Téma: 24

4/10
szilvia555 2009 aug. 02. - 21:01:18 4/10 Előzmény tokadonor
(1081/1621)
Köszönöm!!:)
tokadonor 2009 aug. 01. - 00:24:58
(1080/1621)
Azért az, hogy a mai részt a meghirdetettnél tíz perccel korábban kezdték el, kiverte nálam a biztosítékot....
(Nehéz a sorozatfüggõk élete :)
far vik 2009 júl. 31. - 22:59:52 Előzmény Quantumleap
(1079/1621)
Két változat, - adott csatornától a rákereséssel megfelelõre lehet jutni. Az internet korában ez nem probléma. Nem akarásnak nyögés... Mindegy, hagyjuk. Szerencsére értek valamit angolul, és van IMDb.
tokadonor 2009 júl. 31. - 21:24:04
(1078/1621)
Õ Jack unokaöccse, és Evan Ellingsonnak hívják a színészt.
tokadonor 2009 júl. 31. - 21:18:30
(1077/1621)
Neem, a keddi ugyanennek a folytatása (4. évad), csak egy kicsit korábban kezdik adni, mint azokon a napokon, amikor a Coolon nem megy közben a 6. évad is, hogy minél nagyobb legyen az átfedés.... :))
4/10
szilvia555 2009 júl. 31. - 19:11:20 4/10
(1076/1621)
Segítség! Keddtõl egy új sorozat indul? Vagy ez még az e heti folytatása?
Quantumleap 2009 júl. 31. - 04:32:53 Előzmény far vik
(1075/1621)
De jelenleg két csatorna is a adja a sorozatot, egyik a 4. másik a 6.évadot. Mégis melyikhez igazítsák?
far vik 2009 júl. 30. - 20:37:59 Előzmény Quantumleap
(1074/1621)
Nem hinném, hogy én vagyok túl igényes. Magától értetõdik, hogy az aktuális sorozat szereplõgárdája kell, hogy szerepeljen a stáblistán. Itt, a 4. évadnál szerepelnek olyanok, akik az elõzõ sorozatban voltak a színen, és meghaltak, ugyanakkor akik fõszereplõk a jelenlegi részben, hiányoznak. Ez eléggé igénytelen stáblista szerkesztés. Pontosan errõl van szó, ha változik a sorozat, változzon, frissüljön a stáblista. És ha kevés a gépíró a Port.hu-nál, fel kell venni még egy embert.
petrob 2009 júl. 28. - 13:34:31
(1073/1621)
Manapság ez az egyetlen olyan sorozat, amelyben még van valami eredeti, vagy aktuálisan éppen nem most vetítik nyolvanakárhányadszor. Csak egy érdekes sorozat persze, de a narráció, és a címben is megfogalmazott szokatlan idõkezelés miatt, valamint a cselekmény feszessége okán mindig bánom, hogy nem adnak le még egyet ott, azon nyomban. :)
Régen fordult elõ ilyesmi, hogy nem a szokványos egymás mellé rakott kliséket akarják sokadszorra is eladni (autós üldözés a dokkok között, egyedül tisztakezû magányos hõs ( a haverjával) felszámolja az egész drogkartellt, csapdába esik, de csodálatos módon túléli az autóaprítót is, majd happy ending, hanem megjelenik valamilyen valóságosabb karakterábrázolás is..
10/10
Lyl 2009 júl. 28. - 12:12:46 10/10 Előzmény sad76
(1072/1621)
1. Kár aktuál- és vizual-politikát behozni a fórumra, ez filmmel kapcsolatos gondolatok, vélemények helye, nem pedig agitprop gyûlés.
2. Ha a Zeitgeist-bõl kiragadsz gondolatokat, nem biztos, hogy önállóan is megállják a helyüket, vagy úgy tálalod õket, hogy azt mások is értsék, ráadásul jól értsék! Ahogy látom, te sem érted, csak felkaptad a fejed pár hangzatos kifejezésre. Ezek ismételgetése és az ezzel való fenyegetés épp olyan ostoba és fölösleges, mint ellenkezõje, a teljes közömbösség.
Óvatosan az ideológiai áramlatokkal, fiatal barátom!
10/10
ondok 2009 júl. 28. - 00:20:32 10/10 Előzmény sad76
(1071/1621)
Nagy butaságokról beszélsz ,ez akis elméleted pont olyan tarthatatlan elfogult marhaság ,mint aterroristák fanatikus hülyesége.Amerika ellenesség most divat pl a szélsõjobbnál.ebbõl is látszik ,hogy tul képpen rokonlelkek a volt komcsikkal.
tokadonor 2009 júl. 27. - 21:07:32 Előzmény shoc
(1070/1621)
Javaslom, kezdd az elsõvel :) be fog jönni.
sad76 2009 júl. 24. - 12:01:55 Előzmény shoc
(1069/1621)
mindegyik évad jó.akárcsak a LOST.de az egyre kevésbé tetszik a sorozatban amit mûvelnek!akire csak a legkisebb gyanú árnyéka is vetül rögtön megkinozzák független attól,hogy ártatlan vagy sem .ez a mai amerikai valóság.ezek az állandó terroristák már kezdenek az agyamra menni!meglátszik az igazság amerikárol :háború és terrorpárti egyik nélkül se tudna már meglenni.olyanok ezek mint a római birodalom volt!a demokráciáról papolnak miközben fogalmuk sincs a szó jelentésérõl. egyszer igazán bejöhetne már náluk valami ezekbõl a filmekbõl. úgy látszik,hogy szinte vágynak már valami igazán pusztító akcióra ami ellenük irányul.ezzel is alátámaszthatva azt a politikát amit most a világban fojtatnak.bevezetendõ az új világrendet!amirõl szeretnek beszélni ,de sokat nem árulnak el róla,hogy mire is gondolnak...de sejtése lehet az embernek.:( egy központból irányított világállamot akarnak bevezetni.megszüntetve a nemzet államokat.lásd eu.usa.ázsiai unio.afrikai unio.ezek mind azért jöttek létre.Hogy majdan egy késõbbi idõpontban könnyeben lehessen egyesíteni õket.de ahhoz kell még egy harmadik világháború is.ami gyakorlatilag itt kopogtat az ajtónkon.az usa, vagy a zsidók majd gondoskodnak róla. vagy közösen.aki utána szokott nézni ezeknek a dolgoknak az tudja ,hogy mirõl beszélek.
shoc 2009 júl. 23. - 14:45:03 Előzmény Quantumleap
(1068/1621)
szevasztok.

én meg nem láttam egy részt sem, de szimpatikus volt a simson család féle feldolgozás. azt kérdezném meg hogy melyik volt a legjobb/legizgibb évad?
Quantumleap 2009 júl. 23. - 12:22:17 Előzmény Vinogradov
(1067/1621)
Én amúgy arra lettem volna kíváncsi a hetedik évadban, hogy Kim mit szól ahhoz, hogy a nagyfaterja meg a nagybátyója is gonosz terroristák voltak, de szóba se került. Vagy talán nem is tudja? Amennyire meg volt szakadva a kapcsolat közte és Jack között (Jack nem is tudja, hogy unokája van), talán azt sem tudta, hogy Tony "meghalt", nem hogy azt, hogy feltámadt.
offtopic
hmt88 2009 júl. 22. - 20:09:35
(1066/1621)
Messzemenõkig igazad van!!
A 24 egy igényes és szórakoztató sorozat a mûfaj kedvelõinek. Nem hinném, h gyerekek volnának a célközönség, a felelõsség a szülõké (ha már itt tartunk sokabb nagyobb pusztító hatása van pl. a jetx-nek és hasonló sz*rságoknak). A 24-hez hasonló sorozatok kívül esnek a média fõáramlatán, mely az emberiség teljes elbutításának eszköze lett napjainkra. Többet kéne gondolkodni, és nem a tévével neveltetni fel a jövõ generációját...
Quantumleap 2009 júl. 22. - 12:07:00
(1065/1621)
És ez itt nem is igaz, mert több évadból is írnak szereplõket.
Quantumleap 2009 júl. 22. - 12:05:41 Előzmény far vik
(1064/1621)
Minden sorozatnál a legelsõ évadból indulnaki ki a szereplõgárdánál, nem értem, miért kellene variálni. Most akkor, ennyi erõvel, ha majd lefut a sorozat, akkor hova igazítsák???
10/10
Lyl 2009 júl. 22. - 10:29:19 10/10
(1063/1621)
Figyelj drágaszág, mivel az egész történet valós alapokra épülõ fikció, ezért nem szükséges, hogy minden ízében a realitást kövesse. Ez egy film, tudtad? :DD
10/10
Lyl 2009 júl. 22. - 10:27:01 10/10 Előzmény Vinogradov
(1062/1621)
"Nem gondolom, hogy a 24-ben azon lenne a fõ hangsúly, hogy Jack Bauer mekkora fej. Sõt, megmutatják a számtalan hibáját is - sztem egész hús-vér karaktert sikerült kerekíteni belõle, annak ellenére is, hogy bizonyos tekintetben nagyon sematikusra vették a figuráját."
- Tökéletesen egyetértek, azzal együtt, hogy aki kötekedni akar, az még bõven találna csiszolni valót a karakteren. De egy film, ami fikció, nem kell, hogy tökéletes karakterekkel dolgozzon.

"A 24 elsõsorban alapvetõ döntési helyzetekrõl, választásokról szól, ezek generálják a sorozat utánozhatatlan izgalmát és hangulatát, nem pedig az, hogy Jack hány embert öl meg egy adott részben (mellesleg ebbõl a szempontból sem lehet a sorozatot naturalizmussal vádolni)."
- Errõl beszéltem korábban, igaz másképp fogalmazva.

"Akkor már inkább mondjuk a helyszínelõs dolgokat említeném meg, amelyek 20-21.00-tõl már minden további nélkül mennek a tévében. Tessék megnézni mondjuk Horace vérszegény színészi játékát, és mindenek fölé helyezettségét a CSI: Miami-ban."
- Szívembõl beszélsz, én is ki vagyok hegyezve Horace figurájára, de a színészre is. Olyan nincs, hogy valaki örökké csak megtekert nyakkal, visszafordulva, félálomban beszéljen. Kifejezetten idegesítõ.
Amúgy ezeket a sorozatokat is kicsit késõbbre tenném.

De visszatérve az eredeti felvetéshez, függetlenül attól, hogy többször láttam már mindegyik eddigi évadot, valahogy mégis elõfordult, hogy összezavarodtam hirtelen, a két csatornán, melyik hol tart. :)