5/10
Birdman 2014 márc. 16. - 19:47:19 5/10
(47/147)
Ilyen kaliberü filmen ennyire még nem unatkoztam , a látvány gyönyörü tényleg csak az menti meg a filmet , de egy idöután az is unalmassá vállik mert folyamatosan ismétlödnek a dolgok....és végig ugy éreztem, h egy B kategoriás filmet nézek......nekem nem jött át :S
10/10
Pikacsu 2014 márc. 16. - 15:59:25 10/10
(46/147)
Woody 4 Oscárt kapott? Minden viccért egyet?
armin97 2014 márc. 16. - 09:35:06
(45/147)
Na akkor most olvasd el újra amit írtál:) Szegény ,sajnállak komolyan. Ridley Scott? Tényleg? Honnan ástad elõ ezt a nevet? Mit is rendezett A szárnyas fejvadászon kívül? Egyedül elfogadható filmje talán a Jesse James meggyilkolása, de az is csak Sam Rockwell miatt? És hol van az " én Woodym? Talán ott, hogy neki 4 oscar díja van ( olyan filmekre ami tényleg a régi oscar gálán is díjat nyert volna) megjegyzem igazi, színészekkel és nem animációs segédeszközökkel eljátszott filmekér, míg a te Ridleyd( akkor már hadd fogalmazzak én is így) egyet sem. Köszöntem...
mrtonhal 2014 márc. 15. - 22:22:13
(44/147)
Elég vegyes erzéseim vannak a filmmel kapcsolatban... a történetet nem vitték túlzásba, ami jó volt benne az is fõként az elsõ részbõl származott (ami egyébként egy óriási remekmû). Végére már vontatottá vált, százszor újra és újra elhangzott eszmék... De azért nem volt annyira rossz.

Viszont: a látvány! Nem tudom hány éve kezdõdött ez a 3D õrület, de abba biztos vagyok, hogy így még soha nem láttam kihasználva a lehetõségeit! Hihetetlen operatõri munka, precíz számítógépes grafika és hatalmas úttörés a 3D útómunka terén. Ez mentette meg az egész cuccot! Bár hozzá kell tenni, hogy kb százezer + 1 liter folyik 2 óra alatt, én nekem tetszett, de vannak olyanok akik ezt nem szívlelik. Ízlések és pofonok!

Összességben egy nagyon élvezetes mozi volt, bár a film sehol nincs az elõdjéhez képest, de a grafika és a ritkásan, de akkor jól elhelyezett poénok mentik a dolgot.
igric67 2014 márc. 15. - 11:24:16
(43/147)
Szerintem meg a legjobb CGI forever and ever

1.Mû-vészet.Amennyiben célja egy saját,realitástól eltérõ ,önálló atmoszférájú tér- mitikus tér -megteremtése.Mû,tehát fel lehet építeni.Elképesztõek a színek,elképesztõ a hatalmas telihold,elképesztõ a spártai búzatábla szürrealitása,egy vizuális orgia az egész a harci jelenetek nélkül is.Impresszionisták robbanhattak be így a vászonra vitt fénnyel

2."Rájöttem a Busido a halálban gyökerezik" Hagakure XVIII.sz-i szamuráj kézikönyv
Egy tradicionális katonai elit szemléletében a harc nem morális tett,hanem szükség.Feladat.Van egy elkötelezettség egy oldal /pl.egy Nagyúr oldalán/A háború soha nem lehet a moralitás tere,soha nem lehet jó és rossz harca,hanem egy utolsó pillanatáig mocskos valóság.A többi csak hadipropaganda.A harcos moralitása úgy szembenézni a halállal ,hogy az bármikor bekövetkezhet.Ennek a ténynek az elfogadása végtelen energiát szabadít fel az életre, a pillanatra ,a mostra.A harcos intenzív jelenléte a pillanatban megváltoztaja a hagyományos tér-idõt.....ugye a jellegzetes ,már elsõ részben is megcsodált vágás!!!.....És ez a megvalósult mitikus jelenlét ami átsüt minden képkockán odaszegezi a figyelmet és gyengéden átvezet a levágott végtagok kaotikus dzsungelsûrûjén,ami csak részletkérdés innentõl kezdve...Bár belátom sokaknak kínos részletkérdés.

Ilyen értelemben erénye a filmnek,hogy kevés és gyenge a háborús ideológiai hablaty,hisz kilóg a lóláb. Ironikus a sztoriban,hogy Artemisia nem túl rózsás gyerekkora hogysmint telt szabad görögföldön.És kifejezetten szimpatikus,hogy nem valami szuperegojú karizmatikus férfi Themisztoklész oscaréhes alakítással,hanem csak egy egyszerû szaki,aki teszi a dolgát.

A mozi megszületése pillanatától mítoszt gyárt.Ez egy nagyon is szerethetõ mítosz.A vér szava és nem a vér szaga.Szerintem kötelezõ darab és nem otthoni,hanem széles vásznú fogyasztásra.9/10,csak hogy lehessen fokozni.
10/10
Pikacsu 2014 márc. 14. - 20:57:15 10/10
(42/147)
Ezen a filmen érzõdik, hogy a készítõk igényes mozifilmet akartak. A mozi kínálatból magasan ez a legjobb.
Lehet 7/10, de az a maximalista listán. Valaki átlagos ízléssel rendelkezik, akkor nyugodtan nézze meg 3D-ben.
7/10
bercesnagy 2014 márc. 14. - 12:05:56 7/10
(41/147)
Összeségében véve nem rossz film. Persze aki szereti a véres, vérengzõs digitális technikával készült alkotásokat. Én jól szórakoztam rajta, bár azzal egyetértek, hogy az elsõ rész színvonalát nem éri el, illetve néha én is úgy éreztem mintha egy számítógépes játékban volnék. Szóval a film azért hagy némi kívánni valót maga után. Ettõl függetlenül szerintem nem olyan rossz, mint azt elõttem írják. 7/10
borkasztik 2014 márc. 12. - 21:55:45
(40/147)
Igen egyet értek, de már a bemutatóból is látszott hogy a látványra mennek rá, szóval ilyen téren nem érhetett meglepetés. Másrészt azért azt nem szabad figyelmen kívül hagyni,hogy sok munka van mögötte, már mint a számítógépes trükkökkel. Igaz így a színészi teljesítmény hátrébb szorul, de persze azért vannak különbségek.
nem láttam még a filmet, de szerintem nem moziban fogom megnézni.
armin97 2014 márc. 12. - 19:50:39
(39/147)
Ezt filmnek mered nevezni? Azt ,amit egy óriás zöld vászon elõtt vesznek fel semmilyen színészekkel nem lehet filmnek nevezni,lásd: Avatar. Ha megszeretnéd tudni mi a film, figyelmedbe ajánlom bármely Scorsese vagy Woody Allen filmet, de még mondhatnék jó pár rendezõt ,akiknek egy óriási animációk és trükkök segítsége nélkül sikerült szenzációs filmet összehozniuk.
bagira78 2014 márc. 11. - 22:51:16
(38/147)
Szerintem mind ott harcoltatok annak idején, azért tûnt unalmasnak a film, meg gyengének. Úgy nekem is az lett volna. Nem szabad már ilyen filmekre beülni. Vagy ingerszegényebb életet kell élni. Bizony. Ja és, hogy a rákba lehet elaludni egy jó hangcuccolt moziban, hangos csörgös üvöltözõs filmen? Laptop? Diavetítõ? Gondolom Róma, Spartacus, Trónok harca mind gyenge?
george444 2014 márc. 11. - 22:01:35 Előzmény Kovács kolléga
(37/147)
Mese.
george444 2014 márc. 11. - 22:00:19 Előzmény Kovács kolléga
(36/147)
tényleg ezzel a látvány technikával sokkal nagyobbat lehetett volna elérni, a film így is fantasztikus, óriási, aki másat ír az hazudik. Olyat olvastam, hogy a fõszereplõ nem tudott hangosan beszélni meg stb. . azért a kritikusok is nézzenek magukba. kritizálni a legkönnyebb.
10/10
matany001 2014 márc. 11. - 20:02:22 10/10
(35/147)
Lehet elfogult vagyok mert az elsõ részt minden évbe vagy 10x-er elõkaptam megnézni, így ennél fogva nekem tetszett ez az új rész is. Igaz vihették volna az egyszerû vonalat, semmi körítéssel de nekem ez is megállta a helyét. Ami szerintem nem kellett volna, ez az idõvonalas sztorizás.. inkább a egy kerek folytatás, és nem idõközbeni elõzmények stb.. :)

Szerintem aki teljes imádattal van az elsõ részért, nem fog csalódni ebben a filmben se, hiába írnak róla közepesen vagy éppen rossz akaróan róla. Az elsõ részhez képest érezhetõen gyengébb sajnos, de jó ez. Félévente aki unatkozik egy esti hétköznap az elõkapja az elsõ és a mostani részét aztán csapathatja is a jó kis vérontós filmezést :D

7.5/10
Filmterapia 2014 márc. 10. - 23:56:28
(34/147)
Csalódás az elsõ rész után sajnos, de még vállalható! 10/6

Az alábbi linken egy rövid beszélgetést hallgathattok meg Filmterápia címû adásunkban!

https://www.youtube.com/watch?v=KYiaiTuD9qw&feature=youtu.be&hd=1
Kovács kolléga 2014 márc. 10. - 20:05:07
(33/147)
Ez a film szerintem is rossz volt, és igazán az a bosszantó, hogy ezzel a látványtechnikával hatalmasat lehetett volna produkálni.

5/10
xamax 2014 márc. 09. - 23:29:00
(32/147)
Nincs mit ragozni ez a film nem sikeredett jóra. Én nem mondom, hogy nézhetetlen, de ezerszer többet ki lehetett volna hozni a storyból. Nincs cselekményvezetés,nincsenek éretelmes dialógusok és sajnos katarzis sincsen. Kár érte.
9/10
TomiFilth 2014 márc. 09. - 22:07:01 9/10
(31/147)
Nekem nagyon tetszett,méltó folytatása az elsõnek! Valóban sok a lassított jelenet és a hatás-vadász trükk látvány,de izgalmas és fordulatos. Egyedül a vége nem tetszett amit rövidre és gyorsra zártak...
tobywong 2014 márc. 09. - 15:20:15
(30/147)
Alapból nem is nagyon tudna történelmi film lenni, hiszen alapjaiban is Frank Miller képregényébõl építkezik, aki sajátos látvány- és mondavilággal alkotta meg Leónidaszt, Xerxészt és a többieket.
Ne keress benne valóságot. Másfelõl pedig egyáltalán nem biztos, hogy amit eléd raktak töri órán, az olyan hû de valós lenne. Amit történelembõl leadnak az iskolában, az kb. 70%-ban ferdített történet.
tobywong 2014 márc. 09. - 14:43:18
(29/147)
Nekem kifejezetten tetszett.
Sztem egyáltalán nem jobb a 300, ebben sokkal több akció volt.
Eva Green pedig tökéletes benne! :) 8/10
3/10
levaisw3 2014 márc. 09. - 14:15:58 3/10
(28/147)
Hát nem vártam sokat, csak egy jó látványfilmet... És még így is csalódtam. Rém unalmas, a görögök irreálisan erõsek, ezer ponton kikezdhetõ film.
Csak még 1 példa: a szuperlassítások mennyisége még az akciójeleneteket is unalmassá tették.
gyenge közepes 3/10