Téma: A besúgó

Sz. Péter 2022 ápr. 05. - 17:39:48 Előzmény Drizari
(13/433)
Már az elején hiányoltad? Ott volt az első 5 percben:
Sz. Péter 2022 ápr. 05. - 17:27:08 Előzmény Anna Dé
(12/433)
"De a zenéje az mindent visz. Nagyon állat."

Pontosabban: "...... te nyomorult állat!"
;)
emmerssaon 2022 ápr. 05. - 13:10:24 Előzmény Drizari
(11/433)
Nekünk is volt telefonunk '85-ben, igaz, csak "iker-vonalas". És kb 5 év után kaptuk, hogy igényelték faterék.
10/10
Anna Dé 2022 ápr. 04. - 03:01:44 10/10
(10/433)
Nekem is bejött az első két rész alapján. De a zenéje az mindent visz. Nagyon állat.
Jók a szereplők is, sokan a Tanár sorozatból jöttek ahogy látom. :)
7/10 de ez még görbülhet,akár felfele is...
9/10
doricki23 2022 ápr. 03. - 18:12:15 9/10
(9/433)
Nagyon tetszett, nézni fogom!
4/10
biso7 2022 ápr. 02. - 22:07:06 4/10
(8/433)
Rengeteg pozitív komment volt a FB-on, ezért megnéztem az első két részt. A Társasjáték, a Terápia és az Aranyélet minőségi sorozatok voltak. Ez nem az. Ennél még a Tanár is jobb. A forgatókönyv gyatra, a hangulata a filmnek köszönőviszonyba sincs a 80-as évekkel. A szereplők megjelenése, a vonat, - semmi 80-as évek feelingje nincs, max 1-2 berendezési tárgy. A 2001-ben készült Moszkva tér lényegesen jobban átadja ezt . Lehet, hogy aki nem élt abban a korban, és szereti a szereplők állandó bénázását és szerencsétlenkédését, annak bejön ez a sorozat.
7/10
bagolyfeszek@gmail.com 2022 ápr. 02. - 22:04:25 7/10
(7/433)
a koncerten 1987 es plakátok F.O.system , rozmár bál stb ... a film elvileg 1985 ben játszódik
9/10
Sophie_Western 2022 ápr. 02. - 20:52:04 9/10
(6/433)
Sokkal jobb, mint a remake sorozatok.
10/10
Zsuzsa Batta 2022 ápr. 02. - 17:40:20 10/10 Előzmény Drizari
(5/433)
1985-ben már lehetett telefonja
1/10
Drizari 2022 ápr. 02. - 17:18:17 1/10
(4/433)
Azt elnéztem, hogyan lehetett egy Zsiguliját otthon szerelgető apának telefonja, ez a hitelességi hiányérzetemhez tartozott. Ám a 2. rész után ideges lettem. Okait nem részletezem, mert spoiler lenne, de a színészeket sajnálom, a hiteltelenségükről nem ők tehetnek. Nem akarom elhinni, hogy a filmkészítők nem találkozhattak v. nem tudtak találni a valóságot átéltekkel, legyenek is azok bármelyik oldalon. (belbiztonsági ember, aki vadászatra jár, de új lakás kiutalására vár ... no hiszen)
1/10
Drizari 2022 ápr. 02. - 16:09:26 1/10
(3/433)
Nem is tudom ... fél órája nézem, de hiányérzetem van. Hitelességi. Talán a forgatókönyvírónak, talán a rendezőknek volt kevés tapasztalati élménye. Már az elején hiányoltam a Sokol zsebrádiót, amit 2 db 4,5 voltos lapos elemmel működtettek, mert a belevaló 9 voltos hiánycikk, ráadásul az előlapon óra is?
Aztán a "beszervezés" teljesen amatőr. A 3-as főcsoportfőnökség belbiztonsági osztálya se kezdeményezett volna kívülről bejuttatni egy "zárt" csoportba besúgót, hanem a csoport tagjai közül szemeltek ki arra alkalmasat. Erőltetett az apa-fia közötti telefonbeszélgetés is, meg a leendő megfigyelt és a csencselő szobatárs közti vita. Remélem, a továbbiakban csak hiányérzetem lesz, és nem csap át idegesítő érzetbe. Mármint hogyan lehet elszúrni egy ilyen témájú filmet, amikor a film kezdete előtti évben (1984) Pusztavacson volt egy hatalmas háborús összecsapás a rendőrséggel. Békefesztivált rendeztek százezret is meghaladó zenerajongóval, akiket végül karhatalmi erőkkel lehetett megfékezni. Ráadásul a III/III végül nem is a rendbontókat kereste, hanem az ott készült fotókat.
razor77 2022 ápr. 01. - 12:38:06
(2/433)
Ez Gergő tiszta Bödőcs. :)
7/10
amiraa_daaa 2022 ápr. 01. - 11:41:06 7/10
(1/433)


Azért csak 9 pont ( 2 rész után) mert valami őszintén hiányzik belőle, míg a hasonló témában készült német sorozatokban pl Sonnenfrauen megmutatják mivel van az embernek dolga, milyen eszközökkel dolgoztak, mivel hallgatták le egymást, vagy mivel tudták sarokba szoritani a másikat, ebben eléggé hiányérzetem van.

2 rész után tetszik a sorozat, aki figyel egyszeri nézésre be tudja lőni hogy ki kivel van/lesz és ki van ugyanugy Geri helyzetében és kik azok akik nem annak mutatják maguknak akik. Hogyan kellett alkalmazkodniuk, vagy szerepet játszaniuk.

A második részben a ruháknál és az ikea képkeretnél azért felnevettem, mert előbukkantak olyan tárgyak pl vörös táska amilyet abban a korban nem használtak, ( egyetemi előadó is tulságosan modern volt) és ha jol láttam egy apple watch is bennmaradt a forgatáson. ( kettő ) Vannak elég logikátlan lépései Gerinek, aki elég sulytalan, és olyan lépések amire akkoriban tuti nagyon felfigyeltek volna:

pl a kést amivel szétfesziti a taxi hátulját azt nem dobtam volna vissza a tányérra hanem ki a kukába



Fura is hogy Száva nem is látja a fától ( vagy a barátnőjétől ) az erdőt és ennyire "hamar" bizalmába enged valakit. Nekem túlságosan gyorsan jóba lettek ( sztori szerint 2-3 nap) Ráadásul ha az ember lakott kollégiumban még az egy emeleten lakók is sokszor alig ismerték egymást negyed vagy fél év múlva.

Aki áthallásokat akar felfedezni szerintem az biztosan talál , de fontos, hogy Geri láthatoan be fog járni egy ívet de még nem lehet megjosolni hogy hova jut, vagy hogy dumálja ki vagy ássa magát jobban bele.
Az a baj, hogy én nem tudok neki valamiért drukkolni, hogy sikerrel járjon, semmi nincsen a karakterben amiért én drukkolnék, azt a nagy testvéri dolgot sem látom, nem ir több levelet az öccsének, hogy jól van-e, egy lánynál nem látom azt hogy legalább megnézné. Ezért gondolom hogy még fejlődik/romlik/ kinyilik a karaktere, ( vagyis remélem)

Szerintem ez olyan sorozat, amiben mindenki meglátja a szereplőkben azt akit szeretnének. Aki nagyon szerette ezt az időszakot ( élt benne) az is talál benne olyat ami magával ragadja ( zene, feeling, ruhák), és aki nem az is biztosan talál olyat amiben meglátja a maga kedvencét. Nekem a Barnát játszo ( Lengyel Benjamin) és az Antalt játszó ( Jéger Zsombor) karaktere aki jobban hihető, hogy 80-as években vagyunk és nem egy retro buliba. Erősebbnek ítélem meg a mellékszereplőket ( Márkus Luca vagy Vas Judit, illetve a szobatársét, és persze a Thuróczy, Mácsai Pálét, sajnos annyira se a Geri se a Száva karaktere nem az igazi, De ez még változhat a következő 6 részben. ( remélem)