Téma: 24

Redfield 2009 jún. 21. - 19:48:32
(981/1621)
Nem tudom, de nekem ez se tetszett például a hatodik évadban. Jack nagyon megviselt külsõt kapott, ami talán a sztorinak jót tett, de szar volt így látni. Ott volt Morris aki a beszédével meg úgy mindennel inkább egy komédiás show-ba menne el. Curtis halála is hagyott maga után kívánni valót számomra, és akkor még a tetejébe ez is, hogy jé... pont Jack tesója és apukája a rosszfiúk akik el akarják tenni láb alól. + az elnök sztori se lett túl érdekes. Tudom, hogy váltani kellett, de hogy még egyszer az évad közben is... A hatodik nálam a leggyengébb.
Redfield 2009 jún. 21. - 19:43:11
(980/1621)
A 2. évadban, bár lehet, hogy pontatlan volt a leírásom, de nagyjából ez a helyzet.
Quantumleap 2009 jún. 21. - 10:16:13
(979/1621)
Én azt várnám, hogy hozzák elõ Jack anyját. A hatodik évadban semmit nem tudtunk meg róla. De nehogy genyó muter legyen, mert azt már baromira unom. Célzok itt egy bizonyos másik sorozatra.
Quantumleap 2009 jún. 21. - 10:15:03
(978/1621)
Én nem gerjesztek vitát, csak leírtam, hogy szerintem mi a hiteles befejezés, és meg is érveltem.
Quantumleap 2009 jún. 21. - 10:10:31 Előzmény Redfield
(977/1621)
"...egyszer valami külföldi vidéken kerül túszhelyzetbe, pár résszel odébb meg már atombombát szállít vadászrepülõn ki Amerikából."

Ez melyik évadban volt?
Redfield 2009 jún. 20. - 21:45:00
(976/1621)
A többihez képest. Például ahhoz, hogy egyszer valami külföldi vidéken kerül túszhelyzetbe, pár résszel odébb meg már atombombát szállít vadászrepülõn ki Amerikából. Vagy a töménytelen akció, amit levágnak mindegyikben. Itt legalább a fegyveres összeütközések nagyrésze hihetõbben lett tálalva.
la perra 2009 jún. 20. - 19:48:32
(975/1621)
az hagyján hogy 2 perc alatt odaér Jack mindenhová, de hogy minden egyes telefonszámot (mondjuk az 1 órája megismert kollegina mobilját és irodai számát) is folyton fejbõl vágja és az elvett / lopott telefonokba csak egy gombot nyom meg és már tárcsázza is... na ez a durva!:-))))
10/10
Kit_Kat 2009 jún. 20. - 18:29:20 10/10
(974/1621)
Nah, ez erõs túlzás... Tony elõkerülése és százszoros pálfordulása, Dubaku és a CIP device, Juma és a Fehér Ház elleni támadás (ez már így önmagában vicces, nem lehet oda csak úgy észrevétlenül öt perc alatt befúrni meg leigázni mindenkit..), Starkwood és Hodges a gázpalackokkal stb. stb., ennyi terrortámadás képtelenség, hogy 24 óra alatt megtörténjen. A real time-ra is egy kicsit jobban figyelhetnének, Jack mindenhova 2 perc alatt odaér kocsival, persze lehet megtanult teleportálni vagy valami... Értem én, hogy nem kocsikázhatnak 2 órán keresztül, valaminek mindig történnie kell, ettõl 24 a 24, de néha eléggé elkapkodták a dolgokat.
Félreértés ne essék, nekem tetszett az évad, csak az utolsó pár részt éreztem gyengébbnek, de a reálisnak rég nem mondható (tulajdonképpen már az elsõ évad eleje óta nem, de az már más téma).
10/10
Kit_Kat 2009 jún. 20. - 18:04:40 10/10
(973/1621)
Szerintem is egyértelmûen a 4. évad befejezése volt eddig a legjobb, még sorozatzárásnak is el lehetett volna képzelni. Mondjuk én örülök, hogy nem lett ott vége, abban azért reménykedem, hogy a sorozat is majd hasonlóan jó lezárást fog kapni, Jack halálán kívül nem sok mást lehet elképzelni.
Redfield 2009 jún. 20. - 17:52:21
(972/1621)
A 7. évad is realisztikus. De ja, érdekes. Lehet, hogy a franciák lesznek a gonoszok. Vagy mi. :)
10/10
Kit_Kat 2009 jún. 20. - 17:48:50 10/10 Előzmény Redfield
(971/1621)
Azt olvastam valahol a múltkor, hogy európai terroristák lesznek, bár hivatalosan még nem nagyon erõsítettek meg semmit a castingon kívül. Azért még bõven lehetne mit kitalálni, pl. természeti katasztrófa még nem volt, esetleg lehet még ufóinvázió is :))) Bár ez utóbbit azért kizárhatjuk, Kiefer meg a készítõk is mondták többször, hogy ez az évad realisztikus lesz (ami mondjuk így a 7. évad után elég viccesen hangzik)...
Redfield 2009 jún. 20. - 14:58:12
(970/1621)
Szerintem azt több értelme van találgatni, hogy a nyolcadik évadban kik lesznek az ellenfelek és mivel támadják majd meg a drága jó ártatlan Amerikaiakat amivel eddig még nem támadtak?
Redfield 2009 jún. 20. - 14:53:43
(969/1621)
Abban egyet értünk, hogy normális lezárást kell kapnia, de nem hiszem, hogy az egyetlen megoldás lenne ez, és csak ez. Ahogy Cattani is írta: ha folytatni akarják, folytatni fogják nélküle is, de ha most nem hal meg a hetedik évad végén (nem tudom ki meddig nézte, ezért nem megyek konkrétumokba, de azért hülyék ti sem vagytok) akkor egy ugyanilyen búcsúzkodós vívódásos eltávozást nem fognak mégegyszer bejátszani vele, mert az olyan lenne, mintha magukat másolnák, nem? Annak meg nincs értelme, hogy csak úgy hírtelen kiesik a képbõl, mert annál azért mindenki többet érdemel 7 év után. Szóval... ebbõl gondolom, hogy valami újat próbálnak majd kisütni.
Quantumleap 2009 jún. 20. - 14:49:00
(968/1621)
De miért kéne, hogy visszatérjen? Ez az, amit nem értek, manapság szinte minden vége felé járó sorozatnál ezt olvasni a rajongóktól, hogy hátha újraindul pár év múlva, hátha spin-off lesz, vegy mozifilm folytatás, vagy mi a franc. Nem jobb, ha rendesen lezárják, kész, vége, és az ember elkönyveli, hogy volt egy jó sorozat, amit még aránylag idõben fejeztek be?
Redfield 2009 jún. 20. - 14:46:26
(967/1621)
Nekem semmi problémám nincs azzal, ha kinyírják. Neked van azzal, ha nem nyírják ki. :)
Redfield 2009 jún. 20. - 14:45:32
(966/1621)
De nem a sorozat végén van a hangsúly, mert a sorozat egy személyben, egy karakterben összpontosul, ezért is vitatkozik mindenki arról, hogy vele mi lesz? Tehát simán beszélhetünk az õ sorsáról, akkor már a sorozatról beszélünk, amit vele azonosítunk. És az nem lehet normális befejezés, ha életben marad? Talán sok nézõ lerágja majd a körmét minden évben, hogy mikor tér már vissza a képernyõkre, de nem láttuk a születését, szóval nem szükségszerû, hogy a temetésén is ott legyünk.
Quantumleap 2009 jún. 20. - 14:44:47
(965/1621)
Mellesleg többhelyütt lehetett már olvasni arról, hogy a készítõk Jack halálával szeretnék befejezni a sorozatot, tehát valószínû így lesz. Amúgy nem értem, miért gáz ez egyeseknek. Egy másik, most véget ért FOX sorozatnak is meghalt a végén a fõszereplõje.
Quantumleap 2009 jún. 20. - 14:41:36
(964/1621)
Amiket említesz, azok filmek, de a 24 egy sorozat. És szerintem ha egy sorozatnak vége van, az legyen normálisan befejezve. Nem kell semmi "A klinika-Húsz év múlva", "Dallas-Jockey visszatér" vagy "Dallas-A Ewingok háborúja" színvonalú igényes mûalkotás.
Redfield 2009 jún. 20. - 14:40:19
(963/1621)
Az a baj, hogy ezeket más is szereti, és a régebbi nagy sikereket elõbb vagy utóbb elõrángatják egy remake-re, vagy 1-2 folytatásra, amik rendszerint vérgyengék és meggyalázzák elõdeik emlékét.
Redfield 2009 jún. 20. - 13:57:11
(962/1621)
Szerintem nem feltétlenül fogják igazán lezárni. Halálos fegyver "sorozat". Die Hard "sorozat". Nyitva hagyták õket, hogy lehessen õket folytatni, de ezt a harmadik rész után még nem tudta az ember. Akkor még csak reménykedhetett benne, hogy elõhalásszák majd a témát egy fiók mélyérõl. És a filmek, és a filmek hõsei ugyanúgy legendásak lettek a maguk nemében. Én azt mondom: nem kell hozzá halál vagy végsõ, mindent elsöprõ lezárás, hogy jó legyen. Csak fantázia.