Téma: 47 Ronin

k11zoltan 2014 márc. 28. - 23:02:55
(69/109)
Nem volt rossz, de nem is fogott meg.
offtopic
cellasto 2014 márc. 24. - 21:48:32
(68/109)
offtopic
cellasto 2014 márc. 24. - 21:46:31
(67/109)
azért lehet jó japán témájú filmet csinálni nem japán fõszereplõvel :)

erre a példa a sógun,bár az inkább mini sorozat volt,de bitang jóra sikeredett,mint a könyv is,amibõl készült :)
borkasztik 2014 márc. 24. - 20:19:30 Előzmény Yodamest
(66/109)
Teljesen egyet értek. Tegnap néztem meg és ahhoz képest hogy mennyire féltem az itt lehúzó kritikák után nagyon jól szórakoztam rajta. Egyetértek nem kell mindig hinni mindenkinek, lehet azért is élveztem mert a kritikák miatt egy teljesen ultra gagyi alkotásra számítottam :) Nem tudom minden esetre engem lekötött és kész.
10/10
Yodamest 2014 márc. 23. - 09:53:25 10/10
(65/109)
Na most néztem meg 1080p-ben, és azt kell mondanom simán 10/9-es movie! Aki még nem látta, ne hagyatkozzon a lehúzó, fõleg ne az itt látható 10/1-es véleményekre.... Teljesen vállalható, látványos, érdekes film az emberi becsületrõl.. ennyi. Egyszer mindenkinek érdemes megnézni én semmi kivetnivalót nem találtam, sem látványban sem történetileg.

Aki meg 1 pontot ad rá, gondolkodjon már el milyen hülyeségeket mond. Szerintem csak elment közben 3X WC-re meg nem látott semmit az ölében lévõ nagy tál pattogatott kukoricától, vagy sírt a gyerek és nem tudott figyelni... mert a film nem azt mondom, hogy hibátlan, de simán vállalható és szerintem a mai felhozatalban egy átlagon felüli alkotás.
Szépek az effektek, nem vitték túlzásba a varázsolgatást nagyon jól eltalálták az arany középutat a valóság és boszorkányság között. Jó az a blinkelés is Keanutól :)

Aki egy jót akar SZÓRAKOZNI és nem fanyalogni, meg belekötni minden apró kis hibába az nézze meg, ajánlott!!!
port_man 2014 márc. 06. - 05:37:40
(64/109)
Szóval ha már belekavarták ezt a babonászatot, akkor lett volna vér az erekben, ha a Menyasszony szemeiben - a megfelelõ pillanatban - mindenféle tüzek gyúltak volta, flash-ben láttuk volna apja halálát, ami erõt és elszántságot, varázserõt ad neki, akár kaphatott volna egy más színû kontaktlencsét is, utána mint a forgószél lekaszabolt volna mindenkit és a megsebesült Kenu Hír-t ápolgatta volna a végén. A csodát látva az uralkodó meg átírta volna a régi ostoba törvényeket, miszerint senkit meg nem kell kérdezni, hogy miért támadott a másikra, egyszerûen le kell kaszabolni.
port_man 2014 márc. 06. - 05:28:24 Előzmény Bigpapa
(63/109)
Mit érnek ezek a törvények, ha ártatlan emberéleteket követelnek? Semmit.
port_man 2014 márc. 06. - 05:25:51 Előzmény krampampuli
(62/109)
Nagy emberi értékek jelentek meg? Az emberek manipulálhatók, azt sem tudják mit csinálnak, ez neked érték?
port_man 2014 márc. 06. - 05:23:21 Előzmény Ottofan1
(61/109)
A smink sem volt piskóta, már tudom, Lady Gaga sminkje, azzal a ki szájjal, honnan is származik ... Japánból!
port_man 2014 márc. 06. - 05:22:24 Előzmény micra
(60/109)
Gyerekes családoknak ezt ... ?
port_man 2014 márc. 06. - 05:19:57
(59/109)
Legalább 3D lett volna, de az sem volt. (Sugár Mozi)
port_man 2014 márc. 06. - 05:18:31
(58/109)
Én már öreg vagyok az erõszakos filmekhez. Ti még nem? :-p
1/10
Bozótharcos 2014 márc. 01. - 19:43:22 1/10
(57/109)
Az elõttem szóló 10-est adott erre a filmre. Valószínûleg soha nem látott még jó filmet. Ha ez a történet nem valós eseményeket dolgozott volna fel, akkor arra se lenne érdemes hogy 10 percet nézzünk belõle. Egyszerû bosszútörténet felturbózva némi mágiával és démonokkal, és sajnos pont ezek miatt vesztette el teljesen a hitelességét. Csak remélni tudom hogy így szólt az eredeti történet is, mert ha a rendezõ fantáziája is benne van, akkor ez siralmas munka. D kategóriás film, hiába szerepel benne Keanu Reeves, meg az a kemény csávó az Utolsó szamuráj c. filmbõl, és hiába tettek be egy kis szerelmi szálat, egy nagy nulla az egész. Konstatáltam hogy ez is megvolt, de ezután a kritika után igen gyorsan feledésbe merül. Úgy kell gondolkodnom hogy mi is az ami egyáltalán pontot ér ebben a filmben. Azt hiszem a korhû ruhák érdemelnek egy pontot. 1/10
conchita 2014 jan. 23. - 08:27:49
(56/109)
Nagyon vártam több dolog miatt is ( ez egy szép, klasszikus japán történet...mindenki ismeri, jó tömény..a bushido tökéletes megvalósulása + Keanu újra moziban ), biztos ez is okozta hogy csalódás lett. Erõtlenre skerült, ahhoz képest, hogy ez az egyik fõ sztorijuk. Nem sikerült a horderejét vászonra vezetni.
Szinek, ruhák, térrendezés, látvány szép volt, de ez kicsit olyan, mintha a kiegyezésben Deák öltönye tette volna rám a legnagyobb hatást...nem ezeknek kellett volna a lekötni a figyelmem. Klasszik zs honkongi filmekben nagyobb erõ van egy-egy jelenetben, mint ebben a filmben, ami "a japán történet". Lehet, valaki másnak kellett volna rendeznie.
Okos Tóni 2014 jan. 19. - 22:47:11
(55/109)
2014 elsõ nagy hibája volt, hogy kiadtam pénzt azért, hogy moziban nézhessem meg ezt a vontatott szart...
d112 2014 jan. 19. - 13:30:18
(54/109)
Egyre gyengébb a filmes felhozatal, ami ezen a filmen is látszik. Nekem egyes jelenetek túl erõltetettnek, vagy vontatónak tûnt. Összességében olyan semmilyen lett, az "alap ötlet" nem lett volna olyan rossz, mondjuk én a fantasy jeleneteket kihagytam volna, teljesen felesleges volt nem adott többet a filmhez.Egyszer nézõs kategória.10/5
5/10
Újvállalkozó 2014 jan. 18. - 19:23:18 5/10
(53/109)
Egyszer megnézhetõs, sajnos felejtõs alkotás. 3D kidobott pénz, nekem túl sötét volt az egész (nem a történet, hanem maga a film). Kevés akció, hiányzó magyarázatok (pl mi lett a fegyverkovácsokkal?). 5/10

Ez tipikusan az a nem-bántam-meg-de-ha-nem-moziban-látom-akkor-sincs-semmi-probléma film.
filmimádóó 2014 jan. 17. - 19:52:23
(52/109)
Szerintem jól megcsinálták a filmet, nekem tetszett. 9/10.
7/10
King Diamond 2014 jan. 11. - 21:05:44 7/10
(51/109)
2014-ben ez volt az elsõ film, amit moziban néztünk meg, mivel a Smaug pusztasága még várat magára egy kicsit (de remélem jövõ héten végre sorra kerül). Szerintem egész jó lett, én nem unatkoztam rajta. Nem éreztem kidobott pénznek az árát. Ugyan annyira nem ismerem magát a történetet, de láttam, hogy ez már a negyedik film ebbõl a történetbõl, igaz, a másik három az japán volt, ismeretlen japán szereplõkkel. Ebben azért a japán szereplõk között volt egy-két ismerõs arc (ha más nem, Cary-Hiroyuki Tagawa mindenképp, akihez viszont nem passzolt a magyar hangja). A negatív nõi karakter jobb és szebb volt, mint a pozitív. A látvány, helyszínek rendkívül jók, szépek voltak. A 3D is elment, bár jobban is kihasználhatták volna. Egész sok fantasy elem került be a filmbe, ami nem volt baj, bár némelyiknek alig volt szerepe. A magyar hangok többé-kevésbé jók lettek. Érdekes volt megismerni magát az alaptörténetet, de jobban utánaolvasni nem fogok a film megnézése után sem, és szerintem megnézni sem fogom újfent, de egyszer mindenképp nézhetõ.
7/10
8/10
Marcipáncica_ 2014 jan. 10. - 15:27:21 8/10
(50/109)
Korrekt, szépen fényképezett, jól megkoreografált mese felnõtteknek. A színészi alakítások rendben vannak, a zenék kellemesek, a tájak fantasztikusak, a számítógépes trükkök profik. Semmi kiemelkedõ, de egy esti látványos mozizára tökéletes. 8 pont körül mozog nálam.