csirkefog.k 2011 nov. 18. - 16:27:57 Előzmény avonlea
(6/6)
Dejóóóóó!
Én pont ma gondoltam erre a filmre ,és úgy kerültem erre az oldalra, hogy arra emlékeztem Bécsi fiúkórusról szólt.
Nem reméltem, hogy így meglesz. Örülök a kommentednek! Köszi!
avonlea 2011 szept. 28. - 17:24:50
(5/6)
avonlea 2011 szept. 28. - 17:23:58
(4/6)
:D megtaláltam, a címe: Almost Angels 1962 magyar címe: Akár az Angyalok

aki teheti nézze meg! fantasztikus!
avonlea 2011 szept. 28. - 17:14:28 Előzmény géGyula
(3/6)
gyerekkoromban láttam egy szuper filmet a bécsi fiúkórusról, valamikor 1980 körül vagy lehet hogy korábban készülhetett, nem tudja valaki a címét???? nem jövök rá és hiába googleözöm :o(
géGyula 2011 ápr. 25. - 12:21:08
(2/6)
A Bécsi Fiúkórus egyértelmûen a klasszikus(ha tetszik: komoly)zene fogalomköréhez tartozik. Meghökkentõ, hogy pont az ázsiai homoksivatagok, a történelmi “selyemút” zord világát idézõ apropos okán készül róluk ismertetõ film. Ezért aztán pont az “ismertetéssel” akadnak bajok, erre nem igen marad idõ és tér, annyi a dramaturgiailag elvarratlan szál, az üresjárat(szüntelenül föltûnnek a fiúkórusban lányok, továbbá népviseletbe öltözött suvatagi bennszülöttek(hol fölnõttek, hol nem) énekelve – az nem tisztázódik, miért is?)
Mindenesetre a (természeti)képek gyönyörûek, a szép, komoly gyerekarcok szintén alkalmasak akár a lét abszurditásának feszültségét is visszaadni, hangulatuk igen kedves.
Csak azért mégis el-elgondolkodhatunk, dokumentumfilmnek vágtunk aközepibe, vagy klipgyûjteménynek. Mindenesetre egy ezerszázalékosan biztos: a dolog rendkívül érdekes.

Ja, igen: a magyar szinkron bizony fertelmesen rossz, hogy gyerekszínészünk nincs, rendben(bár néhány remek magyar filmbõl az ellenkezõje sejlik), de hogy még elfogadható gyerekhang se nincs?
9/10
Babinéni 2011 ápr. 23. - 14:27:47 9/10
(1/6)
nagyon szép film. a zenék/éneklés csodálatosak... egyetlen egy negatívum: a magyar szinkron... a gyerekeknél... sajnálom hogy ilyen gagyin oldották meg már elnézést :)