x-tro 2007 máj. 11. - 21:42:35
(10/810)
Senkibe nincs belerúgva. Élesen kitûnt a kolléga hozzászólásából, hogy nem látta, ami benne van a filmben/nem fogta meg az a látványvilág, amelyen filmesgenerációk nõttek fel, és az ûr-filmek egyik legnagyobb alapvetésévé tették azt. S ha ezt, ami kiüti a szemét, nem látja, felesleges minden további próbálkozás, és foglalkozhatna ehelyett mással, mittuomén a westernekkel, vagy a Srekk 3-al, etc. Hogy NEKI legyen jó.
:)
Redfield 2007 máj. 11. - 21:33:28
(9/810)
Naa! Azért ne bántsuk, nem ismerjük, és csak érdeklõdött, hogy mit ajánlanánk, hogy induljon el? Ne rúgjunk már bele valakibe csak mert segítséget / tanácsot kér...
x-tro 2007 máj. 11. - 21:17:00
(8/810)
Szerintem hagynod kéne a fenébe, nem neked való. Hozzászólásodból kitûnik, se szemed, se agyad nincs erre a filmre/könyvre, és a szellemi nyitottságod sincs meg. Semmilyen mûvet nem lehet felfogni, értelmezni csak úgy, mert "ez kötelezõ". Vagy fontos neked, és nem másnak, vagy nem. Ez a film és ez a könyv úgy tûnik, neked nem fontos. Foglalkozz inkább mással.
zszoltan 2007 máj. 11. - 16:25:59 Előzmény SGA
(7/810)
Szerinted el kellene olvasnom a könyvet? Mert a film valahogy nekem úgy tûnt, mint ami ábrázolni akar valamit, de a képet takarja a vászon.

Tud bárki segíteni az alábbi könyvcímekkel kapcsolatban? Mondjuk leginkább az érdekelne, hogy melyiket érdemes elolvasni, és melyik 'felesleges' elõkészítés/túlragozás.
Clarke, Arthur C - 2001 A Space Odissey
Clarke, Arthur C - 2010 Odissey Two
Clarke, Arthur C - 2061 Odissey Three
Clarke, Arthur C - 3001 The Final Odissey
Redfield 2007 márc. 03. - 15:21:48
(6/810)
I'am the Magical Robotic Priest Fairy. :)
SGA 2007 febr. 26. - 18:59:29
(5/810)
Szerintem jó kis film, bár igazán akkor vált világossá(világosabbá=)) mikor elolvastam a könyvet.
Tényleg egy kicsit vontatott, de tegyük hozzá azt is hogy az 1960as években készült és nyílván akkor más volt az "élettempó" meg hát az összes elérhetõ filmes trükköt bele lehetett így zsúfolni:))).
Ez tipikusan nem az a film amit az ember akár havonta megnézhet:))) inkább évente v 5 évent egyszer elõveszi:))) így legalább mindig fedezhet fel benne valami újat:)))
Hellnight 2007 febr. 24. - 20:46:28
(4/810)
Tökéletesen egyet értek ;)
Sztem is lehetett volna rövidebb is. A végefelé már én is majdnem elaludtam rajta. Viszont elismerem, hogy hatalmas alkotás, csak valszeg még1x SOHA nem fogom megnézni :D
Redfield 2007 febr. 24. - 19:10:16
(3/810)
Hát mûvészinek mûvészi film, az biztos. Nagyon mély. Az is biztos. De hogy én ezt sokkal jobban tudtam volna értékelni mondjuk 1, vagy legalább fél órával rövidebben, az már 100 %. Az elnyújtott ûr-jelenetek látványsós részei gyakran az elalvással küszködtem.
x-tro 2006 okt. 09. - 11:46:49
(2/810)
Ez tipikusan az a könyv (és ritka eset!, vele tökéletesen egyenrangú film) amelyet nem lehet néhány mondatban elmesélni, fõleg nem egy ilyen bekiabálós helyen. Ha olvastad vagy láttad, vagy veszed az adást, vagy nem, vagy ha nagyon nem megy, elolvasol valamely régi szakfolyóiratban egy, a tárgyban született tanulmányt, esszét, stb.-t a sok közül. És megvilágosodsz, vagy maradsz sötétségben.

Én a filmet kb 17 évesen láttam elõször, valahol Splitben, egy, a tenger parton felállított kertmoziban, horvát felirattal, a vászon a csillagos ég elé volt kifeszítve. Ha jól emlékszem, valami római romok voltak ott. Néhány elvetemült nézõ, meleg adriai éjszaka, csillagok. Lehet, hogy eme körülmények is közrejátszanak abban, hogy számomra nem kérdés ez a film és könyv, de nem is tudnám elmondani egy-két szóban, mirõl szól.

Vagy talán mégis: MINDEN-rõl...
10/10
S.Zsolt 2006 okt. 08. - 22:51:16 10/10
(1/810)
Szerintem olvasd el a könyvet!

De ha nincs hozzá kedved, örömmel válaszolok egy-két kérdésre.