Téma: 24

la perra 2009 jún. 13. - 20:59:44
(921/1621)
befejeztem a harmadik évadot!!! jeeee!!!
nem hülyültem meg teljesen csak kb 2 hete elõrõl kezdtem nézni az egészet... hááát elég jó, és bár a fõbb jelenetekre emlékszem de azért néhány dolog meg tudott lepni... pl arra határozottan nem emlékeztem hogy ebben egy angol volt a gonosz és nem a fanatikus csoportok, ja meg azt hogy a Tonyt lelövik, az is meglepett. az most zavart hogy nem magyarázták meg a fõgonosz inditékait:-(

Mindenestre azt magyarázza már meg nekem valaki hogy Kim a 3 évad után miért kezdi már megint utálni az apját... még az elsõ évadban volt rá némi oka (mert egy idõre lelépett otthonról), na de a többiben?...

na jó, megyek és elkezdem a 4. évadot:-)))
Valezius 2009 jún. 13. - 16:54:05 Előzmény Vinogradov
(920/1621)
Off Függõjátszmában a Star Trek Enterprise 3. évadának a vége üt mindent :)

On

Most, hogy a Cool elkezdte adni a 6. évadot, én meg elkezdtem nézni. Bár majdnem sikerült lemaradni róla, számomra mint derült égbõl villámcsapás úgy indult :)

Eddig nagyon bejött az elsõ 3rész, bár ez is milyen dolog, hogy kiszúrják az ember szemét heti 3résszel. Mindegy, legalább tovább tart...

Abba pedig bele se gondoltam, hogy az ötödik vége ezzel elég lényegtelenné vált.
A negyedik vége nekem is jobban bejött, igazi lezárás volt.
10/10
Lyl 2009 jún. 13. - 15:47:56 10/10
(919/1621)
Hm... Amerikát örökké fenyegetik, ha nem tudnád. A világ minden más pontján élõk, így mi is, potenciális terroristák. Ebbõl mazsolázni egy hazaszeretõ amerikai forgatókönyvírónak gyerekjáték. Majd meglátod, az egyik évadban majd a Gárda és Usztics M. lesz a fõgonosz, ami azért szerencsés, mert szinkronizálhatná saját magát. :DDD
De Jack-nek ez meg sem kottyan, mert - bár természetesen neki is magyar gyökerei vannak - hamar véget vet az ellenség bemasírozásának a nyugati parton. :DDD
Vinogradov 2009 jún. 13. - 15:20:29
(918/1621)
Fú, micsoda távlatok! :D

De sztem sok lesz ez egy évadra - mirõl fog szólni akkor az elõzõ százharminc? :D
10/10
Lyl 2009 jún. 13. - 14:54:00 10/10
(917/1621)
Esetleg klónok, akik az elõzõ évadok rosszfiuinak életre keltett másolatai. Persze, akkor már a kínaiak is nyugodtan lehetnek fõgonoszok, hiszen addigra már kitör a világbéke, nyugodtan lehet õket is misztifikálni. :DDD
Ráadásul elõkerül Terry, Kate, Audrey és még Renee is, majd Jack-kel együtt a megmentett világ üdvrivalgása közepette elsétálnak a naplementében, elégedetten és boldogan, mint egy tökéletes hárem. És végre Jack nyugodtan suttoghat, már senki sem fogja cikizni érte. :DDD
Vinogradov 2009 jún. 13. - 12:58:36
(916/1621)
Vagy eszkimó terroristák (lol)...
Vinogradov 2009 jún. 13. - 12:58:10 Előzmény Lyl
(915/1621)
A 118. évadban sztem már földönkívüliek lesznek... :)
10/10
Lyl 2009 jún. 12. - 16:25:56 10/10 Előzmény Vinogradov
(914/1621)
Hehe, lehet, te is megelõlegezted a 24 118. évadjának alapsztoriját: jönnek a szudáni kalózok, jönnek a szudáni kalózok, és a világbékének annyi, ha Jack nem menti meg. :DD
Vinogradov 2009 jún. 11. - 21:48:51
(913/1621)
Bocs...

Szudáni kalózok - márminthogy szomáliaiak (szudániakról még nem hallottam)...
Vinogradov 2009 jún. 11. - 21:46:50
(912/1621)
Na igen, itt Obama a kulcsszó!

Nem tudom, hogy meddig lesz 24, de valószínû, hogy amíg igen, valamilyen szinten mindig a mindenkori kormányzat koncepcióját fogja tükrözni.

Tetszik - nem tetszik - ez van...

Így hát, ha csak nem szállják meg szudáni kalózok Washingtont (ami nem valószínû), a 8. széria alapsztorija is a belsõ ellenségre fog koncentrálni.
Vinogradov 2009 jún. 11. - 21:40:25
(911/1621)
"teljesen igazad van! a 4. vége, amikor Jack csak úgy elsétál a síneken egyszerûen zseniális!!! 4 éve láttam ezt a részt és még így is pontosan emlékszem rá:-)))"

Tényleg király zárás ez - tény...

De azért nekem már csak az ötödik finálé marad az igazán nagy dobás! (És, asszem vagyunk ezzel még egy páran.)



"az volta a jó a 7. évadban hogy végre elvonatkoztattak az araboktól (bár az elsõ évad még szeptember 11 elõtt lett felvéve - talán azért voltak a szerbek a gonoszok) és legalább a fele a belsõ ellenségekre koncentrált... remélem hogy a 8. évad már csak a belsõ konfliktusokat fogja taglalni, már éppen ideje lenne."

Na igen - az 5. évad végén én is úgy kiáltottam fel, hogy WTF, tán csak nem Kína lesz a nagy ellenség??

Ilyen alighanem még nem volt!

Aztán kiderült, hogy persze ezt azért nem fogják meglépni - nem is tették. De az, hogy a 6. elején megint az arabokat kell kiiktatni, nekem kicsit már sok volt. Az újabb arab karakterekkel nem volt bajom, de már tényleg kezdett elegem lenni a fanatikus tekintetû öngyilkos merénylõkbõl...

Ám aztán jöttek az egyre húzósabb fordulatok és új karakterek, élen a nagy Lennox-szal, szóval végül csak megkedveltem a hatodik szériát is.

És aztán meg itt ez a hetedik, ami - mondom, egyelõre csak a felét láttam - nagyon sok mindenben újított, még hozzá sztem a megfelelõ irányba.

Végre ismét igazi belsõ ellenség - ez jó kis tendencia - tetszik!
Vinogradov 2009 jún. 11. - 21:24:23
(910/1621)
"2.évadban, való harcok megvoltak az elsõ, 3. évadban is, ott pl. Chapel szintén alkotott, még Jack fejbe nem lõtte."

Igaz, de ott valahogy szubjektíve jobban bejöttek a dolgok, és a sok csavar miatt szinte elveszett a sok esemény között ez a Chapel-ös szál...

Mindegy: mondom, ízlések és pofonok...



"És ez a "kisgyerek" sakkba tartja egész USA-t, nekem kicsit már elképzelhetetlen volt, ehhez õ túl tapasztalatlan, és éretlen..."

Hát igen, ez tényleg sántít. De valahogy olyan jól vannak megírva azok a részek (is), hogy ez hirtelen nem is jutott eszembe... :)



"Nekem a tökéletes 24.vége a 4.évadé volt. :)"

A 4. vége valóban nagyon ott van, de nekem mindig az 5-é lesz a csúcs, annak ellenére is, hogy a hatodik aztán szépen rácáfolt a jelentõségére.

Az volt az az igazi WTF cliffhanger, amilyenekért örökre áldani fogom azt a tagot, aki elõször rájött, hogy mekkora ötlet a tv-sorozatok gyártása...
10/10
Lyl 2009 jún. 11. - 20:58:59 10/10
(909/1621)
Mivel a 7. évad végén fent maradt néhány hangsúly, így várható, hogy továbbra is a belsõ ellenség lesz a középpontban. Meg Obama békítgetõs elnöksége is erre ösztönöz. Logikusan legalább is ez következne.
la perra 2009 jún. 11. - 20:04:30
(908/1621)
teljesen igazad van! a 4. vége, amikor Jack csak úgy elsétál a síneken egyszerûen zseniális!!! 4 éve láttam ezt a részt és még így is pontosan emlékszem rá:-)))

Peter McNichol kb 2 percet szerepel a filmben, úgyhogy túl sok jóra ne számíts...

És Wayne elnökségét én sem értettem, elvégre David Palmer végtére is fõként miatta "mondott le"...

az volta a jó a 7. évadban hogy végre elvonatkoztattak az araboktól (bár az elsõ évad még szeptember 11 elõtt lett felvéve - talán azért voltak a szerbek a gonoszok) és legalább a fele a belsõ ellenségekre koncentrált... remélem hogy a 8. évad már csak a belsõ konfliktusokat fogja taglalni, már éppen ideje lenne.
Vinogradov 2009 jún. 11. - 14:03:45
(907/1621)
"A 6.-ban az is zavar kissé, hogy a családi vonalban láttak fantáziát. Ez a kiskirályfi effektus, hogy más mindenki rossz, nekem nem eléggé életszerû. Izgalmasabbnak tartottam volna egy átlagos hivatalnok családot, akik éppen Jack megtörése miatt keveredtek volna be"

Mondjon bárki bármit, szerintem a családi szál bevonása itt korántsem volt olyan durva, mint a 2. évadban. Ugye, amikor Kimet folyton üldözte annak a kislánynak az apja, akinél bébiszitterkedett.

Abban reménykedtem, hogy legalább Sayid Ali valamelyik embere lesz, esetleg õ robbantja majd fel a bombát - késõbb, meg, hogy Peter Kingsley ügyében valami kulcsfigura volt.

De mint kiderült egy teljesen fölösleges mellékszál volt az egész, ami csak azért került be, hogy tudjanak Kimmel valamit kezdeni - ám ez láthatóan nem igazán sikerült...
Vinogradov 2009 jún. 11. - 13:58:14
(906/1621)
"5.nek az utolsó pár része nem tetszett, túl sok kínlódás, szenvedés, hogy az elnök mindig megússza az utolsó pillanatban."

Hát igen, a végére úgy tûnt, kicsit kifogytak a szuszból - viszont az utolsó rész sztem kárpótolt!

Visoznt a hatodik évad indítása minden reményemet romba döntötte arra nézve, hogy Jack kínaiakkal fog fájtingolni az új nap elején (az azért - legyünk õszinték - nem lett volna semmi!) - sõt, nekem nem kis csalódás volt, hogy megint az arab témát hozták elõ...



"A legjobb történet a 2. és 4.évadnak volt, az igaz, hogy 3.ban volt talán a legtöbb csavar, de a végét ott is kicsit elszúrták."

Sztem a másodikban már nem tudtak igazán mit kezdeni Kimmel, ami nagyon zavart... Ezt leszámítva nagyon jó volt, bár, ha az ötödik vége idegesítõ volt, akkor sztem a másodiké is, hiszen az a sok bénázás Chapel VS Michelle, Chapel VS Tony, Tony VS Michelle...

vááá...

Elõször kibírtam, de másodszorra már szörnyû volt!

(Jut eszembe Chapel magyar hangja elég... hmmm... érdekes volt - ha még emlékszel rá)


Nekem tetszett a harmadik évad vége is, sõt, igazából az volt, és most már, úgy tûnik, örökre az is marad a tökéletes "24" évad szinonímája.

De, ugye, ízlések és...
Vinogradov 2009 jún. 11. - 13:49:33
(905/1621)
Szerepel bizony!
10/10
Lyl 2009 jún. 11. - 11:58:46 10/10 Előzmény Vinogradov
(904/1621)
Egyetértek veled, Wayne gyengesége nyilvánvaló. Csak arra nem kaptunk magyarázatot, hogyan lett elnök - lehet, nem figyeltem eléggé, és lesz rá utalás -, és az, ami a 6. évad vége felé történik a folytatást már indokolja.
A 6.-ban az is zavar kissé, hogy a családi vonalban láttak fantáziát. Ez a kiskirályfi effektus, hogy más mindenki rossz, nekem nem eléggé életszerû. Izgalmasabbnak tartottam volna egy átlagos hivatalnok családot, akik éppen Jack megtörése miatt keveredtek volna bele.
Vinogradov 2009 jún. 11. - 10:46:08
(903/1621)
Érdekes, számomra Wayne már a harmadik évad óta eléggé idegesítõ volt - emlékezz csak a hibás döntéseire és a zsarolhatóságára. Elnökként sem lepett meg, hogy az évad során egyre kevésbé ura a helyzetnek.
Amúgy, nekem Lennox volt a hatodik évad egyik legszimpatikusabb karaktere - persze azért, mert nagy kedvelõje vagyok Peter McNicol-nak, és elképesztõen jó volt végre ilyen negatív szerepkörben is látni a sok pozitív és komikusi után...
Vinogradov 2009 jún. 11. - 10:35:49
(902/1621)
Valóban az elsõ évad a legéletszerûbb, az én kedvencem mégis a második, a harmadik, és az ötödik - talán azért is, mert az elsõt láttam a legtöbbször.

A második sztorija nekem sokkal jobban tetszett, mint az elsõé, a harmadikban annyi a csavar, hogy az már nem is igaz, az ötödik meg már csak azért is remek, mert maga az elnök (Logan) volt az egyik fõgonosz (az évad lezárásáról már nem is beszélve)...

Ehhez képest a hatodik eleje ugyan csalódás volt, de önmagában amúgy sztem az is abszolút rendben van (indokolatlan a sok felháborodás, ami érte - ld. sorozatjunkie).

A hetediket még csak félig láttam, de eddig nagyon bíztató...