Téma: 1408

8/10
norton15 2009 máj. 03. - 20:52:21 8/10
(197/357)
Ha jól emlékszem, kirohan a szobából. Nem könyv, hanem novella az egész.
7/10
monnci 2009 máj. 03. - 20:31:22 7/10
(196/357)
******* vannak SPOILER részek is********


Tegnap végre megnéztem a filmet. Szerintem ez egy jó történet és még a film is elég jó. Az a rész nagyon tetszett, mikor bement a 1408-as szobába, és még nem volt semmi természetfeletti látványos jelenet, csak simán különös dolgok történtek. Aztán a vége felé nekem már sok volt minden és túl összevissza. Nem mondom hogy rossz volt, csak egyszerre túl sok info.
Én amúgy egy pontnál már tényleg azt hittem, hogy az italban volt valami drog, amitõl halucinál a pasi.
És valahogy éreztem, hogy nem volt valós a szörf balesete. végülis még fél óra volt vissza a filmbõl.:D
A vége egész jó volt, a felesége arckifejezése tetszett, és volt kézzel fogható bizonyíték, hogy mindaz, ami a szobában történt, tényleg megtörtént..
Mert csomó film végén azzal szúrják el a történetet, hogy megszüntetik a kézzel fogható bizonyítékot, pl itt is lehetett volna az, hogy a felvétel benn ég a szobában.
Szóval nem volt rossz film, csak egy pont után túl tömör.

7/10
csancsy 2009 máj. 03. - 19:51:26
(195/357)
Kérdésem lenne. Aki olvasta a könyvet, abban melyik befejezés van??? mert még nem olvastam, de szeretném. Mert tudom, hogy 4 fajta vége van.
Amúgy szerintem, nagyon jó film, frászt kaptam a szobától, és John Cusack nagyon jól játszik, egyik kedvenc színészem. EGy biztos, ritkán megyek szállodába, és soha nem az 1408-as szobába megyek:))))Nekem tetszett nagyon.

Amúgy megjegyzem, és nem kötözködni akarok, de akik hiányolták a vért, stb... Azoknak mondom, hogy ez egy thriller, és nem horror, Stephen Thrillerként írta, és ezért nincsenek benne rosszabb, látványos dolgok, aminek én nagyon örülök, sokkal jobban értékelem az "ijesztgetést", mint egyéb vér-torz-"ronda" dolgokat.
8/10
Jagdglück 2009 máj. 03. - 18:36:06 8/10
(194/357)
Attól még h a filmet a horror kategóriába sorolták, nem kell nagy klasszikusokhoz hasonlítani. Ha tetszik egy film, nem az érdekel h milyen kategória:) A film elejérõl sztem alapvetõ dolgokat kihagytak, nem tiszta egy-két jelenet. De alapvetõen jó film.
Gwendolyn 2009 máj. 03. - 17:20:50
(193/357)
nem a horrorfilmek netovábbja,de sztem nagyon is érdekes és nézhetõ volt,jó szereplõválasztás is,kedvenc szinészem John Cusack,sztem jó volt benne.
itt a film alternativ befejezése,csak érdekességképpen.

http://www.youtube.com/watch?v=Uu8CKYtHMTk
offtopic
pozsizsuzsi 2009 máj. 03. - 13:49:32
(192/357)
...és van még egy opus, de igazándiból sokat nem tudok róla, mert nem olvastam, a filmbõl meg - valami fennforgás miatt - csak részleteket láttam, de az megfogott: az Atlantisz gyermekei.
offtopic
Re4zOon 2009 máj. 03. - 13:44:32
(191/357)
Az egészben csak annyi zavar, hogy két befejezése van. Nekem személy szerint a TV-s befejezés jobban tetszett, viszont akárhogy kerestem, interneten nem találtam. Amúgy szerintem kiadás után már nem kéne váltogatni a végét. Másrészrõl annyit nem változtat a filmen. Nekem nagyon tetszett!
Vinogradov 2009 máj. 03. - 12:59:50
(190/357)
A Stand by me generációs alapfilm volt - jogos az észrevétel.
Egyébként az a prafrázisra is jó példa, mert egyáltalán nem mindenben ragaszkodott az eredeti mûhöz, mégis nagyon SK-s lett az egész...


De Palma (amúgy minden tiszteletem az övé) filmjével szemben viszont vannak fenntartásaim.

Mint minden idõk elsõ SK adaptációja, nem rossz darab. Viszont nekem kicsit mûviesnek, kevéssé átélhetõnek tûnt.

Bizonyos helyzetekben a nagyon mûvi múvi :) nem jelent számomra problémát, de itt azért itt sok minden kicsit erõltetett volt - és a legfontosabb az, hogy a SK-fílinget végképp nem éreztem (már csak a logikátlan fordulatok alapján sem elvárható ez tõlem).

Az azonban tény: De Palma amúgy kellemesen nézhetõ filmje jobb, mint az SK adaptációk kb. 40%-a.
7/10
barbarossa86 2009 máj. 03. - 11:30:01 7/10
(189/357)
Hát.....szerintem ez egy Ördögûzõ szintü horror.......lehetett volna ha-ahogy többen is említették-nem k@ják el a végét, de még így is nagyon tetszett fõleg az utóbbi jónéhány év felhozatala közül. Kimondottan örültem annak, hogy minimális "vérrel" borzongató tudott lenni. Összességében egy egész jó film.
pozsizsuzsi 2009 máj. 03. - 10:33:49
(188/357)
.. meg a De Palmás Carrie...
pozsizsuzsi 2009 máj. 03. - 10:30:55
(187/357)
Ácsi! Az Állj mellém!
Vinogradov 2009 máj. 03. - 10:13:00
(186/357)
Ácsi, hát az 1980-as Kubrick-féle "Ragyogás" (a másik egy f*s), meg a "Tortúra" James Caan-al és Kathy Bates-szel???
4/10
idõjós1010 2009 máj. 03. - 10:11:19 4/10
(185/357)
A szobában tán meghalt valaki, amennyire emlékszem, és ezért ilyen amilyen. Szóval a lényegre fény derült.
Vinogradov 2009 máj. 03. - 10:09:08
(184/357)
Nekem ugyanaz volt a bajom a filmmel, mint az eredeti mûvel is: egy thrillerben nem feltétlenül baj (ld. X-akták: az igazság odaát van), de azért nem ártana, hogy ha legalább valami kiderülne abból, mitõl is durvult be ennyire az 1408-as szoba.

A film az elején ugyanis tényleg nagyon szépen építkezik, de aztán, úgy kb. legkésõbb a jeges szobában fagyoskodós résznél elkezd átmenni valami nagyon fura gagyiba.

És ugyanez volt a bajom az elbeszéléssel is: gyönyörûen elkezdett építkezni, olyan suspence volt itt kérem szépen, hogy az csak na, aztán, amikor már nem lehetett tovább fokozni az élményt, kiderült, hogy egy nagy nulla az egész.

Elõször arra gondoltam, hogy azért, mert lehetett volna ennél hússzor durvább is az az egy óra (felõlem csakúgy olcsó-horrorosan véres is - bár az aztán az igazi klisé), aztán rájöttem: nem derül ki semmi arról, hogy kik azok a tagok, akik fel alá járkálnak a szobában, meg az elmebeteg kisnövésû nõci, aki többször is kiugrik az ablakon és megszívatja hõsünket.
Ja, és akkor még a szellõzõben felbukkanó ork-kinézetû szörnyrõl nem is beszéltem.

Igen, mert ha már thriller lett belõle horror helyett, azért kaphattunk volna válaszokat is ezekre a nem épp lényegtelen kérdésekre.

Ehhez képest nekem eltörpül az, hogy a befejezés olyan lett amilyen, mert már az elõtte lévõ húsz perc sem mûködött túl jól.

Egyébként meg azzal tényleg egyetértek, hogy a másik lezárás sokkal jobb lett volna: abból ugyanis láthattuk Sam L. Jackson motivációit is, és sokkal Stephen King-esebb hangulatobb árasztott.
Meg egyáltalán: kerekebb volt az egész.



Minthogy elsoroltam az összes hibát, a filmnek most már csak erényeirõl fogok beszélni: a kétharmada ugyanis, bárki bármit mondjon a klisékrõl, meg ilyenekrõl, nagyon szépen kidolgozott, nagyon izgi, nagyon király.

Mikael Halfström ismét bebizonyította, hogy ért a dolgához.

A szobában lejátszódó események nagy része alatt majd be sz*rtam, teljesen kész voltam. Talán hozzájárult ehhez a pocsék kedvem is, de az biztos, hogy nagyon nyomasztó élményem volt - s minthogy, úgy látom, másoknak is, a film részben mindenképpen elérte a célját.

A másik, ami nagyon megfogott, John Cusack alakítása volt: a "Pop, csajok, satöbbi", az "Éjfél a jó és a rossz kertjében" és a "John Malkovich menet" mellett egyértelmûen az ebben a filmben nyújtott teljesítménye a legjobb.

Összességében tehát összeszedett, szép munka lett az "1408" - az irodalmi anyagból kihozta a maximumot. Ennél jobb már csak akkor lehetett volna, ha nem adaptál, hanem parafrazeál.

Egyetértek ugyanis azokkal, akik ezt SK egy gyengébb próbálkozásának tartják.
Ennél King jóval többet tud, így aztán csodálatra méltó, hogy ilyen remek film készült belõle.

részemrõl 7.95/10-et simán visz.
Cicalány 2009 máj. 03. - 08:47:30
(183/357)
A film szerintem sem horror, inkább thriller. Az eredeti befejezés -szerintem is- jobb lett volna a végére (http://www.youtube.com/watch?v=LG9ft-jPJFY).
Látványban bõvelkedett, de valami mégis hiányzott a filmbõl; valami olyan, amit csak a Stephen King regényekben érez az ember; egy sajátságos hangulat, ami csak rá jellemzõ. A filmek után -aki tudja- olvassa el a könyveit is, megéri.
webteve 2009 máj. 03. - 00:49:04
(182/357)
Szerintem volt.A gonosz csak elohozta es felnagyitotta a buntudatot a foszereplonel.Evvel akarta az oruletbe kergetni,de a pasi vegul erosebb volta nala.De ez csak az en velemenyem.
10/10
MaiManó 2009 máj. 03. - 00:44:54 10/10
(181/357)
Itt nem volt semmi gonosz, aminek el kell pusztulnia!!!
Csak az ember magában hordozott, elnyomott szomorusága. És szerintem az egy boldog vég, ha végül a szeretteddel élhetsz tovább a Másvilágon, mert szembe tudsz szállni a félelemmel, a halál félelmével, és Õt választod. (Azért ma még nem leszek öngyi.)
10/10
MaiManó 2009 máj. 03. - 00:39:06 10/10
(180/357)
Nekem a kocka jutott eszembe :)
webteve 2009 máj. 03. - 00:38:52
(179/357)
A remeny rabjait nem lattam.A Halalsoront meg elfelejtettem,hogy o irta.Szerintem arra "ranezesre" nehez megmondani,hogy Stephen King irta.De igazad van.A Halalsoron nagyon jo feldolgozas volt.Meg mondjuk meg a Coju is,de abban nincs semmifele termeszetfeletti,csak egy megveszett kutya.Pedig a konyv verzioja kapcsolodik tobb olyan regnyhez,amiben termeszetfeletti hatalmak vannak(Peldaul a Napkutyahoz.Abban a regeynben emlitik a Cujot,pedig az aztan elegge fantaziadus regeny.:)
A masik befejezes parasabb lett volna.Az tegyuk hozza,hogy Stehpen King barmilyen borzalmakkal tomi is tele a konyveit a gonosz valahogy mindig elpusztul a vegen.Es bar a sotetseg arnyeka orokre ott marad a "tulelokon",illetve a szereplokon,a gonosz azert mindig bunhodik es elpusztul.Ehhez merve megis a ma esti filmvege passzol.
csucsok 2009 máj. 03. - 00:36:51
(178/357)
Ja, és amikor kimászott az ablakon a párkányra, rögtön mi jutott eszembe? Egy másik King adaptáció: a macskaszem.