Téma: A beavatott

fantu_magiso 2014 aug. 19. - 17:11:14
(70/170)
nem olvastam a könyvet, inkább csak találgatok; szerintem nem arról van szó, hogy a teszt alapján az egyes kasztokba tartozó emberek kizárólag az azon csoportra jellemzõ készséggel rendelkeznek, hanem pusztán az agyuk "úgy forog", az asszociációik "olyanok", mint a kaszt "sablonjaiéinak". azt gondolom, jórészt ezen dolgokért a tudatalatti felelõs, ami leginkább (természetes módon mindenképpen) a gyerekkorban formálódik, mégpedig a közeg által - ez megmagyarázná azt is, jó eséllyel miért öröklõdik az azonos kasztba-tartozás.
(másrészt a teszt csak egy iránytû és az egyénnek joga van szabadon dönteni hová szeretne elkötelezõdni, ami nyilván felvet érdekes kérdéseket.)
aki pedig "elfajzott", az egyszerûen másképp reagál le ingereket - oly' módon, ami az 5 kaszt képviselõinek egyikének sem sajátja. szerintem nem ügyesebb, okosabb, jobb egy ilyen ember, nem holmi "szuperember", pusztán beskatulyázhatatlan és mint ilyen, veszélyes lehet. talán azért, mert az ismeretlen mindig félelmetes, talán azért, mert a múltban éppen ilyen jellemvonások voltak felelõsek az állóvíz felkorbácsolásáért.
6/10
Sadenal 2014 aug. 19. - 10:13:44 6/10
(69/170)
Nálam ott kisiklott ez az egész, hogy személyiségtípusok alapján sorolják az embereket kasztokba. Az embert én komplex dolognak képzelem el (21. századi embernek látszó dolgok ide vagy oda) és szerintem nem lehet õket csak úgy beskatulyázni. Mindenesetre érdekes lesz a 2. rész, de nekem az Éhezõk viadala jobban bejött és jobban várom azt mint ezt.


6/10
5/10
Irgum76 2014 aug. 18. - 09:10:16 5/10
(68/170)
"rengeteg kérdést feltesztek a filmmel kapcsolatban, amikre mind megadják a filmben a választ teljesen egyértelmûen"
esetleg kezdetnek azt a pár kérdést megválaszolhatnád amiket én írtam korábban

szinkront fikázni egyes körökben divat de egy ilyen filmnél még ha egy új szövegkönyvet is írtak volna hozzá akkor is tele lenne hülyeséggel amin a szöveg nem tud változtatni
de ha ennyire szakértõ vagy és ennyire tetszett a film esetleg nézd meg magyarul is aszt utána kezd el lehúzni a szinkront
thymocyta 2014 aug. 17. - 18:25:32
(67/170)
Hadd kérdezzek valamit: Ti, akiknek nem tetszett, szinkronosan láttátok? Mert én eredetiben néztem és nagyon tetszett. Láttam az Éhezõk viadalát is még anno, de arra már csak homályosan emlékszem, nem tudnám - és nem is akarom - összehasonlítani a kettõt, bennem fel sem merült a párhuzam.
Aki azt mondja, kidolgozatlan, nincs megmagyarázva minden részlet, annak azt tudom válaszolni, hogy nekem pl. ez pont tetszett benne. Miért kellene mindent a nézõ szájába rágni? Így marad tere a képzeletnek is, pl. hogy hogyan is mûködik ez a világrend a gyakorlatban.
Amúgy ez a szinkron dolog márt csak azért is gyanús, mert 1. a magyar szinkron az utóbbi években kifejezetten pocsék lett, így gyakran sokat levon bármilyen film élvezeti értékébõl ha szinkronizálják, 2. rengeteg kérdést feltesztek a filmmel kapcsolatban, amikre mind megadják a filmben a választ teljesen egyértelmûen. Ezért nem is értem: ugyanazt a filmet néztük mindannyian?
10/10
nellyvagyok 2014 aug. 16. - 15:43:32 10/10 Előzmény Ze74
(66/170)
Sziasztok:) Sokatokkal egyet kell értenem, mert tényleg hatással voltak a filmre külsõ erõk ( eredet, egy kis hunger games ) bár nem tudom melyiket írtál elõbb, de mindegy is... A lényeg, hogy világszerte nagy siker lett, már is berendeltek belõle 4 részt a kiadók... a lány elbûvölõ, és csodálatosan játszik ( mint minden filmjében, fõleg az élet habzsolva jó címû filmben, ahol egy önbizalom hiányos lányt alakít, aki megtanul szeretni és elfogadni magát). Szóval én azt mondom, hogy érdemes volt ezt a filmet megcsinálniuk. együk fel, ha ez születik elõbb és nem a hunger games, akkor a hunger gamest oltogatnák, ez így megy ... Rendezõileg teljesen rendben van a film, a zenék is nagyon jók benne. Sokkal bugyutább és ostobább filmek léteznek, amik tényleg elvesznek az életedbõl idõ, de ez nem olyan ... ennek van egy atmoszférája legalább:)
8/10
Ze74 2014 aug. 11. - 18:12:59 8/10
(65/170)
Látom mindenki kiakadt ezen a filmen,mégis elég jó a pont indexe.
Valamiért az éhezõk viadala jut az eszembe errõl a filmrõl,biztos a hangulata és ez az utópisztikus jövõje kép miatt....
Nekem ez sokkal jobban bejött mint ez az agyon ajnározott Éhezõk trilógia.
2/10
jooasszony 2014 aug. 11. - 14:24:45 2/10
(64/170)
Nagyon gyenge film, hosszú és minden pillanatában azt érzed, hogy ezt egyszer már láttad valahol.
1/10
wavrekordz 2014 aug. 11. - 08:56:52 1/10
(63/170)
Erre a filmre csak egy szót lehet mondani: buta. Két szóban: nagyon buta.
Az, hogy ilyen magas pontszámot kapott itt és az imdb-n is, az csak azt jelenti, hogy az emberiség döntõ többsége is buta, nagyon buta :(
Az alapvetéstõl kezdve az összes momentum teljesen légbõl kapott butaság, annyira logikátlan az egész, hogy végig arra gondoltam, hogy ezt csak egy infantilis gyerek írhatta. Az igazság nincs is túl messze... Veronica Roth 21 évesen jelentette meg könyvét. Csak azt nem értem, miért kellett ebbõl filmet csinálni.
3/10
pezmaag 2014 aug. 10. - 22:20:30 3/10
(62/170)
Rosszul sikerült hollywood-i szerelmi klisékkel teletûzdelt film. És még a csajszi se volt hiteles. Unalmas és gyengén kidolgozott, a történetben rengeteg az öngól...
7/10
Wolfeinstein22 2014 aug. 10. - 00:46:19 7/10
(61/170)
Ez a film arra biztosan jó volt, hogy az ember kedvet kapjon egy kis olvasásra. Nagyon hajaz az Éhezõk viadalára, történetileg nem, de szereplõk tekintetében mindenképpen veri az említett alkotást. Sok az elvarratlan szál, sok benne az értelmetlen jelenet és valóban az utolsó 20 percet rendesen elcseszték. A mai kínálat mellett még így is nálam jól teljesített, 10/7
5/10
Irgum76 2014 aug. 09. - 17:54:09 5/10
(60/170)
szerintem leginkább egy amcsi gimnáziumba játszódó tini filmre hasonlít a jövõre kivetítve
ott is meg vannak a "kasztok" a menõ sportolók, az jó tanulók, a füves hippik, a geekek stb
és persze mindig van valaki aki "egyéniség" és egyik csoportban sem találja a helyét

pár badarságot hagy fejtsek ki alább:

***SPOILER***

minek van a teszt ha mindenki maga dönthet melyik kasztba akar tartozni?
így lehetnek sztár kasztok a másikba meg a kutya sem jelentkezik akkor borul az egész kiegyensúlyozottságon alapuló társadalmi rendszerük

ezek még nem hallottak az aids-rõl meg hasonló vérrel terjedõ betegségekrõl?
több száz srác ugyanazzal a tõrrel vagdalja magát

az elsõ próba ugye az, hogy felmászni a magasvasútra majd a tetõrõl leugrani egy mély lyukba
erre kiderül, hogy a legtökösebb Bátor nem képes felmászni egy mászókán mert tériszonya van
könyörgöm hogy jutott át akkor az elsõ akadályon?

aszondja: "nem ettél még hamburgert?"
az egész filmben nem látni még egy nyomorult kóbor kutyát sem nemhogy tyúkot, disznót pláne nem marhát

ezt a kasztrendszert évtizedekkel ezelõtt kitalálták de kitaszították belõlük a legkiválóbbakat akik több képességben is kimagaslók
nem ám egy csináltak volna nekik egy különálló kasztot mondjuk õk lehettek volna a Bölcsek vagy beszuszakólják õket a legmegfelelõbb kasztba (de hát úgyis mindenki maga választ tök fölösleges a kiválasztás)
na de, miért is csinálták ezt?
a film végén kiderül: ha az egyik kaszt agyatlan zombihadsereget akar csinálni a másikból ne legyen senki aki ellenvéleményt formálna meg ezért irtják az Elfajzottakat

a szõke nõ motivációja, hogy elhozza a tartós békét a társadalmukba
de könyörgöm olyan unalmas, egyhangú langyos vízben élnek, hogy még csak egy ablakot sem törnek be a vandál kölkök békében és harmóniában éldegélik a számukra kijelölt életüket
erre jön a szöszi (tudjuk, hogy õ a gonosz mert mindig olyan sejtelmesen néz) az egyik kasztot meg zombitja a másik kasztot meg kiakarja irtatni velük
ebbõl milyen logika alapján jön ki, hogy eljön a béke aranykora?
mert ha még csak szimplán a hatalom megszerzése lenne a mozgatórugó azt még megtudnám érteni
1/10
offtopic
Serutekin 2014 aug. 09. - 12:06:56 1/10
(59/170)
Hányingerem van már a sok nõi mûanyaghõstõl....
6/10
offtopic
Rahar 2014 aug. 07. - 22:37:53 6/10
(58/170)
***SPOILER***
A fõszereplõ narrációs információközlése nem lenne rossz megoldás, de a közölt adatok és annak módja szerintem egyszerûen primitív. A felvázolt utópisztikus világ vagy tetszik vagy nem, valahol azt is egyszerûnek tartom. Vannak ezek, azok, amazok és oda tartozol. Ha ez napjaink specializációs törekvései és a polihisztorok közötti ellentét akarja szimbolizálni, akkor sikerült. A bátrak, mind társadalmi kaszt elsõ megjelenése a filmben részemrõl egy huligán csapat benyomását keltette. Lehetséges, hogy a könyv részletesebb, a következõ részekben, már ha lesz, sok dolog megmagyarázásra kerül, de ez számomra nagyon szegényes. Például a kiválasztási folyamathoz használt eszközök igencsak magas szintû technológiát sejtetnek, de az élet egyéb területein a mai kor szintjét sem éri el.
Nem tapasztaltam, egyszerûen nem jött át nekem a képernyõn, hogy bizonyos kasztba besorolt emberek valóban csak az adott kaszt sztereotip tulajdonságaival rendelkeznének. Ha pedig ez nem így van, minimális tulajdonságok megléte is elég, hogy valaki bekerüljön valahová. Az elfajzott pedig, aki mindenhol nagyon jól megállja a helyét mint üldözött számomra furcsa. Remélem erre majd lesz magyarázat. Személy szerint a film vége nagy csalódás volt, mert én arra számítottam, hogy egy magát elitnek gondoló csoport kezében van a technológia, az irányítás és számukra ideális ez a kialakított 5, egymással alig kommunikáló kasztra osztott társadalom, melyben a családnak annyi szerep sincs mind napjainkban. Egyetlen pozitívum, hogy az elmebefolyásoló módszert hogyan tudja a fõszereplõ megkerülni. Ez egyébként a tudatos álmodás módszere. Remélem már az összes azon személy megtapasztalta ezt, aki olvassa eme sorokat. Egyszerûen álmodban rádöbbensz arra, hogy ez egy álom. Ilyenkor az az elsõ gondolatom, hogy végre bármit megtehetek. Tárgymozgatás, repülés, stb. Egy módszer ennek elérésére, tedd fel magadnak a kérdést napközben minél többször, hogy most ébren vagyok vagy álmodom? Egy idõ után álmodban is fel fogod tenni magadnak és akkor tudni fogod, vagy nem. Mivel sajnos nekem van olyan emlékem egy álmomról, amikor feltettem magamnak, majd konstatáltam álmomban, hogy ébren vagyok, majd álmodtam tovább. De azért még másnak mûködhet eme módszer.
6/10
offtopic
Rahar 2014 aug. 07. - 22:15:03 6/10
(57/170)
***SPOILER***
6/10
offtopic
Rahar 2014 aug. 07. - 22:14:35 6/10
(56/170)
Nem olvastam a film alapjául szolgáló könyvet, tehát ez nem befolyásol az értékelésemben. Megközelítõleg 1 óra 45 percig tetszik az alkotás, viszont utána ahogy elõttem valaki megfogalmazta egy ZS kategóriájú alkotássá válik. Személyes véleményem szerint akkor jó egy film ha végig fenntartja az érdeklõdést. Maga az alapszituáció megtette ezt, mert egy egyedi világba nyerhetett a nézõ betekintést, a fõszereplõ életén keresztül folyamatosan csepegtetve lettek újabb és újabb információk a világról, de amikor a nagy akciót a vége felé elkezdik, sajnos ez a trend megszakad. Nekem az jutott eszembe errõl, hogy az akcióig más ember írta a forgatókönyvet, majd az a személy átadta a stafétabotot másnak, aki a történetmesélést teljesen más irányba vitte el. Innét spoileres lesz
***SPOILER***
betty405 2014 aug. 07. - 21:07:52 Előzmény TheIm
(55/170)
Hát ezt meg ki találta ki, hogy a Taken egy alapfilm? Szerintem egy egyszer nézhetõ baromság, amit a második résznél már végképp nem tudtam eldönteni, hogy vígjáték-e vagy akció.
Azt sem értem, hogy mit jelent az, hogy az Éhezõk viadala pedig lepedõ kötelezõ? Mi van? Össze sem lehet hasonlítani a két filmet, az Éhezõk viadala szerintem egy nagyon jól kitalált, felépített, látványos film volt, amit nem vígjátéknak néztem, de mégis nagyon jól szórakoztam rajta.
Kíváncsi vagyok erre a filmre, ma éjjel v. holnap biztosan megnézem, tetszik az alapötlet, ha konkrétan ezt nem is, persze, hasonló témákat már dolgoztak fel, hiszen nagyon nehéz ebben a mûfajban már újat kitalálni. Több ilyen jellegû filmet láttam, hogy különbözõ tudatmódosított emberkék gyilkolják azokat, akik nem akarnak beilleszkedni az adott társadalom tökéletesnek ítélt világába. Itt legalább választás elé állítják a fiatal nemzedéket.
5/10
xardarab 2014 aug. 07. - 17:25:08 5/10
(54/170)
Sablonos lóf*s!

Ez a való világban is így van, a csõlátású emberek könnyen befolyásolhatóak, szerek nélkül is! :-)


10-5
pihes 2014 aug. 07. - 15:42:14
(53/170)
A beavatott, inkább, az álomvilág.
Esetleg, annak tetszhet, aki szeret sokat képzelegni.

Csak a bemutatót kellett volna megnézni.
3/10
TheIm 2014 aug. 05. - 00:51:47 3/10
(52/170)
Hat sokkal tobbet ki lehetett volna hozni ebbol a sztoribol. Mondjuk nem ket oraban, es hogy ne olyan szajizzel keljek fel hogy egy ehezok viadala remake-t lattam. A 16 eves tini csaj, a vilagveges utani, uj, beteges tarsadalomban kuzd a tulelesert hetkoznapi eszkozokkel, gyenge romantikus szallal fuszerezve.
Nem, ez nem spoiler, ez a gagyi sikerfilm receptje 2014 ben, amikor a vampiros tinilany generacio mar felnott es kellett valami uj.

Az elso ora amugy kifejezetten jo volt, de meg mindig ugy ereztem hogy csak bevezetnek a sztoriba. es a masik 1 ora nem is volt eleg hogy esszeru kerek torenetet kapjunk, helyette rohangalos, lovoldozos, artatlanok tomeget megmento ZS kategorias amerikai maszlagot.

Perze egy olyan vilagban ahol egy "Taken" mervado alapfilm, oda ez pont el is megy. Persze az ehezok viadala lepedo az kotelezo.
8/10
criminal 2014 aug. 04. - 18:00:03 8/10
(51/170)
Lehet, hogy rétegfilm, lehet, hogy én is beletartozom ebbe a rétegbe (bizony az éhezõk viadala is bejött), de tetszett. Azt nem értem, miért kell mindenképpen valami mély üzenetet keresni, az utóbbi idõben rengeteg ilyen utopikus film jön ki, én már nem igyekszem mindegyiknek valami értelmet adni. A könyvet nem olvastam, de a film 2 órára szórakozást nyújtott, nekem ez a lényeg. És kifejezetten örültem, hogy viszonylag hosszú lett, bár a vége valóban elunalmasodott kicsit.