10/10
nikato 2016 nov. 02. - 14:21:52 10/10
(13/33)
Nagyon le van pontozva! Pedig nagyon jó film! Oké, az eleje kicsit unalmas, de aztán nagyon jó lesz! Bármikor szívesen újranézném! :D
sándor wager 2016 okt. 26. - 00:37:44
(12/33)
Szerintem egy nagyon jól sikerült mese nincs mit rajta kielemezni. Én leültem a képernyõ elé elindítottam filmet és a végégi le is foglalt.
i'mperfect 2016 szept. 24. - 03:32:39 Előzmény zora
(11/33)
Igen, a szinkron az eredeti könyvfordító érdeme.
i'mperfect 2016 szept. 24. - 03:30:40 Előzmény kareshu
(10/33)
"De hogy mesekönyvben nem venném meg, az biztos."
Kár, pedig nagyon jó. Nem kicsit tértek el a filmben a könyvtõl.
Meril 2016 szept. 10. - 21:29:59 Előzmény fmaci38
(9/33)
Erre van igény, fõleg a mesék egyre "rosszabbak". Nem egy rossz filmet láttam telt házzal. Ha nem lenne belõle bevétel nem csinálnák meg a 100ezrediket. Most tudom ez egyeseknek fáj mert van aki szerint jó egy csapnivalóan rossz film is, mint akár a tv nézés, mindegy mi megy benne de zajt csinál és addig se kell gondolkodni. Feltéve ha olyasmi megy benne ami gondolkodásra késztet.
zora 2016 szept. 10. - 17:40:55
(8/33)
Hát, én nem tudom... Képesek a 12 évesek - akiknek igazából ez a film készült - végigülni ezt a majd' 2 órát? Maga a történet nagyon tetszett, nagyon jól volt megcsinálva, de nagyon gyakran ellaposodott. Imádom a meséket, a hosszúakat is, de ebben olyan sok történet nem volt. Simán ki lehetett volna vágni jó sok percet, pl az óriás étkezése a palotában.
Fõleg azért volt fura, mert ugye válsághelyzet van, erre nekiállnak enni. Persze, a pukizások poénosak voltak, de ide egyáltalán nem passzoltak. Elhiszem, hogy benne volt a könyvben, de annyira nem volt fontos momentum.
Szóval, 20-30 perccel meg kellett volna kurtítani.

Még nagy erény a jó szinkron, fantasztikus a szöveg (vagy ez az eredeti könyvfordító érdeme?), valamint a nem picsogó kislány-szinkron.
Még nem tudom, hány pontot adjak.
fmaci38 2016 szept. 07. - 21:04:29 Előzmény Towner
(7/33)
ez a film nagyon gyenge. szegény spilberg idáig süllyedt. unalmas klisék, a film csúcsa a fingás, katasztrófa. a gyerek annyira idegesítõ benne hogy nem veszed észre de szurkolsz az óriásoknak hogy nyírják már ki, vagy csináljanak vele valamit hogy duguljon el. egy nagy rendezõ az idiana és jurassik park után hogy tud ilyen szar filmet készíteni, hihetetlen. egy rendezõvel kevesebb. alig van már jó eredeti rendezõ.
10/10
Towner 2016 szept. 05. - 11:33:06 10/10
(6/33)
25 percel rövidíteni kellett volna hogy tényleg jó legyen. Meglepett hogy a film utolsó harmada hirtelen komoly hangulatából komédiára vált, de csak 10 percre. Ekkor azonban a moziban visítva nevettek (inkább röhögtek) felnöttek gyerekek, nem volt kivétel. Vizuálisan ott van, ötletek is vannak, csak nem elég. A lányomnak nagyon tetszett. (nekik van kitalálva)
kareshu 2016 szept. 04. - 00:42:58
(5/33)
A kiscsaj aranyos, és a fények-árnyak is patentok. De története nem nagyon van, ha el akarod mesélni, két mondattal letudva. Az altesti humorba meg talán többet belefektettek a kelleténél. Elfér a többi idei film között, de nem ez lesz az év gyerekfilmje. Szokásos animációs film ítélet: jól összehegesztették látványilag, amiatt egyszer meg lehet nézni. De hogy mesekönyvben nem venném meg, az biztos.
Torolt Felhasználo 2016 aug. 27. - 16:40:04
(4/33)
Hm, tehát a történet hogy egy óriás elrabol egy embert, hogy megakadályozza hogy az óriások embereket raboljanak.
Because Logic!
AvatáR Gil Maerth 2016 aug. 27. - 10:57:21
(3/33)
Szofi kimért, mintha csak bemagolta volna a szövegét.
Habó az igazi ász: Hangulatot ad, igazi tájbeszéddel.
Gyönyörûek a tájak, a három különbözõ világ. Az óriás-vezér is nagy figura.
Szofi szemüvegével nem tudtak mit kezdeni.
Szerintem 10/ 6,5
Van pár megmosolyogtató poén, de nincs túlzásba véve. Ez nem vígjáték, inkább tanmese.
i'mperfect 2016 júl. 16. - 17:38:04
(2/33)
Óóóó, de király!
Egyik kedvenc könyvem volt gyerekkoromban a Szofi és a HABÓ. Fogalmam sem volt róla, hogy megfilmesítik. Már alig várom, hogy láthassam a filmet!
somersby 2016 febr. 15. - 12:53:26
(1/33)
Alig mutatták be a Kémek hídját, máris itt van Steven Spielberg következõ filmjének ízelítõje: a The BFG a népszerû Roald Dahl klasszikuson alapul.

A történet itthon Szofi és a Habó címen jelent meg, amely egy varázslatos kalandról szól. Fõhõsünk egy Szofi nevû kislány, akinek egy éjszaka szörnyûséges kalandban lesz része. Szobája ablakából megpillant egy óriást, aki észreveszi a fürkészõ tekintetét és elragadja ágyából az ott megbújó kisembert. Szofi úgy hiszi, hogy már csak percei vannak hátra az életébõl, de kiderül, hogy az óriás egy barátságos behemót, akit Habónak hívnak és egyáltalán nem eszik gyerekeket. Szofi és Habó pedig barátságot kötnek és úgy döntenek, hogy értesítik az angol királynõt a világot fenyegetõ veszélyrõl, egészen pontosan arról a kilenc emberevõ óriásról, akik Tatárországban és Hólandiában „gyerkedliket” falatoznak és komoly problémát jelentenek.

Az óriást a Kémek hídját is megjárt (egyúttal a szerepéért Oscar-díjra jelölt) Mark Rylance alakítja, a kislányt pedig az újonc Ruby Barnhill, további szerepekben Bill Hader, Rebecca Hall és Jemaine Clement is feltûnik a produkcióban, a forgatókönyvet az anno az E.T. - A földönkívülit is író, nem rég elhunyt Melissa Mathison segítette megvalósítani a Walt Disney Pictures támogatásával.

Official Teaser Trailer #1 [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=VA6kCaxaTlk

Bemutató dátuma: 2016. július 1.