Téma: A barlang

csodabogár 2011 okt. 20. - 21:11:36
(164/204)
A szörnyike elsõ látásra nekem tisztára Gollam volt.
Maga a film tetszett, nekem megfelelõen izgalmas volt, csak a vége lett elég fura ezzel a semmilyen befejezéssel.
Nem igazán értem, hogy miért nem lehetett egyértelmû véget adni. Vagy én értettem félre valamit?
6/10
convar 2011 okt. 15. - 23:36:12 6/10
(163/204)
Egynek elment, mondjuk annyira azért nem kellett besz.rni rajta :D Még1 bajom volt vele, hogy még az a kis izgalom is nagyon késõn jött, majdnem 1 óra elment mire rájuk akadtak az orkok :D
tommy_wiseau 2011 ápr. 11. - 22:55:45
(162/204)
Kár hogy jöttek benne végül szörnyek. Akkor már nem volt nyomasztó, csak ijesztõ, de az sem tartott sokáig. Túl kiszámítható lett a végére, mindig tudtam elõre, hogy mikor kell majd megijedni. Az a "jó", amikor egyáltalán nem számítasz rá és akkor ijesztenek meg :)
CséZé0 2011 ápr. 11. - 11:05:54
(161/204)
Egyetértek azokkal, akik szerint sokkal nyomasztóbb, feszesebb, izgalmasabb filmet lehetett volna ebbõl csinálni, ha ***SPOILER*** nem jöttek volna be a képbe ezek az idétlen "vakondemberek". Szerintem amíg õk meg nem jelentek, addig egész jól mûködött a sztori: a kinti képek és a zenei aláfestés egyfajta baljós, nyomasztó hangulatot sugároztak, a barlangba érve is fokozatosan volt adagolva a feszültség, érzékelhetõ volt a bezártság-érzet és az ebbõl fakadó - egyre növekvõ - pánik. Kifejezetten erõs volt a szûk járatokban kúszás bemutatása, de a beomlás és a szakadék fölötti átkelés se volt rossz. Azt hiszem, minden adott lett volna ahhoz, hogy a film elkezdje kibontani a szereplõk jellemeit és a köztük lévõ konfliktusokat (pl. a két fõszereplõ közti viszonyt, az egyre növekvõ félelmet, a paranoiát, a rettegést, az egymás ellen fordulást stb.). Eközben pedig az elemek elleni küzdelem egy csomó látványos és akciódús lehetõséget hordozott volna magában. De sajnos ahelyett, hogy a rendezõ kihasználta volna a szituációban rejlõ lehetõségeket, behozta a történetbe ezeket az agyatlan vakondokat, akik nemcsak a szereplõket k@rták szét, hanem az addig felépített pszichotriller-konstrukciót is, és a végére egy átlagos gyilkolászós tinihorrort csináltak a filmbõl. Kár érte.
tommy_wiseau 2011 márc. 25. - 22:09:51
(160/204)
Nem rossz film, nagyon kár, hogy a folytatása nagyon gyenge lett. 7/10
batkamonó 2011 febr. 18. - 19:21:23 Előzmény zoli28
(159/204)
Az a helyzet, hogy így egy könnyed hangvételû tinihorror lett belõle, ami ijesztõ, de nem nyomasztó, mert mese. Egyszer majd végignézem, de nem mostanában :)
zoli28 2011 febr. 03. - 09:00:15 Előzmény batkamonó
(158/204)
Hozzátéve, hogy ha a "szörnyecskéket" kihagyták volna belõle, akkor már egy teljesen más film lett volna; a forgatókönyvírónak ill. a rendezõnek viszont nyilván az volt a célja, hogy a film olyan legyen, amilyen végül lett. :)
zoli28 2011 febr. 01. - 15:54:57 Előzmény batkamonó
(157/204)
"a klausztrofóbiás csapatépítõs alapszitu jó vágással nagyon ütõs.
Önmagában is elvinné a hátán a filmet. Szerintem kár eszközként szörnyecskéket is belevonni a játékba: minek? Ezzel elkomolytalankodták a dolog hitelességén nyugvó baromi erõs hatást. Egy ilyen speciális helyzetben az emberi psziché labilitása végtelen fordulatosságot biztosítana egy történetnek."

Nagyon egyetértek.
zoli28 2011 febr. 01. - 15:25:50
(156/204)
Nekem jobban tetszett a film addig, amíg a szörnyek meg nem jelentek. Utána sem volt rossz, de olyan volt, mintha akkor egy új film kezdõdött volna.
A vége elég drámaira sikeredett...

SPOILER:
Amikor a fõszereplõ a végén megölte az ázsiai csajt, a háttérben pedig lehetett hallani a szörnyek visítozását, mintha a rendezõ azt akarta volna üzenni, hogy a szörnyeteg igazából bennünk lakik. Egészen addig menekültek a szörnyek elõl, de most már õk is (mármint a fõszereplõ csaj) olyanná váltak, mint azok.
SPOILER VÉGE

Na, az eléggé nyomasztó volt.

6,5-7/10
1/10
Kolókapitány 2011 jan. 16. - 21:35:17 1/10 Előzmény PivarnyikKrisz
(155/204)
Ez most komolyan gondoljátok? :D hajlassz a 10es felé?? hát ez egy nulla volt
9/10
PivarnyikKrisz 2011 jan. 16. - 11:52:08 9/10 Előzmény Csymby23
(154/204)
Teljes mértékben egyetértek. Nagyon nyomasztó horrorfilm. Az egyik kedvencem lett nekem is. Volt jó pár jelenet ami ijesztõ volt. A bent rekedtek kilátástalan helyzete adta az alaphangot és azt kell,hogy mondjam,hogy nagyszerû horrorfilm. A 2-t nem láttam,de úgy hallottam,hogy az rosszabb. Mindenesetre azt is megnézem,de az elsõ rész valami fantasztikus. Minden horrorrajongónak ajánlom.
10/9. Hajlottam a 10-re,de inkább csak nagyon erõs 9.
Csymby23 2011 jan. 07. - 02:48:56
(153/204)
Én még ennyire depressziós horrort nem láttam, mély nyomokat hagyott bennem : ) Egyik kedvencem lett. Nekem az elsõ része tetszett jobban, bár a második sem volt rossz.
rockRfaN 2011 jan. 03. - 21:15:19
(152/204)
re: Cicalány
MIVAN???!!! Én 14 vagyok, és nagyon is tetszett a film mindkét része. És értem is. Attól még, hogy talán pár centivel nagyobb vagy nálam, nem biztos, hogy te már mindent értesz...Nem a kortól függ, hogy ki szereti a horrorfilmeket, vagy ki nem...Anyám képzeld, idõsebb nálam, és mégis valamennyi horrorfilm láttán majdhogynem rókázik. -.-"
batkamonó 2010 nov. 28. - 22:42:03
(151/204)
A kommentekbõl és filmkritikákból is egyértelmûen az az élmény jön át legmarkánsabban, hogy a klausztrofóbiás csapatépítõs alapszitu jó vágással nagyon ütõs.
Önmagában is elvinné a hátán a filmet. Szerintem kár eszközként szörnyecskéket is belevonni a játékba: minek? Ezzel elkomolytalankodták a dolog hitelességén nyugvó baromi erõs hatást. Egy ilyen speciális helyzetben az emberi psziché labilitása végtelen fordulatosságot biztosítana egy történetnek. Pláne ha még a deus ex machina eszközökkel is kombinálja az író, teljesen természetes - de ritkán tapasztalt - körülmények sorába beleszadizva a szereplõit.
Érdekelnek a barlangok, ezért csak az elejét néztem meg, a többi hülyeség. Ennyi alapján egy nagyon profi hatáskeltõ munkának látszik, de lehetett volna mumusmutogatósdi helyett jodiefosteres intellektuális thrillert is csinálni. Nekünk, okosoknak. :))

(ps: zavaró, hogy minden szereplõ petzl cuccokban virít. jó, hogy ez egy barlangban életszerû, de valahogy az értõ szemet majd kiszúrja a minden kockán jelenlévõ reklámtömeg.

a másik ide kapcsolódó élmény, hogy egyszer nagyon beszorultam és belül feladtam a dolgot. végül sikerült összekaparnom magamat, de pár napig még úgy éreztem, hogy ez nem a valóság, hogy még mindig ott vagyok a szûkületben. Hiszen: feladtam, elhittem hogy innen többet nem lesz kiút. Nem értettem a "csodát".
Itt van elõttem most is: nézem ott lent az arcommal szemközt alig 10 centire húzódó rideg sziklatömböt, és - beidegzõdés szerint - lekapcsolom a fejlámpát. Jó kis hasonlat a végre...
Erre nagyon jól rímel a filmbeli álomképes befejezés, hogy a nõ kijön és kórházban ébred, közben meg ott rekedt (és idétlen lidérccé vált).
Most akkor melyik valóság legyen igaz? Mindkettõ? Lehet hogy a halál ilyen? A külvilág elkönyveli, mi meg - mintha mi se történt volna - felkelünk és magunkkal visszük az egész világegyetem egy lehetséges folytatását(másolatát) onnantól kezdve, hogy az elsõ verzió (elõzõ életünk) a valóságban (abban a dimenzióban) véget ért?
10/10
Cicalány 2010 okt. 26. - 22:36:51 10/10
(150/204)
Akárki akármit mond, a film nagyon jó! A második része is! Aki színvonalas horrort akar látni, az nézze meg mind a két részt! 13 évtõl 16 évig senkinek sem ajánlom, mert nem fogja érteni a film történetét! Vannak itt olyan beírók, akik egyenesen fikázzák, azok szerintem 13-16 éves kor közötti szinten mozognak, vagyis nem értik a filmet! Azóta eltelt 2 év, talán ha "felnõtt" fejjel újra megnéznék, egészen más lenne a véleményük!
9/10
Thorstein222 2010 aug. 12. - 00:50:16 9/10
(149/204)
Nekem ez a horror nagyon tetszett! Sztem különös hangulata van. Nálam 10/9
10/10
xshampster 2010 júl. 21. - 16:53:53 10/10
(148/204)
miért nincs a 2. résznek topikja? és miért nem jelenik meg már 1 éve? hol ott már máshol rég kiadták. a magyar kiadó szarik rá?
tomiloki 2010 jún. 29. - 14:28:18
(147/204)
amúgy nagy csalódást okozott a film nekem nem jött be pedig éjfél körül kezdtem nézni lehet hogy jó film de nekem nem tetszett
tomiloki 2010 máj. 29. - 19:38:59 Előzmény catroot
(146/204)
jah csakhogy azok nem hivatalosak és semmi közük a filmhez
catroot 2010 máj. 15. - 00:35:25
(145/204)
SPOILER!

Aki nem érti, hogy a fõszereplõ csaj, hogy maradt életben az elsõ rész végén, elárulom, hogy az elsõ résznek 3 fajta vége van... Fent vannak a youtube-n!