Téma: 2012

Millagro 2009 nov. 10. - 13:01:28
(69/829)
Elõször 2002 második felére ígérték a világvégét. Aztán jött a Nibiru, amit 2009 májusától lehetne látni elvileg, sõt, el is kéne sötétítenie a Földet naponta pár percre.
A pólusváltástól nem függ a gravitáció, az két külön erõ, a mágnes tömege, gravitációs ereje sem függ attól, milyen irányba is állítod. A pólusváltás veszélye nem ez, hanem hogy a mágneses erõterünk téríti el a napszelet.
A maják nem világvégét jósoltak, hanem egy korszak végét. Sok fontos dolgot egyébként nem láttak elõre, például a saját pusztulásukat, járványokat, szárazságot...
Pecsroompe 2009 nov. 10. - 12:40:55 Előzmény tombenko
(68/829)
Az a Plútó holdja te kis "kutató". Ezt annak is megírtam aki nagyon nyomja ezt a baromságot a blogjában, de igazolva saját hitelességét kitörölte a kommentemet, amihez csatoltam a NASA hirportál hivatkozásomat. Na neki köszönd meg szépen, hogy te is okos maradhattál.
Pharaoh 2009 nov. 09. - 23:27:21
(67/829)
Ja, ha a pólusváltás egy nap alatt végbemenne lehet nem is lenne nagyobb következménye. Pont amiatt van vele gond, hogy lassan megy végbe és lesz olyan idõ amikor nem is lesz mágneses mezeje a földnek --> Napszél, kozmikus sugárzás éri a földet.
tombenko 2009 nov. 09. - 21:48:30
(66/829)
Ha látni vélik, akkor az vagy fotó, vagy pályaeltérés elemzése alapján történik. Ebben az esetben nem vélelem, hanem biztosság a dolog.
A gravitáció örök, hidd el. Semmi köze a pólusváltáshoz. Egyébként vicces, sokak képzeletében a pólusváltás valahogy úgy él, hopp, holnapra helyet cserélnek. Pedig az egy több ezer éves folyamat.
BlackyDan 2009 nov. 09. - 19:57:00
(65/829)
Bizony a populáció növekedése és a szennyezés az ami a legnagyobb probléma (persze ez az újkapitalista rendszer sem a legjobb). Az a tény, hogy 2050-re kifogy a kõolaj annak külön örülök, viccet félretéve már legfõbb ideje annak, hogy más energiára építsünk, nem véletlenül 2010-ben valamelyik francia autógyár egy árammal müködõ autót dob a piacra. Természetesen nem a 50 kilóméteres sebességel "száguldozó" prototipusokról van szó hanem, amik már 100 km/h feletti sebességgel rendelkezik.
DeluksZ 2009 nov. 09. - 19:48:35 Előzmény jamamura szadakó
(64/829)
Ma reggel láttam a filmet sajtóvetítésen. Közép-alsó kategória, nulla színészi teljesítmény (szerencsére ott volt egy John Cusack). Egyedül a látvány érdemel dícséretet, de 2009-ben hol nem hasít a látvány? Mayákról egy szó nincs, katasztrófafilm 2009-es CGI-vel. Jellemábrázolás, dialógusok, sztori zéró.

A témával kapcsolatban. A mayák 20-as számrendszerthasználtak. 2012. dec. 21-én a naptáruk szerint 13.0.0.0.0 lesz a dátum. Egyeek szerint ennek folytatódnia kellene 19.0.0.0.0-iga számrendszer miatt, mások szerint nem, de abban mindenki egyetért, hogy ha egy naptár lejár az még nem nagy probláma. mi történt, amikor véget ért a 2008-as naptár? 2009 lett. Január 1. Elõrõl. Egész egyszerûen más a ciklus, amiben számolunk a gergelynaptár szerint. A mayák úgy tudom egy 26ezer éves ciklust vettek alapul, egy galaktikus napfordulót, mely egyébként már 98-ben elkezdõdött (vagyis a nap újra a kiindulási pontjára kerül a tejútrendszerben) és 72 éven keresztül tartani fog. Egy bizonyos szint után már nem értem a dolgot, eddig sem tiszta mindent, de egyrészt egy naptár lejárta nem feltétlen jelent rosszat, másrészt világvégét nem jósoltak a mayák.

Ettõl függetlenül az emberiség életmódja jelen körülmények között tarthatatlan és biztos vagyok benne, hogy még a mi életünkben gyökeres változások következnek be mind energiaforrás, mind populáció, mind gazdaság terén. Jelen felhasználási sebesség mellett úgyanis 2050 környékére annyi a kõolajnak.
jamamura szadakó 2009 nov. 09. - 17:50:54
(63/829)
figyelmeztetlek benneteket: emmerich semmit sem változott.
kritika:
http://eaonflux.freeblog.hu/archives/2009/11/09/kritika_2012_2009/

(ea helyett ae)
offtopic
jlovas 2009 nov. 09. - 17:30:04
(62/829)
1. Nem tudom, mennyit foglalkoztál pl fizikával, de abban biztos lehetsz, hogy a gravitáció pólusváltáskor sem változik. Tuti. Mérget vehetsz rá.
2. Ha ez az általad emlegetett égitest jelentõsen befolyásolni fogja a földi gravitációt, akkor minimum a Hold méreteivel kell rendelkezni, de annál sokkal közelebb kell elhaladnia a felszínhez, mivel a Hold gravitációs terét sem érzékeled közvetlenül, pedig megfakult emlékeim szerint a föld tömegének hatodával rendelkezik.
3. A csillagászok nem szoktak "látni vélni". Vagy látják, vagy kimutatják, vagy nem tudnak róla. "Látni vélni" annyit tesz: asszem látom, de nem biztos. Na ez az, amit egy csillagász nem mond soha.
4. stb...
Nem sértésnek szánom a következõket, csak szubjektív véleménynek: amikor azt írtam, hogy "babonás félelmek", meg "paranoia", meg "vissza a sötét középkorba", akkor pontosan arra gondoltam, hogy valaki ilyen hülyeségeket feltesz a netre, és lesznek olyanok, akik elhiszik. Tisztelt ifjúság! Soha ne vegyétek készpénznek, amit a fórumokon olvastok, mert babonás idióták lesztek felnõtt korotokra! Bár lehet, hogy 10-20 év múlva már csak babonás hülyének lenni lesz csak trendi, a tudósokat meg nyílt lángon fogják pirítani, mint pár száz évvel ez elõtt.
tombenko 2009 nov. 09. - 16:00:41
(61/829)
"A csillagászok már látni vélnek egy Nibiru nevû bolygót, mely x-évenként érinti a naprendszerünket. Ez egy hatalmas bolygó, mely a Nap és a Föld között fog elmenni. Ennek következtében eltakarja elölünk a napot és megváltozik a Földön minden, kezdve a gravitációtol a természetig!"

Tényleg látják? Hol? Ha el is megy, tényleg eltakarja a Napot. Hogy mennyi idõre, az függ attól is, hogy milyen irányban halad. A gravitáció pedig biztosan nem fog változni. Az örök. Legfeljebb a két égitest tömegközéppontja kerül kicsit más helyre, de az meg elhanyagolható. Ha esetleg közelebb jön, akkor meg mindkét bolygónak szarral meszeltek. Nem lesz földrengés, szökõár, miegymás, hanem egy marha nagy becsapódás. Utána meg ettõl függõen vagy egy nagy, izzó kõzetcsomó, némi törmelékkel, vagy egy rahedli törmelék mindenhol.

"Engem érdekelnek a misztikus dolgok, nem mondom, hogy így lesz, de azt sem gondolom, hogy a maják hülyék voltak. Két jóslatuk már bevált a naptár szerint és már csak egy maradt. 2012-ben kiderül, mi az igazság!"

Hm. Utólag minden jóslatot lehet igazolni. Némelyiket többféleképpen is. (vö.: Nostradamus)

"Addig is a filmet már nagyon várom, biztosan megtisztelem annyira, hogy ellátogatok moziba, ami tõlem sajnos legközelebb csak 80 km-re van, de akkor is megéri szerintem."

Én is kíváncsi vagyok rá, mindettõl függetlenül.
tombenko 2009 nov. 09. - 15:51:31
(60/829)
Bocs, hogy beleszólok, de a Mont Blanc Európában van, nem Tibetben, és csak 4000 méter körüli. A többi stimmel. :)
pali_a_gyilkosno 2009 nov. 09. - 15:38:04
(59/829)
milyen jó lesz ezt a filmet 2013ban megnézni :D :D
a véleményem a 2012 világvégérõl: egy újabb hatalmas ostobaság,ha így lenne,arról már rég tudnánk világszerte...ck vmelyik suttyó találta ki ezt a story-t,h keressen egy kis zsét...pffff...már állítólag árulnak túlélõ felszerelést is XD. tuti h vmelyik idióta amerikai találhatta ezt ki,ezzel pánikoltatva a hiszékeny népet...:S
BlackyDan 2009 nov. 09. - 15:26:29
(58/829)
Látványra tényleg nem semmi a film, bár igazából sosem rajongtam annyira a katasztrófafilmekért. Sok mindent olvas az ember, jön az X bolygó és velük együtt az õsi istenek vagy ufó-k, az ember tudata módosul és ez valamit kivált... ki tudja mi lenne hihetõbb ezek a dolgok vagy az, hogy napra pontosan meteorzápor esik ránk és rendkívül erõs földmozgásokra számíthatunk, nem beszélve a velejáró cunamiról :))
BlackyDan 2009 nov. 09. - 15:13:59
(57/829)
Oké most látom én is :)) akkor bocsi neked is :D
BlackyDan 2009 nov. 09. - 15:11:35
(56/829)
Én amondó vagyok, hogy változott a világ és nagyon is sokat...
90-es éveg nyugisabbak voltak aztán 2000 után tényleg kicsit felgyorsult az élet... és igen sokan mondják ennek a médiának tényleg nagy szerepe van.
BlackyDan 2009 nov. 09. - 15:09:26
(55/829)
Nem írt semmit rosszul, csak nézz vissza a 69 hozzászólására "2001 óta ismerjük a terror szót" ez a WTC-re vonatkozott.
jlovas 2009 nov. 09. - 10:18:38
(54/829)
1. Még talán nem volt olyan év, amikorra legalább egy tucat ember ne jósolta volna meg a világvégét.
2. Egyszer valamelyik idiótának biztosan igaza lesz, de hát a lottó ötöst is meg szokták nyerni, de érdekes módon nem a látnokok.
3. A világ semmit sem változott 2000-óta, csak a vallásos-babona keveredve a paranoiával kezdi megint uralni az emberiséget, és elkezdünk visszacsúszni a sötét középkor felé. A világ nem változott, a nap reggel kel fel, és este nyugszik most is, csak ez emberi hülyeség terjed egyre nagyobb sebességgel, köszönhetõen a kommunikáció fejlõdésének és az igénytelen médiának.
4. Szeretem ezeket a filmeket, bár korhatár helyett inkább IQ és EQ határhoz kötném nem csak a megtekintését, de már a létének ismeretét is.
offtopic
Anditos 2009 nov. 09. - 10:02:41
(53/829)
Ez most katasztrófafilm tulképpen, vagy azért van benne némi ezoterikus mondanivaló is 2012-vel kapcsolatban? (Az elõbbi esetben ugyanis nem nagyon érdekel.)
10/10
Edward17 2009 nov. 08. - 13:48:01 10/10
(52/829)
Hú már de nagyon várom ezt a filmet.Biztos nagyon jó.158 perc :D am itt asszem van elõzetes, normális xD http://www.whowillsurvive2012.com/
zs9302 2009 nov. 07. - 19:41:04 Előzmény Dros
(51/829)
Komoly? Nem láttam még. Hol lehet azt a jelenetet/képet látni? :D
Pharaoh 2009 nov. 07. - 18:19:43
(50/829)
Ez tuti noé bárkája lesz XXI. századi feldolgozásban. Az elõzetesben látszik, hogy a szárazföld beledûl a tengerbe és helikopterrel állatokat visznek a hajóra.