7/10
King Diamond 2008 okt. 02. - 19:11:15 7/10
(50/130)
Szerintem sem volt rossz film. Az, hogy igaz történeten alapul, még érdekesebbé teszi. Habár jobban szeretem a pókeres filmeket. Kíváncsi lennék rá, hogy ez a stratégia, amit a filmben mutattak tényleg mûködne e a valóságban is a black jackes asztalnál...
Az alakítások elmentek.
7/10
9/10
offtopic
Cheek 2008 szept. 29. - 18:11:04 9/10 Előzmény demeter1993
(49/130)
Jó kis film volt, csipázom az ilyeneket :)
10/10
demeter1993 2008 szept. 28. - 22:21:21 10/10
(48/130)
Hát, nem volt rossz film, de mondanivalója tényleg kevés(ha nem is 0), jó színészi alakítás, de elég nagy hiba, hogy a végén mindent megmutat, mit miért és mibõl következõen, ez elveszi az igazi film értelmét a gigantikus KATARZISt!
Gagyi volt a befejezés is, de összességében meg lehet nézni!
Cullangka 2008 szept. 25. - 16:11:29
(47/130)
hát sztem ez a film max 10/4 et érdemel! ultra szar film! én végig sem bírtam nézni, vontatott lpaos, és uncsi! pont az ellenkezõje egy jó filmnek
dsztanko 2008 szept. 21. - 18:02:03
(46/130)
A filmre adtam egy 10/7-et. Azért, mert végignéztem, nem unatkoztam. Bár a történet baromira gagyi. A színészi alakítások elég jók, ez ellensúlyoz valamit. A film mondanivalója: 0.
sandros5000 2008 szept. 14. - 20:35:17
(45/130)
Én kevés topicban vagyok, nem sok idõm van, és Maddox túl sûrûn írta a filmeket egymás után és már nem bírta a szemem, munka után.
De most elolvastam a te adatlapodat, már rápillantottam korábban csak hát a lustaság mindig legyõzött mint Garfield-ot, de tetszik, hasonlóan gondolkodok és igyekszem a kritériumoknak megfelelni. :)
sandros5000 2008 szept. 14. - 20:04:34
(44/130)
Nálam ez már a második volt aki félre értette az adatlapodat, lehet el kellene egy ironikus mondat, vagy smájli.
Én még elég új vagyok itt, de nekem csak azért tûnt fel a paradoxon, mert több hsz-edet olvastam elõtte, és szeretem az iróniát és a szarkazmust...:)
Nahhh 2008 szept. 14. - 16:54:28
(43/130)
Mondja ezt az akinek azok a kedvenc filmjei? Meg kedvens SZÍNÉSZei: Steven Segal meg Chuck Norris..ember :D
sandros5000 2008 szept. 13. - 22:36:11
(42/130)
Elõször is sipka-nak üzenem, én mindig szívesebben olvasom a hsz-eidet, mit a western filmek (imádom a mûfajt) intellekutuális párbeszédeit idézõ tõmondatokat. Nem mindengyik egyezik a véleményük, de legalább megismeri az ember a másik tábor véleményének szempontjait.

Nekem a film nem tetszett, tényleg néha vontatott volt és kiszámítható teljes mértékben. A szereplõk, az ázsiai szakasznak nem is kellett színészkednie, ráírták a korábbi filmekben jól bevált bohóc koreai sablon karektert, a csaj szinte kirakatember. Azt olvastam hogy csak részben igaz történeten alapult, ugye nem egészen így történt a valóságban, de rendszeres mozijáró tudja hogy hol csodálhatjuk hollywood csodás színezõ képességét. Még mindig nem tudnak leszállni arról hogy lúzer srác összejön a suli szépével, ha egyszer ezt kihagynánk már, de boldog lennék. Na meg a szoftver által kiszorított elégedetlen alkalmazott, aki hagyja nyerni a csávókámat, és majd lenyúlja a pénzt, mert ugye nem figyelik õket teljes körûen, hát persze.

Na zárásként, hát fõszereplõ nekem sem tûnt túl meggyõzõnek, inkább bárgyú volt, és a pénzt ahova dugja egy zsenitõl nem ez várná az ember, amit még egy ovodás is megtalálna, és matekzseniként, mit -rõl orvosira menni, ez is elég érdekes. Az én sulimban a matekosok hánytak már a vér látványától is...
10/10
lemezek01 2008 szept. 07. - 16:06:25 10/10
(41/130)
Nálam szintén tarolt a film.
Nem sok fogalmam van ugyan a kártyajátékokról, de ennek a filmnek nemis elengedhetetlen kelléke a dolog.
Én megadtam neki a 10 pontot, mert végig a képernyõhöz tudott szegezni.
viktoria841005 2008 szept. 02. - 21:36:31
(39/130)
Helló! Én is láttam a filmet és nekem nagyon tetszett! Szerintem nem mindig az a jó film, amiben minden másodpercben iszonyatosan izgalmas cselekmények vannak. A 21-ben pont ez volt a jó, hogy (engem legalább is) elgondolkodtatott, anélkül, hogy közben lerágtam volna a körmömet az izgalomtól. Szóval egy szó mint száz: Remek!!!
sipka 2008 aug. 27. - 20:20:53
(38/130)
Kedves "sarkanyzsiroskenyér" :)

Én nem szoktam feldúltan reagálni egy engem ért kritikára, mivel nem igazán érdekel.
Bár azt nem tagadom, hogy egy kissé "kiszámítható" vagyok... Hiszen már annyi módon próbáltam kifejezni véleményemet, hogy már egyszerûen kifogytam az ötletekbõl. Mostanában állandóan az önismétlés hibájába essem, ami azért egyáltalán nem tekinthettek furcsa jelenségnek, mivel már elég régóta írok a "Port.hu" fórumaiba :) (De szerintem ez még mindig jobb, mintha csak annyit írnék a filmekrõl, hogy: "Jó volt!")
Tehát azt hiszem elmegyek az 1000. hozzászólásig, majd egy kicsit hanyagolni fogom (mindenki örömére) a beírkálást....egy idõre :P

üdv: sipka
Gabi'91 2008 aug. 27. - 11:11:00
(37/130)
Én is ugyanezt gondoltam miután megnéztem: Miért dráma? SPOILER Attól, hogy jól megverik a srácot??SPOILER
Ettõl függetlenül szerintem is élvezhetõ filmet csináltak, semmi extra, tényleg olyan Ocean's beütése van.
9/10
djhusi 2008 aug. 27. - 09:55:39 9/10
(36/130)
Vegyes vélemények kontra magas pontszám....
Nekem nagyon bejött a film.
A történet valóban kissé kiszámítható de ennek ellenére élvezhetõ. Van benne pár egész jó kis fordulat, néhány kissé baltával faragott karakter és egy tûrhetõ konfliktus.
A fõszereplõ (szerintem) meglehetõsen jól játsza a hirtelen "klímaváltozástól" átalakuló srác szerepét.
Amin ismételten meglepõdtem az a mûfaji besorolás.... engem speciel inkább emlékeztetett az Oceans 12-re mint egy valódi drámára....
Akit kicsit is érdekel az ehhez hasonló "csapatban a rendszer ellen" típusú film annak mindenképpen megér egy misét.
sipka 2008 aug. 27. - 01:39:26
(35/130)
Ha valaki azt gondolja, hogy ennek a filmnek a középpontjában maga a "Black Jack" nevezetû kártya-játék áll, illetve az ezzel kapcsolatos izgalmas lap-párbajok....akkor az igencsak téved.
Ezt az alkotást nem olyannak kell elképzelni, mint például a remek sztori-szõvésû "Pókerarcok"-at, vagy mondjuk a hihetetlen humorú "Maverick"-et, vagy példának okáért a romantikusan komoly "Texas Hold'em" orientált "Szerencse dolgá"-t...
Ebben a történetben nem láttunk mást, csak azt hogy egy tanár által alapitott "fejben számolom a lapokat, és ezáltal könnyen nyerek" nevezetû csapat tagjai (egymást kísegítve) egyfolytában nyerik a zsetonokat :I S hát be kell, hogy valljam: számomra ez elég unalmas volt :(

S íme néhány ok, amiért nem tetszett annyira a "21":

1. A fõszereplõt játszó színész számomra elég unszimpatikus volt.... Hiszen színészi játéka (számomra) kimerült a "megszeppent nézzés", és a "bárgyú vigyor" arckifejezésekben, ami miatt nem igazán tudtam elhinni neki, hogy õ egy (intelligenciáját tekintve) értelmes srác.. (A film egésze alatt szinte mindvégig azért drukkoltam, hogy végre "Kapják már el ezt a h#lye gyereket!" :DDD)

2. A sztori cselekményének lassúsága, és kidolgozatlansága, illetve az 1. pontban leírtak miatt nem is igazán érdekelt, hogy miképpen alakul ennek az "iskola-imádó"-nak a helyzete.... Teljesen hiányoltam az érdekes párbeszédeket, vagy a "Pókerarcok"-ban bevált "õnmonolog"-ot. Semmi olyasmi nem történik, amitõl egy kicsit is izgalmasabbá válna az alkotás :(

3. Ez a film is mint a legtöbbje: kiszámitható!
SPOILER
A plafon-ba elrejtett pénz "váratlan" eltûnése, vagy például a "hatalmas" filmvégi csavar...a szakavatott filmrajongóknak ez mind-mind megsejthetõ :P
SPOILER VÉGE

4. A film legvége, amikor is a fõszereplõ elõadja "élet-tapasztalatát" a ösztöndíjról döntõ személynek.... A pasas olyan idióta fejet vág, mintha azt mondta volna a kölyök, hogy: "Felmentem a holdra, majd pedig Halle Berry-vel sakkoztam, egy óceánon lévõ bálna tetején." :P
Szóval meglepettem figyeltem azt a fajta reakciót, amit levágott eme (számomra) unalmas sztori kapcsán..

Persze úgyveszem észre hogy sok embernek tetszett, így nem is akarom túlságosan lehúzni a filmet... Nekem nem igazán jött be, és kész :)
Gabi'91 2008 aug. 10. - 21:00:35
(34/130)
Igen, láttam is, de azt pl. Magyaro.-n nem adták, szóval arra gondoltam, hogy a nevét többen megismerik. Én is csak a 21 után néztem meg az Across the Universe-t. Mellesleg nagyon szép hangja van, legalábbis nekem nagyon tetszik, kellemes...
Vinogradov 2008 aug. 10. - 10:42:25
(33/130)
Mert idézni csak klasszikusoktól szabad...

(Amúgy hamarosan én is csatlakozni fogok az emberiség azon táborához, amely már látta a filmet. Addig értelemszerûen nem nyilvánítok véleményt. Kevin Spacey játszik benne, úgy hogy nálam már minimum 10/5-rõl indul.)
Vinogradov 2008 aug. 10. - 10:39:56
(32/130)
"Ez a kedvenc filmem, mert Laurenc Fishburne, a kinézete miatt kedvenc színészem is szerepel benne."
Gabi'91 2008 aug. 07. - 09:58:33
(31/130)
Nem volt olyan rossz a film. A figyelmemet simán lekötötte erre a 2 órára. Nem mondom hogy minden idõk legjobb kaszinós filmje, de egynek megteszi. A 7/10 simán jár neki. A fõszereplõ srácnak egy jó kis kiugrási lehetõség, azért Kevin Spacey mellett kezdeni... nem rossz.
A film elõtt olvastam a könyvet, hát nem volt sok köze hozzá.
Eleve akinek fogalma sincs, hogy mi ez és valami lövöldözésre meg üldözésekre számít a "találó" magyar cím alapján, az csalódni fog.

SPOILER
Bár az hogy a srác a koleszszobában tartja az összeszedett pénzt kissé kiverte a biztosítékot. Nem hallott még bankokról?