Téma: A barlang

10/10
Semprini 2009 nov. 25. - 10:37:17 10/10
(124/204)
Így van!
10/10
laguelanett 2009 nov. 25. - 09:24:46 10/10
(123/204)
Mikor lesz második része?
1/10
Agyhalott 2009 nov. 11. - 00:12:03 1/10
(122/204)
Ááá valami mozog a sötétben, vonnyítsunk tovább ááá. Annyira durva volt, hogy majdnem felébredtem tõle. Gyenge egy film volt.
Legjobb momentum az volt amikor rájöttem, hogy Gollam nem is halt meg a Gyûrûk urában, hanem túlélte a vulkános részt és elkezdett utódokat nemzeni. :):)
Nem ajánlom senki, film+ szintjét megüti :):):)
1/10
Tablettás Sör 2009 okt. 26. - 13:51:46 1/10
(121/204)
Sötétség, rengeteg ordibálás-menekülés-szenvedés, valamint sok kicsi Gollam-rokon.
Végigkínlódtuk, kár volt érte.
7/10
beo71 2009 okt. 22. - 16:18:23 7/10
(120/204)
Jó volt a film.
B-horror,sztárszínészek nélkül,alapsztori,kiismerhetõ történések,DE:
-paráztam jónéhányszor
-bejött,hogy a szereplõk úgy reagáltak,ahogy elvárná az ember,nem volt túljátszva
-nem vagyok barlangász,egyszer nyomtam le egy túrát,kemény volt,fostam rendesen,de végig csináltam és büszke voltam magamra,mert a kétméteres gyurógép haverok beparáztak és feladták,ez is átjött a filmen
-"SPOIlER"a lények jók voltak,bírtam,hogy azt tették amit valószínû tennének,harcoltak a kajáért,reality horror,ha nem lenne teljesen hihetetlen az alapsztori.
Ui.:A vége nem tetszett.
Nem világbajnok,de rendben van.7/10.
6/10
Drakeamarth 2009 szept. 20. - 18:37:08 6/10
(119/204)
Azért adtam a filmre hat csillagot, mert számomra csak az utolsó 20 perc siklott ki, és elismerem az érdemeit. Egyébként meg mindenki úgy pontoz ahogy akar, tudtommal.

Zombiknak azért neveztem a lényeket, mert lusta voltam jobb szót kitalálni. De látom sikerült kiragadni az írásom lényegét...

A slasheres rész pedig számomra hatalmas nagy idézõjelbe tette az egész filmet, komolytalanná tette. Az addig pontos jellemábrázolást teljesen tönkretette, nem volt se félelmetes, sem különösebben eredeti. Egyébként számomra a jó slasher a Halloween elsõ része, de felesleges ahhoz hasonlítani, te kértél példát.
10/10
nefelejcs19 2009 szept. 18. - 12:17:50 10/10
(118/204)
hm.. 16 évesen láttam a filmet, esti vetítésen voltunk a moziban, ötödik sorból néztük :) nekem nagyon nagyon tetszett. Ez a film volt az elsõ ami úgy igazán letaglózott. Jók voltak benne a fordulatok, a vágások, a helyszín is zseniális volt. Már maga a barlang megteremtette a nézõ tudatában is azt a zártságot és kiszolgáltatottságot amire a film rájátszott. Volt benne feszültség, kiszámíthatatlanság, izgalom, rémület, és a legvége ütött csak igazán. Szeretem a horror filmeket, jó sokat megnéztem már, és az a véleményem fájdalmasan színvonaltalan filmek kerülnek a horror kategóriába. a visítozás, kaszabolás, rohangálás valami álarcos elõl, fiatalok-bulizás-piálás-szex-egyesével eltûnés az erdõben számomra nem horror. Inkább a nyomasztó, feszültséget gerjesztõ, pszichológiailag megrázó horror filmeket szeretem. Ha valaki esetleg tud ajánlani ilyen jellegû filmet vagy filmeket örömmel venném ha megírná !
10/10
Semprini 2009 szept. 15. - 14:37:07 10/10
(117/204)
Jó, akkor tõled is megkérdezném, hol és mikor láttál zombikat a filémben? Egyébként miért kell védeni azt aki hülyeséget ír? Az egy dolog, hogy nem tetszett neki a film, szíve joga, de hat(!) csillagot adott rá, (ahogy te is!), márpedig ha egy filmet "vérgagyinak" titulálunk, arra nem adunk 6 csillagot, max. kettõt vagy hármat. Amúgy meg nézzetek meg néhány "horror-remekmûvet" a Film+-on és akkor talán majd megtanuljátok értékelni az ilyen igazi, jó horrorokat, mint ez is.
6/10
zee944 2009 szept. 15. - 09:26:27 6/10
(116/204)
Teljesen igazad van, gyakorlatilag pontosan ugyanígy voltam vele én is. Ha nem dicsérik agyon elõtte, akkor valószínûleg élveztem volna, de így csalódás.

(Semprini meg megint nagyon okos...)
10/10
Semprini 2009 szept. 14. - 22:55:15 10/10
(115/204)
Két kérdésem lenne:
1. Ha ez neked a vérgagyi slasher, akkor mit nevezel jónak?
2. Hol láttál te ebben a filmben zombikat? Mert én sehol.
6/10
Drakeamarth 2009 szept. 14. - 22:50:41 6/10
(114/204)
Hát-hát. Jobbra számítottam.
Sokan nyávogtak, hogy túl hosszú a felvezetés a tényleges darálásig. Én ezt úgy mondanám inkább, hogy magáig a barlangig túl sok idõ telik, a karaktereket nem ismerjük meg, szóval totál feleslegesen húzzák ennyi ideig. Aztán ahogy bejutnak a barlangba elkezdett tetszeni a film, jól felkészültem egy kis klausztrofóbikus borzongásra lassan adagolt feszültséggel, elsuhanó árnyakkal, fura hangokkal.
Ez ment is egy ideig, de aztán a fele tájt átment az egész vérgagyi slasherbe és az a pici feszültség is elpárolgott, ami addig felgyülemlett bennem.
Szóval nekem ez a film két szék közül a... tudjuk hova. Nem mondom, jól esett a mészárlás, de sokkal többet ki lehetett volna hozni a mélység, a sötétség és a bezártság adta lehetõségekbõl. Úgy a 60. perc után meg már meg sem próbálta magát komolyan venni a film, amit nagyon sajnáltam.
A zombik szódával elmentek, az zavart, hogy már szinte az elsõ megjelenésüknél teljesen mutatták õket, pedig sokkal jobb lett volna, ha lassan adagolva tudjuk meg, hogyan is néznek ki.

A vége javított valamelyest az összképen, de így is csalódás a Descent. Felkészültem egy jó kis borzongásra, a végén egy kis darálásra, de kaptam helyette egy langyos felvezetést, egy feszült húsz percet, és egy élvezhetõ, de buta végkifejletet.

Kár érte.
9/10
zs9302 2009 jún. 06. - 22:06:23 9/10
(113/204)
Tetszett. Nagyon jó kivitelezés. Bár a "szörny" kevésbé.
tobywong 2009 jún. 01. - 19:53:57 Előzmény rockpanorama
(112/204)
Láttam a második rész trailerét. Sztem állati jó és izgalmas lesz.
Nagyon várom már. De sztem csak dvd-n fog kijönni.
rockpanorama 2009 máj. 09. - 14:01:07
(111/204)
Köszönöm a linket! Szerintem is zseniális film! Kíváncsian várom a folytatást! Sokan tartanak attól, ha valamibõl folytatás készül (jó, vallóban vannak gyengébbre sikerült sorozatok), de én kifejezetten szeretem, ha egy sztori nem záródik le. Ezzel a filmmel egyszerre vetíttetek nálunk egy másik Barlangot (The Cave), szerintem az is nagyon jól sikerült. És hát ugye ott is úgy ért véget a sztori....tehát még abból is lehet bármi.
Dorka113 2009 máj. 09. - 13:10:45
(110/204)
Sziasztok =]
Wáá látom mindenkinek megoszlik a wéleménye a filmrõõl ><
szerintem fantasztikus film :D
Nemrég láttam és nekem nagyon bejööt [:
Bár engem soha nem vonzottak ezek a szörnyes filmek, de persze wannak kiwételek =)
Én egyszerûen imádtam ^^
8/10
lacototh 2009 febr. 28. - 21:16:57 8/10
(109/204)
Szerintem nem félelmetes a film, viszont izgalmas.A végére inkább szomorúságot éreztem az elkeseredés, és a kilátástalanság láttán, amit a megjelenít. Bár nem ajánlom kifejezetten senkinek, nem rossz film.
sipka 2009 febr. 14. - 08:25:02
(108/204)
Kedves "The Descent" rajongók (és gyûlölõk)!
Ma érkezett meg a régóta emlegetett második rész elõzetese, amelybõl azt sikerült kideríteni, hogy ez egy közvetlen folytatás lesz. Tehát a csajszi kiszabadul a barlang fogságából, és megmenekül....de amilyen marha, valahogyan visszatér a hátborzongató helyszínre egy kisebb (szintén idegesítõ) csoport társaságában.
S mi meg megint találgathatjuk, hogy vajon a csajszi e a tettes (a képzelgõ elméjével), vagy tényleg azt kell elhinni amit látunk..
A bemutatója még ismeretlen, de egyáltalán nem csodálkoznék ha rögtön DVD-n forgalmaznák :)

www.youtube.com/watch?v=C19Nle57Q5g
offtopic
Sz23 2009 febr. 04. - 13:28:34 Előzmény Anteris
(107/204)
Inkább a félelem hiánya miatt tettem félre. (Van pár film, amitõl nagyon, de nagyon parázok-ez nem az).
De ha ennyire reklámozod, elõkeresem, és nekiülök megint, hátha nekem nem tûnt fel csak, hogy rettegni kell!:)
Anteris 2009 jan. 31. - 16:55:06 Előzmény Sz23
(106/204)
szerintem nem az unalom miatt tetted félre, mert mindent lehet rá mondani de hogy unalmas lenne az erõs túlzás. Ami hihetõbb hogy inkább beparáztál és nem bírtad tovább nézni ami valószerûbb magyarárat és nincs mit szégyelni rajta.
offtopic
Sz23 2009 jan. 30. - 21:02:59 Előzmény Anteris
(105/204)
Neked kell tudnod, mit hiszel el, de ott porosodik a félretett dvd-k között...