Torolt Felhasználo 2016 máj. 22. - 18:54:19
(650/810)
Ja: a Marsra azért célszerûbb "embereket küldeni", mert nem lehet odáig ellátni földi távcsõvel magánúton, lakosságnak. Így könnyebben hamisítható meg ismét az út dokumentációja. Az élõ közvetítés pedig tökéletesen lehetetlen lenne, így stúdióban bármikor lehet hozzá gyártani az anyagot.
10/10
offtopic
tombenko 2016 máj. 22. - 18:52:16 10/10
(649/810)
Ha már ennyire szkeptikus akarsz lenni, érdemes lenne a saját álláspontodat is górcsõ alá venni. Bár elég kényelmetlen dolog a prekoncepciókban csalatkozni, de ez szerves része a fejlõdésnek.
10/10
offtopic
tombenko 2016 máj. 22. - 18:50:34 10/10
(648/810)
Ehhez képest de, készült.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 22. - 18:48:52
(647/810)
Két ok:
#1 a sugárzás, különösen értve ide az elsõ holdraszállást, ami asszem az egyetlen volt aminél a Föld mágneses pajzsán kívülre mentek
#2 a visszatérõmodul és a Föld elhagyásához szükséges üzemanyag mennyisége. Még ha számolok is azzal hogy az erõ exponenciálisan csökken, és a G csak 1/6, akkor is elég hihetetlen.

De nagyobb gondom van nem a dolog lehetségességével, hanem a megtörténtséggel kapcsolatos bizonyítékokkal, aminél szintén két dolog:
#1 amióta lehetséges lenne BÁRKI számára az expedíció megfigyelése, és az élõ egyenes (oké, tudom, a távolság miatt kell egy korrekció az adásminõségben), 24-órás közvetítés,azóta valahogy senki nem járt odafönn (messzebb mint a földkörüli ûrállomás)
#2 az a fránya, órákig tartó adásszünet. Azt nem szopom be. Méghogy "aludtak egy jót". HA fent voltak (nem mondom hogy nem, de azt sem hogy igen), akkor vmi titkos dolgot ügyködtek. Viszont ugyanezzel sikerült megkérdõjelezniük minden egyes eddigi holdraszállást.
#3 volt róla szó hogy magánúton valóságshowban (élõ egyenes, 24 órás netes közvetítés meg minden) felküldenének egy csapatot. "Valahogy" az se jött össze. Lehet hogy csak összeesküvéselmélet, de valahogy nagyon-nagyon következetesen mennek a dolgok.

Tehát nem azt mondom hogy lehetetlen, vagy hogy én nem hiszem el - hanem azt hogy akik nem hiszik el, azoknak kellõen alapos alapjuk van hogy ne higyjenek. És ugye amennyiben kellõ alapunk van kételkedni, az esküdtszék nem mondhatja hogy elkövették.
10/10
offtopic
tombenko 2016 máj. 22. - 18:48:11 10/10
(646/810)
Nem rossz elgondolás, csak a nyomaték áttétele lehet idõnként problémás.
offtopic
Vinnie731 2016 máj. 22. - 18:45:15
(645/810)
ezt majd akkor hiszem el ha nem a NASA ad ki errõl tudósítást. Különben én is megtudom csinálni hogy lefotózom az ürülékemet és belemagyarázom hogy az a hold és az egyik pont rajta a zászlónak meg a holdjárónak a helye, mert a NASA ugyanezt csinálta.
offtopic
Vinnie731 2016 máj. 22. - 18:43:07
(644/810)
Nevetséges...
Az elsõ holdraszállást egész Amerikában élõben közvetítették, a többi állítólagos holdraszállás már annyira jelentéktelen volt hogy még csak video felvétel sem készült róla. Na persze....
50 évvel ezelõtt volt rá pénz hogy felmenjünk a holdra egy tucatszor, ma már arra sincs, hogy csak legalább egyszer.
Nagyon sok itt az ellentmondás és komédiába illõ hogy még ma is vitatémát szolgáltat, pedig egyértelmû hogy összeesküvés az egész.
Ljerk 2016 máj. 22. - 18:06:19
(643/810)
Konkrétan mi az akadálya szerinted, hogy ember léphessen a Hold felszínére ?

1. Már akkor olyan gyors és pontos volt a fedélzeti számítógép, hogy csak a vizuális távolságnál léphetett be az ûrhajós a Holdra szálló modul irányításába.

2. A Hold felszínén landolni a gravitáció alacsonyabb értéke miatt szintén nem okozhatott gondot.

3. Ugyanez igaz a Holdról való felszállással is, bár talán itt volt a legnagyobb buktató, hogy nagyon precízen kellett ugyanarra a pályára állni, mint amin a Hold körüli pályán maradt fõmodul keringett.

Egyébként IGAZ, hogyha ugyanolyan bonyolultságú dolgot akarunk vizsgálni a Holdon és a Marson, érdemesebb a Marsra küldeni embert - mert a nagy távolság miatt már szinte komikus lenne a reakcióidõ ami a földi számítógép elemzések és a következtetések marsi végrehajtása közt eltelne. Így ott nagyobb hatásfokú lenne egy "humán" parancsnoki egység. :)
Torolt Felhasználo 2016 máj. 22. - 17:21:37
(642/810)
Vizsgálják?
Legutóbb "kiállításon" nem tudtak mutatni tényleges holdkõzetet, csak tisztított anyagokat.
Azt se tudták megmondani melyik küldetésbõl, mely helyszínrõl lett beszerezve az állítólag minta.

A holdjárók meg ugye nem emberek, azok simán ottlehetnek, gondolom ha vanelég nagy távcsöved tényleg látni õket.
Ugyanez nem mondható el az állítólagos ûrhajósokról.

Megjegyzem én vállalnám hogy felmegyek. Sõt, nem foglalkoznék vele felmentek-e a korábbiak HA valaki MA felmenne, élõ közvetítésben, 24 órás távcsöves megfigyeléssel, zéró titkosítással. Semmi "másfél órás adásszünet, egyáltalán nem azért hogy átrendezzük a díszletet "külsõ felvételhez"" badarság.
Akkor azt mondaná, "Jaja, persze, fent volt ... De õt MINDANNYIAN láttuk!"

Persze senki nem fog felmenni a Holdra. Kína is visszamondta, a többiek pedig a Marsot tervezik (mi volt az indulás kitûzött idõpontja? 2008? Sose fognak elindulni). Mert ha ma felmenne valaki, tuti lebukás lenne.
csabaga 2016 máj. 22. - 16:23:23
(641/810)
Ha ismét lenne Holdutazás,én az ûrhajóba a korábbiakat kamunak nevezõ embereket pakolnám be,hadd nézzék már meg személyesen a régiek nyomait.Még a holdjáró is ott van valahol.
10/10
tombenko 2016 máj. 22. - 14:42:53 10/10
(640/810)
Annyira kamu volt, hogy még most is vizsgálják a visszahozott kõzeteket, és használják a kihelyezett prizmákat.
kybuck 2016 máj. 21. - 19:36:59
(639/810)
:D
Torolt Felhasználo 2016 máj. 21. - 18:03:36
(638/810)
A történet nagyon erõs még a WTF-csillagcsecsemõvel és a WTF-monolitszábval együtt is. Ez mint mondtam egy poszthumanista alkotás, azaz arról szól hova fejlõdhet az ember, és annak milyen veszélyei vannak.
A történet legnagyobb részét a mesterséges intelligencia vs biológiai intelligencia küzdelme teszi ki erõs scifi-horror megvalósításban. Ami az elõtt van az teljesen érthetõ, ami utána azt meg el lehet hanyagolni, mert nem befolyásol semmit ha engem kérdezel, az alkotó meg asszem maga sem tudta mit akar vele, Arthur C.Clark az író meg szintén nem sietett tisztázni - szóval nem érdekel.
Vinnie731 2016 máj. 21. - 08:31:15
(637/810)
olyan szempontból történelmi a film, hogy ezen díszletek alapján rendezték meg a kamu holdraszállást, amit még ma is nagyon sokan bevesznek
Vinnie731 2016 máj. 21. - 08:29:39
(636/810)
a képi világ rendben van, de a bugyuta semmirõl nem szóló történet az ami a kukába vágja az egész filmet
kybuck 2016 máj. 21. - 01:14:33 Előzmény tombenko
(635/810)
Aha, én is, bár ezek az érvek néha úgy hangzanak, mintha nem tûrnék a másfajta véleményt.
Rövid G. atya 2016 máj. 20. - 22:05:35
(634/810)
Szerintem a sci-fi -fi részébe beleférnek ilyen dolgok.
Hajtómûnek elfogadható valami kitalált izé, ami nem a rakétahajtómû elvén mûködik.
A légüres térben terjedõ hang vagy a fénysebességnél gyorsabban terjedõ rádióhullámok már más tészta... :)
offtopic
Rövid G. atya 2016 máj. 20. - 22:01:39
(633/810)
A hajó tömegközéppontjában egy giroszkóp és körülötte forog a hajótest? ;)
jani-wan 2016 máj. 20. - 21:14:10
(632/810)
"Szerintem az átlagnézõt vajmi kevéssé érdekli."
Szerintem meg érdekli hogy tudja legalább körülbelül hogy mit lát.

"azért illik ragaszkodni valamilyen szinten a valósághoz."
Szerintem éppen eléggé ragaszkodik, sõt sokkal jobban mint sokan gondolnák és elvárnák. A te maximális elvárásodnak nem felel meg egyetlen szórakoztató film sem.

"Mint feljebb is látható. A részletekben hibás, esetenként inkonzisztens, innentõl a tudományossága nagyjából a Blikk szintjén jár."
Ez erõs túlzás.
Neked ha valami nem tökéletesen tudományos akkor az már Blikk szint. Ilyen szórakoztató film pedig nincs, és nem is lehet ilyet elvárni.

"Csak éppen nem fordul."
https://www.youtube.com/watch?v=uJjOQhXmpNU
10/10
offtopic
tombenko 2016 máj. 20. - 20:49:29 10/10
(631/810)
Ez is arra utal, hogy annyira nem lehet jelentéktelen. Fõleg nézve a hozzászólások tartalmát és értelmét.