Téma: 24

10/10
Lyl 2009 jún. 20. - 13:38:22 10/10
(961/1621)
Sok megoldást én sem tudok elképzelni, ami valóban lezárhatná a sorozatot.
Ha a halálon kívül a nyomorékká válást is kizárom, akkor vagy a politikai karrier - ezt viszont kizárja a sok általa "gyártott" halott -, az õrület (sorra térnének vissza a fejében mindazok, akiket kinyírt), esetleg olyan érzékszerv elvesztése, amelyik kizárja az operatív munkát, pl. vakság, süketség, némaság.
De nyugdíjas tanácsadó, vagy csorgónyálú nagypapi méltatlan lenne. Vagy fent hagyni a hangsúlyt, és kiöregedvén a Fehér Ház biztonsági fõnöke lenne, és kitörne a világbéke, így semmi dolga sem lévén csendben belehalna az unalomba. :)
Quantumleap 2009 jún. 20. - 12:47:49
(960/1621)
De ti nem értitek! Ahhoz, hogy a sorozat vége igazi lezárás feelinget hozzon (lehetõleg olyat, ami kizárja a késõbbi esetleges kásamelegítéseket és rókabõrhúzásokat), Jacknek olyan helyzetbe kell kerülnie, ami kizárja, hogy valaha az életben még egyszer újra egy szar napba csöppenjen, ahol küzdenie kell. A halálon kívül ugyan mi más mód lenne erre???
Redfield 2009 jún. 19. - 20:36:25
(959/1621)
Nincs mit. :) Az még a jó benne, hogy nincs konkrét fõszereplõje, a karakterek folyamatosan váltják egymást a játékidõ alatt, minden évad egy-egy nyomozást követ végig. Talán az egyik nyomozó: Jimmy az, akivel a legtöbben azonosítják a sorozatot, de õ is egy elvált munkamániás alkoholista, aki ha egy kis idõt kap amit a kölykeivel tölthet, akkor is megoldja, hogy az ügyön dolgozzon. :)
Redfield 2009 jún. 19. - 20:31:27
(958/1621)
Hát ajánlatos is gyorsan pótolni. :) A legrealisztikusabb zsaru-bûnözõ dráma/krimi sorozat ami létezik. Eleve nehéz követni, nagyon oda kell figyelni, hogy az ember értse: mi történik. Van humora, és... hát remekül bemutatja fehér és a fekete oldal összemosódását, hogy senki nem lehet tiszta ebben a játékban.
De beszéljenek inkább a számok: Az imdb-n 18 055 szavazat után is 9.7 az értékelési átlag. :)
Redfield 2009 jún. 19. - 20:26:21
(957/1621)
A hatodik évad szerintem is gyalázatos a többihez képest, de a hetedik legalább már nem. A Drót-ot is szoktad nézni / nézted? Vagy csak a Polip a nyerõ? :)
Redfield 2009 jún. 19. - 20:22:37
(956/1621)
Mégegyszer úgyse játsszák be.
Redfield 2009 jún. 19. - 19:27:04
(955/1621)
Lényegében pont, hogy nem egyszerûsítették le a karakterét. Jack mintájára õ is háttérbe helyez mindent ami a célja elérésében gátolhatja, beleértve az érzelmeit is, annyi különbséggel csupán, hogy az õ célja a bosszú volt. Jack is járt már ezen az úton, amikor kivégezte a sorozatban lévõ talán legjobb nemezist: Nina-t, mert úgy érezte, hogy több értelme van bosszút állnia, mint életben hagyni õt. És Jack miatt is halt már meg egy rakás ügynök, a szent cél érdekében. A hetedik évadban Tony nem más, mint a másik ellensúly, Jack sötét kövekkel kirakott múltjának és indulatosságának megtestesülése, csak ezt nem nagyon hangsúlyozzák ki, mert a hangsúly az ügynöknõn van, aki meg Jack emberbarátibb énjét huzigálja elõ.
la perra 2009 jún. 19. - 19:11:43
(954/1621)
Többen írtátok, hogy a hetedik évad végén Tony szerepét eléggé leegyszerûsítették...

szerintem ez így volt jó, nem lehet mindenki olyan mint Jack, aki mindig a nagy jót teszi elõtérbe mindennel szemben...

Tony az összes évadban amiben szereplet (talán az elsõben nem) az érzelmeit eléggé elõtérbe helyezte és nincsen abban semmi rossz, hogy õt már csak a bosszú éltette... kellenek az ilyen emberek is.
Redfield 2009 jún. 19. - 17:40:08
(953/1621)
SPOILER

Volt egy olyan rossz érzésem, hogy az ügynöknõ és Jack kölcsönös tanár-diák viszonya valójában a cserefigurát készíti elõ a következõ évadra, de persze ott volt a másik oldal, hogy egy csomószor bejátszották már a végzetes szitukat, aztán úgyis minden megy tovább, ahogy menni szokott. Ez az évad erkölcsi meseileg is az egyik legjobb volt, még a tényleges kezdeteket idézte a szereplõgárda felfrissítésével. Azt ugyebár mind tudjuk, hogy CTU vagy FBI vagy akármi is legyen a központban, a leghülyébb seggfej mindig az, aki vezeti. Itt legalább adtak hozzá kételyeket és megromantizálták a figurát. Tony ebben az évadban már végre karakteres és király arc, bár ahogy a végére kibogozódnak a szálak, az indítékai fárasztóak. Megmaradhattak volna annyinál is, hogy már õ a rosszarc csávó és kész. Chloe-nak jól áll a barna, a szemüveges csaj egy nagy semmi hozzá képest. Bill kapitány fura volt akcióhõsként, de oké, így is be kellett mutatni. Az elnöknõ karaktere érthetõ, hátha a következõ elnök meg már nõ lesz, ha a feketét sikerült bejuttatni... :) A családjára viszont büszke lehet. Van egy férje, akinek az érdekes szálát néhány rész után elvágták, és van egy hülye lánya: Olivia, aki kurválkodik és "embert öl" anyuci háta mögött, de hé! Õ csak jót akart.
Le merném fogadni, hogy Jack "nyugdíjba vonul" majd, hogy játsszon az unokájával, meg ilyenek, de hát a csúnya rossz terroristák (élükön Bill-el, aki nyílvánvaló, hogy valójában nem is halt meg) nem hagyják ezt neki. :)
Talán az évad második felében visszavettek Jack dübörgõ erejébõl, de lássuk be: ez talán a legrealisztikusabb évad az akciók terén, és nem ártott kipróbálni így is. A második évad meg pont az ellenkezõje, annyira mozgalmas és robbanékony, hogy nekem egy kicsit már sok. Tudom, ez tévéshow, de nem árt, ha azért némileg hihetõ is marad.
A legjobb résznek talán azt tudnám kiemelni az egészbõl, amikor Tony leleplezi magát Larry Moss elõtt. Na meg persze amikor a szerencsétlen arab bûnbak megpróbál szólni valakinek a veszélyrõl, és kiderül, hogy az is Tony-éknak dolgozik. :)
la perra 2009 jún. 19. - 15:20:19
(952/1621)
szerintem nem feltétlenül... végülis ez egy amcsi sorozat és ha a legvégén megölik a fõszereplõt, lehet hogy az amerikai rajongók megölik az írókat:-)))
Amúgy ha Jack meghal, akkor tényleg a rossz gyõz, még akkor is ha ezzel milliók életét menti meg...
A rossz oldalra sem állhat át, mert az már tényleg túlzás lenne... így a középút: politikai pálya!!! jónak álcázott gonosz:-))))
Quantumleap 2009 jún. 19. - 14:57:10
(951/1621)
De a lényeg:Jack halála az egyetlen hiteles lezárást adó befejezés.
Quantumleap 2009 jún. 18. - 23:33:27
(950/1621)
Nem igazán értem, mirõl beszélsz. A 24-ben pont, hogy mindig megpurcannak a gonoszok. Hogy érted azt, hogy mindig gyõznek? És Jack nyilván úgy fog meghalni, hogy feláldozza magát milliók megmentése érdekében.
10/10
Kit_Kat 2009 jún. 18. - 19:14:52 10/10 Előzmény la perra
(949/1621)
--- Aki nem látta az 5. évadot, az ne olvassa ---

"más... az ötödik évadért miért rajong mindenki? gyakorlatilag az egész stábot kinyírták az elején, nincs is kedvem most elkezdeni:-((("

Hehh, nekem az 5×01 az egyik legkedvencebb részem a sorozatból :) Persze én is sajnáltam Palmert meg Michelle-t, de pont amiatt tetszett, hogy még szinte el se kezdték az évadot és máris jött az elsõ sokk, erre számítottam legkevésbé egy évadnyitóban. Plusz meg is lett Jack motivációja az évadra, azaz megtalálni a merénylõket mindenáron.
Annak meg, hogy miért ez az egyik legjobb évad (szerintem legalábbis), borzasztó egyszerû okai vannak: elõször is ugye az ütõs évadkezdés, ami után a cselekmény egy pillanatra sem ül le, nincsenek felesleges mellékszálak, üresjáratok; a befejezés is hasonlóan elképesztõ. A karakterek mûködnek, Greg Itzin (Logan) és Jean Smart (Martha Logan) játéka pedig csak feldobja az évadot, az már csak hab lesz a tortán, amikor kiderül, hogy az elnök a fõgonosz ;)
Kedvem is lett újranézni, bár szerintem még nem fogom, nincs rá idõm, meg van vagy 20 sorozat, amit nyárra beterveztem...majd esetleg télen, arra remélhetõleg nálunk is kijön a 7. évad DVD-n.

---spoiler vége (nemtom hányan járnak errefelé, akik még nem látták, de azért a biztonság kedvéért)---


Mondjuk mindig egy kicsit viccesnek találtam, hogy mindenki mennyire másképp rangsorolja az évadokat, furcsa, hogy mennyire megoszlanak a vélemények. Én személy szerint a 6. kivételével mindegyiket imádom, a 2. meg továbbra is az abszolút favorit, ez már ízlés kérdése.
10/10
Lyl 2009 jún. 18. - 18:12:41 10/10
(948/1621)
Ha már itt is említed Charlie-t (:D), akkor nekem pl még mindig bolyhos nyuszitappancs jut róla az eszembe. Pedig nem csak vígjátékokban mutatta meg, hogy jó színész.

Nem gondoltam volna, hogy C.B.(Tony) az idõsebb, de azért Kiefer mentségére legyen mondva, hogy egy ilyen apa árnyékában felnõni nem könnyû, kézrõl kézre adták mindig. Pedig még egész fiatalon is remek színész volt, de már csak a kinézete miatt is örökös bizonyítás volt az élete a 24-ig. Most már akár le is fejelheti a stylistot, ha az sandán néz Brooke Shields kisasszonyra. :DDD
la perra 2009 jún. 18. - 17:03:46
(947/1621)
hát ezt teszi a túl sok bulizás és piálás:-))))
Carlos Bernard meg jó kis latin vérvonalat örökölt, azért néz ki ilyen jól:-)
la perra 2009 jún. 18. - 16:01:58
(946/1621)
sutherland 4 évvel fiatalabb mint carlos bernard...
A sorozatban már régen idõsebb karaktert játszik mint a valós kora:-)
Quantumleap 2009 jún. 18. - 14:33:56
(945/1621)
Az már egyszer el lett játszva, hogy Jack otthagyta a CTU-t, és egy nyugisabb életet kezdett, nyugisabb állással (a 3. és 4.évad közötti idöszak), és aztán röpke egy nap alatt megint mindent elveszített. Egyszerüen nem lenne hihetö, hogy itt a vége, fuss el véle, Jack többé nem fog újabb szar 24 órába csöppenni, es boldogan él, míg meg nem hal. Esetleg azt lehetne még halál helyett, hogy baleset éri, és lebénul deréktól lefele, de az meg gagyi lenne.
la perra 2009 jún. 18. - 14:18:48
(944/1621)
Igazad van! tényleg õ volt John apja...
de Carlos Bernard Tony marad és Keifer Sutherlénad is Jack lesz már élete végéig...:-)

Miért kellene meghalnia??? bár sajnos már a legjobb befejezést ellõtték a negyedik évadban... lehet hogy nyugdíjba megy és a gyerekével és a majdnai unokákkal játszik majd a kertben:-))))
Vagy õ lesz az elnök!!!! na ez milyen????
10/10
Lyl 2009 jún. 18. - 14:15:44 10/10
(943/1621)
Szerintem is, ez az egyetlen normális befejezés, Jack-nek annyi. :)
Mondjuk hiába sétálna el a letûnõ nap fényében az unokájával, nyálas és hiteltelen lenne. Jack is tett már annyi rémeset, hogy nem úszhatja meg. Fõleg nem ágyban, párnák közt, békésen átszenderedve magát a túlvilágra a zokogó kollégák és ellenfelek gyûrûjében. :)
Quantumleap 2009 jún. 18. - 13:19:39
(942/1621)
Hát, nekem Xander Berkeley nemcsak Mason, hanem a drogdíler a Sid és Nancy-böl, meg John Connor nevelöapja a T2-böl, akit a T1000-es felnyársalt tejesdobozon és szájon át.:)