Téma: 2012

3/10
Bigpapa 2009 nov. 16. - 23:54:04 3/10
(188/828)
Ezt úgy bírom: "Én nem értelek titeket, aki nem szereti a katasztrófa filmeket ne nézze meg.."
Szóval,ha ez nekünk nem teszik, akkor mi nem szeretjük a katasztrófa filmeket? Logikus!:))))
Pont, hogy szeretjük!És várjuk az izgalmakat és az igényességet.De ma már egy PS3 intróban több az izgalom,és a látvány mint ebben. A Függetlenség napja az elejétõl a végéig ki van találva.Tele van olyan poénnal,amit a mai napig szállóige ként használnak: "Hellóóó fiúúúk,itt vagyook! Segg csók!:)))stb. Látványos, izgalmas.Amikor a felhõbõl megjelenik az ûrhajó...az ütõs!És való igaz,ha ma bedobnák ezt moziba,biztos elmennék rá,pedig pont pénteken néztem meg dvd-n újra.:)))Hányadszorra?Hm, lövésem sincs.Úgy 30x tuti láttam!És ezt? Egy is sok volt! :)))))))))))))
1/10
jrbugi 2009 nov. 16. - 23:03:41 1/10
(187/828)
Láttam moziba!
Röviden csak annyit, hogy aki nagyon megakarja nézni az nézze meg a látványosság és a hangeffektek miatt, a film történetileg pedig egy HATALMAS NULLA!!!!!!
6/10
nyenye 2009 nov. 16. - 22:45:45 6/10
(186/828)
Nem csalódtam a filmben azt kaptam amit vártam egy percig sem gondoltam,hogy egy komoly témát komolyan megtudnak csinálni.
Hollywood ismét a jól kiszámítható recept alapján kotyvasztotta össze a sokadik katasztrófafilmjét:
Kell egy ember akinek senki nem hisz,kell egy érzelgõs néger elnök aki lenyomja a hegyi beszédet,kell egy elvált apuka aki a megmenti a kölykeit...na és persze egy kiskutya akin izgulhatunk,hogy megmeneküljön mert az már nem számít,hogy a bolygó lakosságának a 99%-a akkora már elpusztult.
Minden összevetve regényt lehetne írni a logikai buktatóból,az érzelgõs hatásvadász jelenetekbõl mert persze pár másodperccel a a katasztrófák elõtt mindig legalább 10x el kell mondani,hogy szeretlek...de közbe azért sietünk.
Egy jelenetet azonban kiemelnék amin hangosan felröhögtem a vége felé.
Az egyik bárkának beindítják a motorját és fekete füst jelzi,hogy beindult a motor.Világos,hogy gázolaj meghajtással mûködtek és nem atommal mert így legalább több 10000000 hektó gázolajat kellet pluszba magukkal cipelniük.
Azért vannak pozitívumok is filmben mert a látvány tényleg magáért beszélt de könyörgöm melyik film nem látványos 2009-ben?Fõleg az amelyikre akkora horribilis költségvetést szántak?(Igazából ez sem pozitívum)
10/6 a látvány és a humoros beszólások miatt!:-)
6/10
hakuso07 2009 nov. 16. - 22:34:13 6/10
(185/828)
Hát nem tudom... egyébként nagy gond még vele hogy az összes látványos rész benne van a trailerbe.... sajnos újat már nem mutat a film. Mert a 3 kijött bemutatóban az összeset ellõtték.
6/10
hakuso07 2009 nov. 16. - 22:09:14 6/10
(184/828)
Én szeretem a Katasztrófafilmeket mert a Holnaputánt szeretem, aminek még van alapja, bár az se sok, de van. ÉS félre értesz a film látványa a CGI munka tökéletes. Megérte egyszer megnézni, de sokkal többet vártam volna.
1/10
Lacquo 2009 nov. 16. - 21:13:00 1/10
(183/828)
Te 96 éves vagy, vagy 96-ban születtél??? Ha 96-ban, akkor meg is értem, hogy tetszik (bár attól még egy sz*r), de ha már elmúltál 20, akkor inkább gáz, ha tetszik egy ilyen film, mivel minõségi szintje egyenlõ a 0-val!
9/10
pacino96 2009 nov. 16. - 20:16:20 9/10
(182/828)
Én nem értelek titeket, aki nem szereti a katasztófafilmeket ne nézze meg, de ha megnézi akkor ne rinyáljon, hogy elment az életembõl 2 és fél óra, aki meg szereti annak szerintem tetszeni fog.
6/10
hakuso07 2009 nov. 16. - 19:59:55 6/10
(181/828)
Ettõl a filmtõl sokat vártam és annyira de annyira keveset kaptam. Rendezõtõl rengeteg filmet szeretek (Godzila, Függetlenség napja, Holnapután) Az a baj a filmmel, hogy azt hitte hogy a tökéletes látvány (ami nem olyan sok mint hisszük) majd elvisz mindent. Se színészi játék, se logika, de még csak abszolút nincs semmi alapja dolognak. Geológiában otthon vagyok és annyi marhaságot hordtak össze hogy hihetetlen. És akkor az egész filmben egy ilyen elcsépelt mondanivalót csepegtetnek. A látványért érdemes megnézni ami kb, olyan 35 perc a 2 és fél órás filmbõl.
2/10
RoKKfish 2009 nov. 16. - 18:27:45 2/10
(180/828)
Sajnálni tudod azt, aki tartalmat is vár a "giccses csomagolás" mögött??? Ez jó! Én viszont õszintén irigylem a lelki szegénységet. Neked aztán nem sok minden fájhat....
Finneas33 2009 nov. 16. - 18:21:11 Előzmény Bigpapa
(179/828)
na már csak azért is megnézzem, hogy szakmailag szétfikázzam a filmet... :D
Finneas33 2009 nov. 16. - 18:14:16 Előzmény joeydarko
(178/828)
baszki más a körmét rágja le, te meg a hülye kutyákkal vagy elfoglalva... minek jár az ilyen moziba???! :D
judlo 2009 nov. 16. - 16:24:59
(177/828)
Szerintem nagyon jó volt ez a film LÁTVÁNYRA!!
Aki logikus lépéseket, és hihetõ megnyilvánulásokat vár el egy ilyen filmtõl, azt csak sajnálni tudom.
Teljesen egyértelmû, hogy a látványra ment ez a film, az pedig TÖKÉLETES!!!!
8/10
1/10
frensys 2009 nov. 16. - 15:20:50 1/10 Előzmény zolibtr
(176/828)
Én már leirtam a véleményem régebben aki szeretné olvasson utána,nem fogja megbánni..!Csak annyit tennék még hozzá hogy tényleg a függetlenség napja sokkal jobb volt MINDEN téren,pedig az egy szaros 1996-os kiadás ez meg egy 2009-film!Én is inkább megnéztem volna mégegyszer akkora mozivásznon a filmet mint ezt a borzadály 2012-õt..olvassátok vissza amit irtam..de pár szót még róla,unalmas,kiszámitható,a vége volt max picit izgalmas,a látvány volt max a filmben jó,forgatókönyv nulla,amikor dõlnek össze tonnaszámra épületek,sok filmben ezerszer jobban megvolt csinálva,emberekkel együtt mutatták ahogy dõl össze és menekül mindenki lenti nézetrõl,itt meg csak sivár számitógépes grafikát láthatunk felülnézetbõl ahogy dõlnek össze a házak monotonon azt ennyi..a film nem volt izgalmas sõõt,néha még nevettem is rajta,mikor az elején limuzinnal meg repülõvel menekültek,és mindenhol omlott össze minden meg túz meg robbanás,körülöttük minden elpusztult,de az autó meg kisrepülõ túlélte karcolás nélkül csak haladt haladt elõre..röhely az egész..soha többet nem nézem meg!
offtopic
bree-gee 2009 nov. 16. - 14:21:52
(175/828)
Lol...elolvastam az utolsó pár hozzászólást, nagyon egyöntetû. Kár, mert szerettem volna látni végre egy jó John Cusack filmet. Hát, lejjebb adtam most kicsit az elvárásaimból...:(
Azért remélem volt benne valami jó is...
skynet18 2009 nov. 16. - 13:36:18
(174/828)
Borzalmas film!
Teljesen egyetértek az elõttem szólóval, bõven elég megnézni a trailert és ennyi!
Nem értem hogy lehet egy alapjában jó ötletet így elszúrni!Csöpögõs, tartalommentes és ezáltal a látvány is értelmét veszti...A 90'es évek elején talán nagyot ütött volna, de ma már ennél több kell!
Jobban élveztem volna ha a Függetlenség Napját nézem meg moziban, ismét...
9/10
norbitron 2009 nov. 16. - 13:18:52 9/10
(173/828)
Tõlem sem kapja meg a 10-est!Mondjuk annyira nem borzalmas, mint amennyire itt mindenki mondja, szerintem, ismétlem szerintem!Alapjában véve nem vagyok egy katasztrófa-film párti, de simán meg lehetett nézni!De az is igaz, hogy John Cusack, Woody Harrelson és az öreg Danny Glover tette jobbá!
És a számítógépes szakembereknek riszpekt!!!
5/10
zolibtr 2009 nov. 16. - 12:21:34 5/10
(172/828)
Egy újabb nagy reklámot kapott borzalmas alkotás! A Függetlenség napja 100x jobb, izgalmasabb, látványosabb, kidolgozottabb, karakterileg felépítettebb, mint ez!
A rendezõ most nagyon alacsonyra tette a lécet!
Egy percig sem izgultam, hogy megmenekülnek e! Unalmas volt az egész! A film pont annyi, amennyit az elõzetesbõl látunk, szinte elég azt megnézni!
Az egész fimben Woody Harrelson aki hozzátett!
Az egész menekülés szinte nevetséges, a trükkök néha elmennek, de nem az az igazi katasztrófa film!
5/10 harrelson végett, amugy csak gyenge 4-es!
Millagro 2009 nov. 16. - 11:48:50 Előzmény wulfgar
(171/828)
Hasznavehetetlen a mai idõkre vonatkozik, akkoriban az istenként tisztelt uralkodók nyughelye volt, amit adófejében építettek.
Egyszerû szerkezet azt jelenti, hogy négyzet az alapja, gúla, és csak egy kamrát kell tervezni bele. Kérdezz meg egy építészt.
Millagro 2009 nov. 16. - 11:40:21
(170/828)
Ne a magyar, korrupciós építészetbõl indulj ki.
3/10
gymbo 2009 nov. 16. - 09:17:03 3/10
(169/828)
Én nemcsak hogy csalódtam, hanem fel is vagyok háborodva. Sajnos. Amiért igazából zavar, hogy majdnem 3 órát kellett szenvednem. Hamár tudják hogy nem lesz egy életreszóló élmény hanem egy elsózott popcornmozi, akkor mi a büd...rancnak kellett ilyen hosszúra csinálni. Kihagyhatták volna azokat a borzasztó párbeszédeket, s felesleges karakter felépítéseket. Tényleg csapnivalóak voltak a karakterek. Még a Hallmark szintet sem érik el, mivel ott legalább próbálják átadni a karakter személyiségét.
Nagyon vártam ezt a filmet, s lehet ezért ilyen erõsek az ellenérzéseim. Olyat vártam ami ebben a sztoriban tökéletesen benne volt. Misztikumot, borzongást s olyan látványt ami paszírozzon be a székbe(pl. holnapután tornádós jelenete vagy a Képlet repülõzuhanós jelenete)Azt se értem igazán miért hagyták ki a maja vonal lehetõségét? Látványilag meg amit kaptam: egy emberek nélküli legóváros összezuhanása, ahol még véletlen sem merülhettünk el egy általunk élményszámba menõ részletnél, mert idõt nem hagytak rá. Bezzek a karakterek személyiségének ábrázolásában igen..
Más: Szinkron.Azért a magyarok se raktak a filmhez hanem elvettek belõle. kb olyan szinten sikerült megoldaniuk mint ahogy a 24 címû sorozatot szinkronizálták.
csak 1 példa: Danny Glover az amerikai elnök. Vékony s fiatal fiús hangal. Ne mááár mi értelme van? Eleve egy 60 éve körüli feka férfit alapból elképzeltek ilyen hangal??
Amikor ilyen hangon közölte a filmben: Én vagyok az Egyesült államok utolsó elnöke...olyat csináltam amit nem szeretek egy moziba..hangosan röhögtem fel... s nem voltam egyedül!!

Higgyétek el nem vagyok a negatív, fikázós fajta.Sokkal hamarabb éltetek egy filmet. Találok én jót a legutolsó romantikus cukorpopcorn moziba is, de ez a film mellett nem mehettem el szó nélkül!