Téma: 2012

10/10
stonerack 2009 nov. 13. - 16:29:37 10/10
(109/829)
mert egy lúúúúúúúúúúúúúúúúzer.
ez olyan mint a passión popcornt zabálni meg röhögni.
Penumbra 2009 nov. 13. - 16:15:58
(108/829)
Aki ezen a filmen horkol, az a Mûvész moziban lehet, hogy öröklétre is szenderülne. Az ilyen miért megy moziba?
Millagro 2009 nov. 13. - 14:10:46
(107/829)
Tartósságról: Az egyiptomi piramisok sivatagban épültek, helyi, az adottságoknak jól megfelelõ kõzetbõl. Tömör, nincsenek se nyílászárók, se szobák, vagy csövek, vezetékek. Nem fûtik belülrõl, ami a két oldal közötti jelentõs hõkülönbség miatt károsítaná az épület szilárdságát. Nincs jelentõs mennyiségû csapadék, fagy, illetve a közlekedés káros hatása is kevésbé érzõdik ott. Különben sokat pusztultak ezek az építmények is, nincsen meg a külsõ burkolat, a látogatók által kilélegzett szén-dioxid pedig jelentõsen károsította, most is károsítja a belsõ részeket, folyamatos restaurációra szorulnak, sok részt le is zártak.
Egyébként az egyiptomi lakóépületek nem ilyen tartósak, pedig ugyanazok, ugyanabból készítették õket, csak más a méret és a funkció, ezért kevésbé tartósak voltak.
Millagro 2009 nov. 13. - 14:01:14
(106/829)
Miért lenne képtelen a mai ember építeni egy piramist? Képzeld, egy gát miatt három piramist is arrébb raktak Egyiptomban, és nem is pár méterrel. Bonyolultabb dolgokat is készítettek már, példának okáért ott az a japán repülõtér, amit a tengerre építettek, és még hosszan sorolhatnám. Egy piramis nem olyan bonyolult épület, csak eléggé hasznavehetetlen.
Valamit nagyon félreérthettél azokban a filmekben! Szvsz arról beszéltek, hogy az akkori eszközökkel nem sikerült reprodukálni mindent, nem pedig arról, hogy a mai eszközökkel sem lehet.
6/10
magicvoice 2009 nov. 13. - 12:43:05 6/10
(105/829)
Ehhez az izgalmas történethez csak annyit, hogy volt, aki horkolt a mögöttem lévõ sorban. Nem beszélve arról, hogy minden jelenet elõre kiszámítható volt, ezért egyáltalán nem tudott izgalomba hozni, pedig én igyekeztem. Hidd el, a Függetlenség napját vagy százszor láttam, és még mindig lázba tud hozni, pedig a liberális ideológiája annak se tetszik.
misimaci 2009 nov. 13. - 11:29:11
(104/829)
Szerintem meg nagyon jó volt.Ha szellemileg építõt vagy igazi karakteres,vagy szépséges lelkületû, bravúros dramatikájú filmet akarok nézni, akkor mûvész-moziba megyek, de ha mostanság igazán látványos, lélegzetellátó képi világú mozi érdekel, ahol a legújabb digit-és animációs trükkök is felvonulnak, kitûnõ effektekkel együtt, akkor ezt.
A beharangozók egyike sem utalt arra, hogy egy feszes, csavaros, agyalós logikai vezetésû filmet akaratak bemutatni, ami még tudományos értékû is. Egy gigantománan látványos /remélhetõleg örökre fikcióként aposztrofálható/ filmet készítettek,,ami izgalmas, legalább a felében pörgõs bár elismerem, hogy ott, ahol nem pörgött, ott voltak unalmas, kissé szirupos részek is.
A lényeg: én pl. azt kaptam, amit vártam. Érdekelt, hogyan csinálják meg a globális természeti katasztrófát és tetszett. Ennyi.
1/10
opelkadettc@gmail.com 2009 nov. 13. - 10:59:53 1/10
(103/829)
Végtelenül primitív, 1ügyû alkotás, régen láttam ilyen rossz filmet. A látvány sem hoz semmi újat, túlspirázott, nagyon számítógépes effektek. Szájbarágós, erõltetett dialógusok, közhelyes mondanivaló. Sõt az ábrázolni próbált "emberi értékek" ilyenformán inkább visszataszítóak, mint megindítóak. És hát a hab a tortán a film utolsó mondata, nyilván filmtörténeti mérföldkõ lesz:
***SPOILER*** "Már nem kell pelus." ***SPOILER VÉGE***
2/10
Illumination 2009 nov. 13. - 10:42:16 2/10
(102/829)
Végig röhögtük a filmet, annyira kiszámítható, ugyanakkor logikátlanságokkal teli. Ebbõl még paródiát se lehetne csinálni, mert minden szánalomra méltó klisé már benne van. És kissé zavaró, hogy a szereplõk 2/3-ada színesbõrû volt, nemtudom ez miért jó. Igazából az egyetlen ami jó, a hanghatások voltak. 10/2
gorkoris 2009 nov. 13. - 10:36:13 Előzmény Davis94
(101/829)
Szerintem nagyon rossz film. Én inkább nevettem a jeleneteken, minthogy izgultam volna. Nagyon hosszú, mindenki szenvedett a moziban tegnap. Mikor vége lett, senkitõl nem hallottam, hogy mennyire jó lett volna a film. Túl sok az érzelgõs jelenet, egyátalán nem fogott meg. És persze ebbõl sem maradt ki, hogy amikor a kisgyereknek azt mondják maradj, az megy...
Max otthon nézõs film. Szerintem. Amennyire beharangozták, annyira rossz. Van benne pár jó kép. Ennyi. A Holnapután jobban sikerült.
whoerry 2009 nov. 13. - 09:43:04 Előzmény mazsi1028
(100/829)
Hát én is vártam a filmet, mert Roland Emmerich-nek ugyan nem egetrengetõ, de izgalmas és szórakoztató filmjei voltak. Eddig...
Igazándiból a film ízlések és pofonok, nagyon megosztja a közönséget ahogy olvastam. Én tegnap este néztem meg, és nekem kifejezetten nem tetszett. Semmiféle misztikum, vagy bármiféle érdekesség nem volt benne, összedõlt a világ, ezt bemutatták 2 és fél órában és ennyi. A fõszereplõk folyamatos csodával határos módon való megmenekülése számomra idegesítõ volt, néha olyan érzésem támadt hogy Roland Emmerich ezzel a filmmel inkább amolyan katasztrófa-film paródiát akart volna csinálni. Erõsen túlzásba estek. Roland barátunk már többször fenyegette a világot a filmjeiben, kicsit olyan érzésem volt, hogy kifogyott az ötletekbõl, úgyhogy döntsünk romba most mindent :) Következõ filmjéban talán még a föld is felrobban :D
Az utolsó 45 perc, amiben igazándibõl csak a fõszereplõk agonizálnak folyamatosan nagyon el van nyújtva, ha egy 15 perc alatt lezárta volna, értelmesebbnek tûnt volna a vége egy kicsit.

Persze mindez magánvélemény, mindenki akit érdekel nézze meg, és döntsön maga :)
Üdv
hungarikum 2009 nov. 12. - 23:24:59
(99/829)
Már nagyon várom! Több, mint egy hónapja erre feszengek! Ha minden jól megy holnap nézem meg moziba. Adok egy pofont a babonának (Péntek 13.) :D
10/10
Davis94 2009 nov. 12. - 22:11:53 10/10
(98/829)
Nemrég jöttem a moziból, szerintem nagyon jó film, legalábbis egyszer mindenképp megéri megnézni...az a látvány.:) Nekem tetszett!!!
mazsi1028 2009 nov. 12. - 21:44:56
(97/829)
Docelengernek még így utólag, bár értelmetlen vele vitatkozni. Hogy miért nem építünk piramist? Most viccelsz velem? Simán tudnánk piramist építeni, de mi értelme lenne? Sõt sokkal gyorsabban meg lehetne oldani. Amúgy szerintem számos olyan épületet építettek ma már, ami százszor nagyobb kihívás, mint egy piramis. Mondhatsz bármit, szerintem a mai tudomány jóval fejlettebb, mint a majáké, egyiptomiaké stb. (nem hisszük pl. hogy az istenek miatt jön a természeti csapás és a napfogyatkozástól sem félünk, legalábbis a józanul gondolkodók, arról se hisszük, hogy a gonosz eljövetele és még folytathatnám). De tartom azt is, hogy õk a saját koruk zsenijei.
Örülök, hogy látványos a film. Én is ezért megyek szombaton megnézni, nem egy realista filmért.
Sparks72 2009 nov. 12. - 21:04:52
(96/829)
No, most jöttünk a moziból :) Király volt. No persze nem a lebilincselõ sztori és nem is a színészi teljesítmények, de még csak nem is a drámára gondolok. Lehet, hogy más másképp élte meg, de a már elõzetesben is látott kisrepülõs jelenetek teljes hosszában, effektekkel és szép nagy vásznon nézve ütõsek voltak. No meg a többi is elment :) Olyan igazi hullámvasút feelingje volt, egész mámoros lettem tõle :P
Lehet, hogy többet is ki lehetett volna hozni ebbõl a filmbõl, de én azt mondom, hogy megérte a jegy árát a látvány. Nem vártam tõle National Geographic stílusú dokumentumfilmnek is beillõ, tudományosan alátámasztott történetet. Én pontosan azért mentem a moziba, mert láttam a HD elõzeteseket és bizony tetszett, amit ott láttam. Ha az ember nem vár többet ettõl az egésztõl, mint aminek készült (munka utáni kikapcsolódás, a földtõl teljesen elrugaszkodva), akkor jól fog szórakozni. Még a szokásos amerikai mázas, ujjongós förmedvényt is elnéztem nekik a végén, pedig már nagyon unalmas, de sebaj, összességében tetszett: 8/10
asztee 2009 nov. 12. - 20:17:39
(95/829)
Hehe Pákot én is ismerem találkoztam vele Sárándon az M47ben :D ott is joo arc volt :D hehe tul jo :P:D
1/10
Beneildi 2009 nov. 12. - 20:09:03 1/10
(94/829)
Mi a fene bajod van Pákóval? Én ismerem személyesen, egy végtelenül kedves, normális ember!!!
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 nov. 12. - 19:02:02 10/10
(93/829)
Semmi gond, csak olyan aranyosan kimaradt :) És végig úgy írsz az ufókról, mintha tényleg azonosak lennének a földönkívüliekkel ;)
offtopic
Katka2 2009 nov. 12. - 18:58:00
(92/829)
Igen tudom! azért jegyeztem-volna-meg a végén a helyes szóhasználatot:)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 nov. 12. - 18:46:09 10/10 Előzmény Katka2
(91/829)
Az UFO még véletlenül sem jelent földönkívülit, mindössze "azonosítatlan repülõ tárgyat" - innen azért még kicsit messze van a földönkívüliség!
6/10
magicvoice 2009 nov. 12. - 18:32:08 6/10
(90/829)
Most jövök a moziból. Elöljáróban annyit, hogy kritizálni a hülye is tud (csinálj jobbat, ha tudsz!?). Mégis azt mondom, hogy ezzel a technikai háttérrel, ebbõl az ötletbõl ezerszer jobb filmet lehetett volna csinálni. Azt is megkockáztatom, hogy ennél a forgatókönyvnél még a nagyanyám is jobbat írt volna kötögetés helyett. Sajnos szó szerint elúszott egy kiváló ötlet a pénz mocsarában. Nem lehet mindenki ízlésének megfelelni, és itt meg kellett felelni az amerikaiak, kínaiak, oroszok, indiaiak, japánok és nyugat-európaiak ízlésének. Nekünk külön fájó lehet, hogy hangsúlyosan nyugat-európaiak, mert EU bõvítésrõl a forgatókönyvíró csapat még csak nem is hallott. Erre lehet, hogy csak én voltam érzékeny, látva mit csináltak velünk a mostani gazdasági válságban, vagy a sertésinfluenza terjesztésénél. Ilyenkor persze jó, hogy van Mexikó, Ukrajna vagy Magyarország. Ez a film olyan, mint egy karácsonyfa. Ráaggattak a történetre minden nációt, ahol mozibevételre számítanak. Talán ezért került be a népes Brazília, vagy a focivébére készülõ Dél-Afrika is a sztoriba. Úgy néz ki, hogy ez a kényszeres igyekezet minden erejét lekötötte az íróknak, mert ezen kívül csak szirupos hollywoodi nyáltengert kaptunk, de azt töményen. Nagyon meg kellett szenvednem a látványos animációkkal dúsított ütõs katasztrófajelenetekért. Sajnos többször elõjöttek a Függetlenség napjában és a Holnaputánban már bevált klisék is, néha az volt az érzésem, hogy csak átszínezték. Ezek után mit lehet még mondani: szerintem mindenképpen érdemes megnézni, ha másért nem, az Avatar elõzeteséért, ami mozivásznon, mozihanggal nagyot szólt.