesebbé tenni? Több szereplõ bevonását (aggódó szülõk, barátok aszisztálása) bele lehetett volna préselni, vagy mondjuk egy hosszabb befejezést és egy kis monológot a végére, de úgy gondolom ettõl nem lett volna sokkal jobb a film.

Sztori, megvalósítás: 10/9
Filmélmény:7

tehát: 10/8
7/10
pelu 2013 máj. 20. - 19:21:10 7/10
(253/302)
Az eredeti sztori óriási, maga a film kicsit túlhypolt. Boyle-nak van benne néhány nagyon eltalált megoldása, Franco is egész jó, de én magát a filmet nem érzem annyira kiemelkedõnek, mint ahogy beállították anno. Ment mögötte a marketing rendesen.
9/10
Saxbusters 2013 febr. 07. - 08:44:47 9/10
(252/302)
A filmben szó sem volt róla, hogy hõs. Ironikusan nevezte magát a képzelt interjúban így.
A giccsrõl rizsázóknak pedig:
Ugye, hogy mennyivel jobb film lett volna, ha nem éli túl?
10/10
Danett1975 2012 nov. 17. - 19:38:38 10/10
(251/302)
Pár hete láttam elõször ezt a filmet, és azonnal beszippantott. Teljes mértékben a rabja lettem.

Beleolvasva az ide írt véleményekbe, eszembe jut, hogy a kollégáim mennyire hülyének néztek, amiért egy ilyen filmre így rá tudtam kattanni. Nem értették. És talán nem is sikerült megértetni velük, hogy miért élvezem én ennek a filmnek minden pillanatát.

A magam részérõl csak annyit tudok mondani, hogy valahányszor megnézem ezt a történetet, az élni akarás csodáját látom.
Igen, Aron nagyon rosszul döntött, amikor sokadszor indult úgy útnak, hogy nem szólt senkinek, merre megy. Így hát kapott egy baromi nagy leckét az élettõl. Én ezt a tanítást látom ebben a filmben.

Még valami: Az ismerõseim mindannyian úgy nézték meg a legdurvább pillanatokat, hogy elfordultak, de minimum félrenéztek, mert nem akarták látni. Nem is volt számukra akkora élmény a film vége. Ezzel szemben én végignézem minden alkalommal, és nem azért, mert egy szadista állat vagyok, hanem azért, mert szerintem igenis meg kell élni a poklot, a legrosszabb pillanatot is ahhoz, hogy megkapjuk a katarzist.

Sokak szemében Aron nem hõs, csak egy barom, aki megérdemelte a sorsát.
Lehet.
Nekem ettõl függetlenül igenis hõs, mert tisztelem és becsülöm az élni akarását. (Magamat ismerve hamar feladtam volna.)
10/10
dnci 2012 nov. 17. - 19:10:18 10/10
(250/302)
Csodálatos film!
tortura 2012 nov. 12. - 18:09:19 Előzmény Kaktuszné Cserepes Virág
(249/302)
Akkor biztos valami gond van velem. Mert én egyáltalán nem biztos, hogy ugyanezt így végig tudtam volna csinálni, ahogy õ. Pedig bennem is van életösztön. De akkor is.
Talán rosszul fogalmazott valóban az, aki hõsként titulálta. Viszont baromnak sem gondolom, ahogy Te írtad. Tényleg úgy korrekt ítélkezni, ha valaki elõtte elolvasta a könyvet is. A film mindig csalóka egy picit.
Egyébként a hétköznapok során ezerszer nagyobb baromságot elkövetnek az emberek. Csak azt könnyebben túlélik, mert olyan helyen történik, ahol van térerõ, lehet hívni mentõt, tûzoltót, stb. Hamarabb kórházba kerül, stb.
Igazándiból ha soha életünkben semmit nem kockáztatunk, akkor talán boldogok sem leszünk. Bár ez nyilván egy szélsõséges példa. Ezt én sem tettem volna meg. De én más eset vagyok, mert én alapból gyáva vagyok. Sajnos nem is viszem elõre a világot. Talán Aaron sem fogja, de a megismerést igen. Példát mutat. Nem csak arra, hogy mit lehet ilyen esetben tenni, inkább arra, hogy mit NE!!! Hogy elkerüljük az ilyen rohadt szitut.
Szerintem is felesleges pálcát törni felette. Elég nagy árat is fizetett érte. Nincs nap, nincs pillanat, hogy ne jutna eszébe.
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 szept. 17. - 22:37:59 Előzmény andesz89
(248/302)
Én meg azt gondolom, mindenki így cselekedett volna.
Korábban írta valaki, h a róka is lerágja a mancsát, h szabaduljon a csapdából, ezt úgy hívják: ÉLETÖSZTÖN.
Semmi extra nincs benne, mindenkiben benne van.
10/10
andesz89 2012 szept. 17. - 20:16:39 10/10
(247/302)
aki ezt az életstílust választja számol azzal a kockázattal hogy talán az lesz az utolsó túrázása.
a filmben Aron is tisztában volt azzal hogy meggondolatlanság volt nem szólnia arról hogy hova is megy.de ha szól, a keresést így is pár nappal késõbb kezdték volna.
Aron nem hiszem hogy hõs lenne, egyszerûen csak azért volt figyelemreméltó az õ története hogy ebben a helyzetben is ember maradt,nem vesztette el a fejét és az 5 nap szenvedés után is az életet választotta.
én meg szinte minden stílusú filmet megnézzek kivéve az amerikai giccseseket.
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 szept. 17. - 17:43:33
(246/302)
*RÚTUL
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 szept. 17. - 17:42:24 Előzmény andesz89
(245/302)
Számomra ez a film üzenete: Még egy barom, akibõl hõst csinál a többi barom, amiért meggondolatlanul cselekedett és nem szólt senkinek, h õ most *rvára vagány módon cangázik a sziklák közt.

Tudod ki a hõs? Aki akaratán kívül kerül olyan szituba, amit ép vagy nem épp ép bõrrel túlél.
Aki szándékosan hegyet mászik vagy extrém sportol, az számíthat arra, hogy bizony eltöri a gerincét vagy hasonló.

Kicsit eltérek a filmtõl:
Nehogy már az legyen a hõsi halott, aki gyermekeit, feleségét RÚTÚL itthonhagyván felmászik a monteveresztre és odafagy.


Tudom, a csökött agyaddal sosem fogod megérteni ezt, amíg elárasztja az agyadat a mérhetetlen amerikai GICCS.
10/10
andesz89 2012 szept. 16. - 18:55:20 10/10
(244/302)
ajánlom figyelmedbe a könyvet, hogy több információd legyen mielõtt így itélkezel.Aron nem egy alkalmi túrázó aki gondolt egyet és kiment a sivatagba hanem egy tapasztalt sziklamászó.
a fájdalmat és az 5 napig ott töltött idõt nem hiszem hogy bárki megérdemelné.
ha egy amatõr kerülne ilyen helyzetbe nem hiszem hogy 5 napot egyáltalán megélt volna.
a film elsõsorban Aron története és másodsorban az az üzenete hogy ne adjuk fel,az ember bármire képes az túlélésért.és a filmben ezen üzenet remekül átjött,nem volt giccses,túldramatizált.
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 szept. 15. - 23:16:02
(243/302)
Ne csionáljunk már hõst egy olyan baromból, aki egyedül elmegy cangázni a sivatagba és a nagy spílerkedés közben belezuhan a szakadékba.

Ez az ember egy nagy nulla és megérdemelte, azt a fájdalmat, amit saját magának okozott.

Képtelenségnek tartomn, h itt ámul a sok barom egy másik barmon, aki annyira hülye, h anélkül megy "kirándulni" hogy szólna a szeretteinek, h "te figyi má, ha 2órán belül nem jövök, nézzé' má' utánam!" vagy " figyi megyek ugra-bugrálni a sziklák közt, mint egy idióta" vagy valami hasonló...