ReignMan 2010 ápr. 08. - 09:14:13
(206/486)
Hát nem tudom, de számomra teljesen hiteltelenné és pusztán amerikai önfényezéssé vált az Oscar, mint értékmutató sztandard, ezt a Bombák földjén számomra világossá tette, végignézni sem volt kedvem.

Elõszöris már beteg vagyok a sok remegõ kézikamerás áldoku filmtõl, hányingerem támad a tengeribetegségtõl, amint a hullámzó felvételeket nézem. Mintha egy rendezõ saját kretívitásának hiányát palástolná azzal, hogy futkos körbe-körbe a szereplõk körül, mint egy a Tvrtko operatõre valami bombasztikus Aktív riportnál.

Elõjöttek az unalmas szteretípiák, tökös cowboy amerikaiak Marlboro-t lógatva a szájuk sarkában Hummer-t vezetve, remegve örcsösen markolva a puskájukat. Már annyiszor látta ezt az ember...

A történet is mintha egy katona pár emlékezetes, de nem elképesztõen izgalmas napját próbálná egybefûzni, de nekem nem állt össze egy koherens egésszé.

Overrated!!!
10/10
marabaggbast 2010 ápr. 06. - 12:25:24 10/10
(205/486)
Szerintem egyáltalán nem hiteltelen. Elvégre bomba-szakértõkrõl, tûzszerészekrõl szól, akiknek alapból hatalmas kockázatvállalással jár a munkájuk. Szerintem egyik bombahatástalanítós rész sem volt hiteltelen, ez a meló ekkora kockázattal jár, ennyi. Egyébként meg vannak adrenalin függõ emberek, a fõhõs is az volt, és ilyen is van igazából.
4/10
deccrajt 2010 ápr. 05. - 22:54:29 4/10
(204/486)
Nagyon nem tetszett, a legfobb problemaja a filmnek, hogy hiteltelen. Egy percig sem tudtam elhinni ezt a feleslegesen sok kocakazatvallalast a foszereplo reszerol.
Vietnam-szindroma, vietkongok helyett bombakkal viaskodva allnak hosisen helyt fiaink!
Erdekesseg: Szabo Istvannal es felesegevel egyszerre egy teremben lattam, kivancsi vagyok neki mennyire tetszett szakmai szemmel.
10/10
marabaggbast 2010 ápr. 02. - 00:38:11 10/10
(203/486)
Iszonyatosan jó film, feszült hangulat végig, nekem nagyon bejött. Nálam 10/10
Arkagyin 2010 márc. 31. - 21:49:06
(202/486)
Elképzelhetõ :D
Arkagyin 2010 márc. 31. - 18:20:10
(201/486)
Szerintem meg azért kapott filmet, "mert itt az elsõ nõi film rendezõ, aki eljutott az Oscar-ig, és ha már addig eljutott, akkor ítéljük már oda neki". Szerintem csak ezért kapta meg az Oscar-okat.
mulao 2010 márc. 31. - 17:13:09
(200/486)
Szerintem jó film volt, bár a tökéletes szót azért nem használnám. Engem eléggé érdekel a poszttraumás stressz és szerintem ez megtalálható a filmben, pont, hogy katonáknál a leggyakoribb, szóval jól eltalálták. A fõszereplõ srác szerintem jó példa volt erre a betegségre.
Szerintem jók az alakítások is.Szóval egyszer meglehet nézni.
3/10
NADAL14 2010 márc. 31. - 17:05:19 3/10
(199/486)
Azért ezen még mindig hitetlenkedem,milyen alapon lehet egy ilyen film oscar dijas..Én semmi extrát nem láttam ebben a filmben sõt,az átlagosnál is gyengébb.Tényleg valaki mondja már meg mit lehetett ebben a filmben dijazni..
Arkagyin 2010 márc. 29. - 18:19:56
(198/486)
Nekem is tetszik ez a film, de akkor se ez volt a 2009-es év legjobb filmje. Ahogy írtam már, volt ennél jobb.
tinodialfred 2010 márc. 28. - 22:20:15
(197/486)
Ki az az Andrew C. Vajna?
4/10
gio14 2010 márc. 28. - 21:37:16 4/10
(196/486)
Csalódás volt a film, s a háborús-politikai témájú filmekbe az utóbbi 2 évben egypárszor belekóstoltattak már minket. Azok közül is az egyik gyengébbre sikerült alkotások közé sorolnám most ezt.
Nekem hiányoztak olyan elemek, amik pikánssá tudnák tenni a szokásos és várható vonalvezetést, amik ki tudják emelni a filmet a hasonló mûfajú társaik közül. Például a Bõrnyakúak-ba voltak ezek jól beépítve, azt a filmet nagy kedvvel néztem végig.
Igaz voltak látványos felvételek, a fényképezés nagyon ízes több helyen, de számomra semmi egyéb különös. A vonalvezetés nyílegyenes, érzelmileg nem nagyon mozgat közben, a betétek a megszokottak.
A díjazásokat a téma világi körülményei magyarázzák inkább.
9/10
CrucioIsAwesome 2010 márc. 28. - 21:23:22 9/10 Előzmény Arkagyin
(195/486)
Kinek mi. Amiket felsoroltál mind jó filmek, (az egek uráról nem akarok mondani semmit, mert még nem láttam). Nekem ez tetszett a legjobban az összes film közül, és nem az oszkárdijak miatt.

Örök kedvenc akkor is a Gyûrûk ura :D
Arkagyin 2010 márc. 27. - 21:59:42
(194/486)
A legjobb felhozatal 2009-ben? XD. Ennél azért volt sokkal jobb film is is a 2009-es évben. Pl.: Becstelen Brigantyk, District 9, Egek ura. Ezek mind jobb filmek ennél.
9/10
CrucioIsAwesome 2010 márc. 27. - 17:11:03 9/10
(193/486)
Lehet, hogy nem ez volt a legjobb oscar díjas film a világon, de: a 2009-es felhozatalból messze ez volt a legjobb film. Nekem amúgy nagyon tetszik :)
ibacs 2010 márc. 23. - 14:56:59
(192/486)
Galád módon letöltöttem! Elkezdtem nézni és egy perc után rájöttem, hogy majd egy évvel ezelõtt szintén letöltöttem és megnéztem. Nem emlékszem akkor mennyire tetszett. Ennyi nyomott hagyott bennem ez az Oscar-díjas film. Lehet a hiba bennem van.... De valahogy, az elmúlt 20 év Oscarosait (legjobb film) kb. fejbõl fel tudom sorolni, tartalommal együtt.
10/10
luppe 2010 márc. 23. - 14:16:31 10/10
(191/486)
Én azon kevesek közé tartozom, akiknek tetszett a film! Persze, ettõl még nem értek egyet a díjazásával. Valóban nem Oscar díjas film. A rendezésért kapott Oscarral viszont egyetértek! Véleményem szerint Kathryn Bigelow jó munkát végzett.
3/10
NADAL14 2010 márc. 22. - 21:15:31 3/10 Előzmény friendsfan
(190/486)
Ez egy középkategóriás semmi,amit még a film +-on se játszatnék! Én inkább aranymálna dijra jelölném!Lehet akik oscarra jelölték azok valami másik filmet néztek!
7/10
friendsfan 2010 márc. 22. - 01:59:53 7/10
(189/486)
Ez a film önmagában unikum. Nem 6 Oscarra hivatott. De ez elmondható az Avatarról is. Legjobb látványra, vagy mozi élményre, azért nem osztható ki a filmmûvészet legnagyobb díja. Ha már filmmûvészetrõl van szó, akkor a Hurt Locker az. Feszültséget teremt a képekkel, remek vágással, hangvágással párbeszédek, robbantgatás, gyilkolás nélkül is. Ez a film a képeivel meséli el a legtöbbet, a párbeszédek is inkább rövidek, de annál ütõsebbek. Dokumentumfilmes jellegû és? Nem a valóságot vették fel, ergo nem dokumentumfilm, az hogy arra hajaz, csak arra utal hogy mennyire különleges a film. Nem lesz a kedvencem, a közepén volt egy rész, amikor már untam, de az utolsó 45 perc kárpótol mindenért, az a legjobb része. Egy valamit nem értek, hogyan adhatták neki a legjobb forgatókönyvet. Ebben a filmben minden erõs, kivéve a forgatókönyvet...
mrlujoak 2010 márc. 21. - 20:59:32
(188/486)
Nos megnéztem.
Csak azért, mert hallottam, hogy ez a film volt az, ami az osz"kár"-t kapta.

Sajnos most sem csalódtam. Nem csalódtam abban, hogy megint olyan film kapott elismerõ díjazást, ami nem érdemelte meg.

Az Avatart sokkalta élvezhetõbb mozifilmnek tartom, mint ezt a "dokumentumfilmet"
A rázkódó kameraállások egyenesen taszítanak, cseppet sem a valóságot tükrözik, mindinkább az amatõr filmes érzést.
Próbáld ki, fuss, és láss... Nagyon jó az emberi képstabilizálás, köze sincs holmi kamerarángatáshoz.

Nade térjünk vissza a filmhez. A sztori elcsépelt. Mindenki tudja mi van a harcmezõn, hisz számtalan film, dokumentumfilm szól errõl. A sivatagi rajtakapást is számtalanszor láthattuk egyéb filmekben.
Rettenetesen sok a káromkodás - tudom, egy ilyen kvalitású filmben ez elengedhetetlen, de kérem, ez egy oszkár díjas film - és nem tudom, valahogy a történetnek se eleje, se vége.

Nekem nem tetszett.

én.
gunshot22 2010 márc. 21. - 00:08:05
(187/486)
csak azt nem értem, hogy miért kell ezt a filmet az Avatarral összehasonlítani, nem is egy kategória. egyéként az Avatar nem azért készült elsõsorban, hogy Oscar-díjas film legyen. egyébként, aki nézi, hogy milyen filmek kapnak Oscart annak ez nem is lehet kérdés.