Nagy1A 2012 febr. 29. - 00:48:06 Előzmény brrrrrrrrrr
(66/146)
***SPOILER PÓTOLVA***

EZ A FILM EGY KALAP SZ*R!! Ez fantasztikus!!!! Mindenki le van nyûgözve Almodovartól.......mi a fene baj lehet velem? A motoros üldözéses jelenet után felálltam és a fejemet fogva abbahagytam a film nézését, mert egyszerûen nem bírtam tovább nézni ezt a rettenetesen rossz, primitív rendezést!! Egyszerûen röhejes jelenetek sora után jött ez a teljesen természetellenes jelenetsor, persze az sem volt semmi, amikor a fa alatt a lányt ájultra "verte" a srác!! Mint gyerekkoromben a szovjet filmipar jeles termékei, a szájbarágós korszakból. Minden méltató a sztorival van elfoglalva, de ezt már az elõttem szóló Gina 25 letisztázta, hogy ez egy valóban nagyon jó könyv adaptációja, méghozzá, egy méltatlanul nagyon rossz forgatóköny........egyszerûen röhejes!!
Éppen most lõtte le Banderast.......idegfeszítõ párbeszéd: ....a lány visszajön, pisztollyal a kezében......Banderas:- nem ezt igérted! Vera: hazudtam! Csak így a szembe! Belevágta neki.....majd bummm ...lelövi..Banderas vállán!! 25 mm-es kecsap folt......mama felrohan....Banderas félmeztelenül hason!! az ágyon kinyúlva......több literes kecsap tócsa a padlón..... Banderastól legalább egy méterre!!! Nem nagy hibák ezek egy kezdõ rendezõtõl, de már pontosan értem, hogy miért rohantak ki a nézõk a Cannes-i fesztiválon a filmrõl.
Gyenge, sõt bûnrossz forgatókönyv, egy szeniális regénybõl, rettenetes rossz rendezõi munka,kidolgozatlan jelenetek és ami a legrosszab ...karakterek, némafilmeket idézõ eltúlzó arcmimikák ( mama ), röhejes pábeszédek.....nem, nem is folytatom...nem vagyok szakkomentátor, csak egy sima nézõ, lehet, hogy nem a legszakavatottabban fejezem ki a véleményem, de nem tudom megállni, hogy ne írjam le a véleményem...ez a film egy kalap sz*r.
-
bivanka 2012 febr. 28. - 18:52:25
(65/146)
Perverzitásában is megrendítõ film volt ez számomra.
Ismét bemutatták, hogy az igazság nem mindig az, ahogy elsõre kinéz. Ezért is jó volt a töredezettség, az idõben ide-odaugrálás. Egy aljas, pökhendi erõszakoskodó iránt gyúlt bennem harag, és egy gyönyörû, érzéki nõ iránt kelt bennem szánalom, erotikus vonzalom, és kíváncsiság. Egy kemény, egyenes, szívében sebzett, sorsában tragikus férfit láttam, aki csak egy utat lát maga elõtt, amin végig kell mennie. (A Szeretni bolondulásig c. film jut eszembe annak kapcsán, hogy mennyire másként tud kinézni ugyanaz a történet - Audrey Tautou.)
Aztán kiderül, hogy az erõszakoskodó a döntõ pillanatban meg tud állni, gyengéd tud lenni (szoknya lehajtás), hogy a gyönyörû nõ áldozat, és hogy dehogy kívánom, dehogy, csalás az egész. És a macho nem végigment az útján, hanem megbolondult, Frankensteinné vált, nem hogy bejárta az útját, hanem túl ment rajta, messze tovább, mint amit felesége és lánya elvesztése a szokásjog alapján indokolt volna. Pl. agyonlõni Vincentét. Belekeverte õrületig hajtott hobbiját, mûvészetét, ráadásul felesége és/vagy leánya arcát adta oda kreálmányának. Élõ halottat alkotott. Már ez is több, mint az agyonlövés (bár - utóbb tudjuk - az sem lett volna igazságos). Hogy azonban utána némi lelki tusa után ("nem is tudom, kinek látlak") lefekszik egyszerre feleségével, lányával és a lányát megerõszakoló férfival, akit éveken át szívós kegyetlenséggel büntetett - az már elmebaj. És az is elmebaj, hogy elhitte (immár) Verának, hogy Verának tartja magát, és meg lehet benne bízni. Milyen jövõt látott kettejük elõtt?
Jogos-e haragja a "feleségét" immár másodszor is birtokba vevõ Tigris ellen? A Tigris úgy tudta, hogy az orvos feleségét teszi magáévá, úgy, ahogy régen (amikor még nem érezte túl nagynak péniszét). A Tigris primitív, agresszív és hülye, de pont ebben nem követettel nagyobb bûnt, mint a házasságtörõk mindenkori egyik fele. Amikor lelövi õt az orvos, vajon a feleségére, a kreálmányára, vagy a szerelmére mért csapást véli megbosszulni?
Vincente-Vera oldala tragikus. Görög tragédiába illõ büntetést mér rá a vaksors. Sokszorta nagyobbat, mint amit bûne után várhatna. Élnie kell, de hogyan? A férfi egyik legmélyebb félelme a kasztrációs félelem. Erre pendülnek a húrok akkor is, amikor BMW-bõl Trabantba ülni kényszerül. Tehát nem "egyszerûen" a herék elvesztésétõl való félelemrõl van szó, hanem annak elvesztésérõl is, ami a férfinak a világban - az igenis nõelvû világban - jogot ad a létezésre, s akár az uralkodásra.
Vincentét itt nem "csak" kiherélik, hanem - férfi rémálom! - homoszexuálissá is teszik. A macho, az abszolút férfi lassan, módszeresen, büntetve és ajándékozva kérlelhetetlenül maga alá gyûri, megtöri, ledarálja, megalázza. Éveken át dolgozok rajta - nem csak a testén, hanem a lelkén is. Azt akarja, hogy adja föl, szûnjön meg, vesse alá magát. Ez közel van a végsõ megsemmisüléshez.
De. Talán tanulság lehet, hogy végsõ soron nem lehet megtörni az embert. Vagy legalább is ezt az embert nem. Ezen a ponton, amikor Vincente-Vera feláll, lelövi, akit le kell, vissza megy régi életébe, hogy a törmelékbõl valamit még visszacsinálnjon... Hát, ezt emberi nagyságnak nevezem. Vagy erõnek. Én nem hiszem, hogy tudnám ezt a sorsot vállalni. Õ belekezd.
S akkor jön az utolsó nagy, perverz aktus, a kérdések a végén:
Vajon az anyja el(vissza)fogadja-e?
Vajon a leszbikus munkatárs segít-e az egyetlen lehetséges kísérletben, hogy Vera ismét férfinak érezhesse magát. Azaz: elfogadja-e társnak?
És akkor stáblista.
9/10
sanderb 2012 febr. 28. - 14:57:27 9/10
(64/146)
Ha kicsit eltérõen is az eddigiektõl, de mégis ugyanaz motiválja ebben a filmben is Almodóvar-t: lényegében a férfi és a nõ, mindig jobban a nõ. A történetek hol nagyon ütõsek, hol 'csak' jók, ebben a filmben inkább ez utóbbi érvényesül. A színek a filmjeiben élénkek, a mediterrán vérmérsékletet szimbolizálják; ebben a filmben több az átlag európaiság, kevésbé színes, kevésbé fanyar, kevésbé keserédes, nem pulzál annyira. Változik a kor, változik a rendezõ is, ám minden mozgásban marad, miközben a téma örök: elmosódó határok a nemek között, nagyon éles különbségek a nemek között.
Nekem ez is tetszett. 10/9
9/10
morningrise 2012 febr. 20. - 16:07:01 9/10 Előzmény k11zoltan
(63/146)
Jó, nem mutatták egyértelmûen, hogy bedugta-e neki, de a testmozgásból nekem úgy tûnt, igen. Nem ez a lényeg, hanem a poén, amit az elõbb írtam...
gina25 2012 febr. 16. - 22:07:26 Előzmény Bellavita
(62/146)
Ha Te azt gondolod, hogy ez Almodovar fejébõl pattant ki, akkor látszik ,hogy gõzöd sincs semmirõl! A film Thierry Jonquet zseniális könyvébõl készült, Tarantula a címe. Én elolvastam, és nem mondom, csalódás volt a film a könyv után, de nem Almodovaré az eredeti ötlet, mint mondtam. Õ csak átadaptálta filmre.
k11zoltan 2012 febr. 13. - 16:54:10
(61/146)
Nem dugta meg.
9/10
morningrise 2012 febr. 13. - 14:58:19 9/10
(60/146)
SPOILER!SPOILER!SPOILER!


Nekem az a humor tetszik benne, amikor az átoperált nõ azt mondja a tigrisnek, hogy inkább a kertben szeretek dugni. XD Korábban õ dugta meg ott Normát... :D
Sings 2012 febr. 05. - 18:59:14
(59/146)
Beteg egy film.
eszkimó viselet 2012 febr. 04. - 08:11:12 Előzmény Matthias
(58/146)
Véleményem szerint pedig egy lassú feszültség lassú kibontása sokkal erõsebb élmény, mint egy csattanó.
Senki nem ért annyira a feszültség kezeléshez, mint Almodóvar vagy Tarantino.
Az izgalmas történetvezetésnél pedig minden filmjében hangsúlyosabb következtetés, az identitás stabilitása. Az marad, bármi történik. Optimista, emberközeli, imádni való zseni.
greeen 2012 febr. 04. - 04:07:43 Előzmény Matthias
(57/146)
Spoiler.:A Film nem egy plasztikai sebész dokumentumfilm,és eleve nem is férne bele a film analógiájába egy nemváltó mûtét részletessége!Az hogy nincs benne szó hormonkezelésrõl,lézeres szõrtelenítésekrõl,arcszerkezeti korrekciós mûtétekrõl és 1000 marhaság,az tényszerû hogy elengedhetetlen része egy átalakításnak.A Vaginoplasztikát is csak emiatt emelték ki egy szóra,hogy tudjuk milyen folyamat kezdõdik el...
Matthias 2012 febr. 02. - 09:47:29
(56/146)
-Spoiler-
Ha nem lettek volna az idõben ugrálások, akkor egy lineáris, és unalmas film lett volna csak belõle, így viszont tényleg zseniális volt, de legalábbis nagyon egyedivé tette a filmet, mint minden más hasonló idõben ugráló filmet is, (mint pl a ponyvaregény). Az egyetlen bajom, hogy nem egy nagy csattanóként derült, ki, hogy a srác lesz a bezárt nõ, hanem folyamatosan rá lehetett jönni.
6 év szerintem bõven elég agymosás önmagában is, szóval szerintem simán okozhat identitászavart olyan szinten, hogy elfogadja, hogy nõ. És pont ezért, szerintem akkor jött rá, hogy ki volt, amikor az újságba meglátta a képét, és felrémlett benne az eredeti, elõzõ élete. Ami még számomra kicsit kérdéses volt, hogy a hangja hogy változott meg. Arra meg nem emlékszem, hogy a nõi hormonokról lett volna szó, vagy hogy hol említették. Bár lehet, hogy meg kéne néznem még egyszer.
De ezek apróságok, mint ahogy valaki már elõttem írta, ezek összességében eltörpülnek a film mondanivalója, érzelmi üzenete, és zsenialitása mellett. Nem egyszernézõs film.
10/10
7x9p47 2012 jan. 28. - 11:26:58 10/10
(55/146)
Nálam a történet színészi játék minden rendben volt.10/10
8/10
scoobylee 2012 jan. 23. - 08:10:39 8/10
(54/146)
Szerintem ez tizennyolcas is lehetne akár (vagy nem tudom, milyen a magyar verzió...)
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 21. - 15:15:27 Előzmény ironangel
(53/146)
Hogy jön ide N. Portman, ráadásul nem offtopicba, az nekem rejtély.
brrrrrrrrrr 2012 jan. 21. - 15:14:42
(52/146)
Nekem már a bemutató is bõven sok ebbõl a filmbõl...
ironangel 2012 jan. 11. - 16:35:29 Előzmény Egy a sokból..
(51/146)
"Natalie P.meg olyan tucat, semmi extra" --> nem akarok belekötni, végülis ízlések és pofonok, elhiszem hogy valakinek nem az esete...na de hogy minden mondható rá, csak az nem hogy átlagos, az is biztos! tök szabályos, szinte tökéletes baba arca van, ami igencsak ritkaságnak és különlegességnek számít...sokan szeretnének ilyen "tucat" arccal rendelkezni azt hiszem...a filmrõl még nincs vélemény, ma nézem meg :)
greeen 2012 jan. 06. - 03:34:02 Előzmény Voldemort
(50/146)
Abban talán még egyet is értek veled hogy nem nemi erõszaknak indult,de a srác tette akár gyilkossággá is válhatott volna.Még ha zavarában és idegességében is ütötte le a kissé furcsán viselkedõ lányt,arra nem igazán van magyarázat,hogy egy eszméletét vesztett emberkét visszacsomagolok a ruhájába,és magára hagyom egy erdõ vagy mezõ közepén mintha semmi sem történt volna.És mindezt tudatosan,és nem pánikszerû zavarában!És mint látjuk a kutyának sem szolt volna errõl,nagy ívben le...a.Akár le is nyelhette a nyelvét,bármi...Szóval igenis amit tett rohadtul elmebeteg és felelõtlen dolog
k11zoltan 2012 jan. 05. - 18:13:52 Előzmény Bellavita
(49/146)
Spoiler


Nem csak a bõrét változtatta meg. Rögtön a nemiszervel kezdte, aztán 6 évig dolgozott rajta. A bõr volt az utolsó.
9/10
Voldemort 2011 dec. 29. - 14:49:07 9/10
(48/146)
Tegnap néztem meg ezt a filmet, és jó volt!

Spoiler!

Nekem az volt a legnagyobb rész, amikor átmûti Vincentet és egyre nõvé változtatja, majd lassan, már úgy viselkedik. Ez olyan megdöbbentõ volt. Szegény ember, nem is erõszakolta meg a lányt, mert annak rohama, vagy milye volt, és õ csak tette amit a farka diktál. Majd észbekapott a lány és õ hogy ne kiabáljon, leütötte. Nagy fil volt, ez nem kérdés, megdöbbentõ és egyben nagyszerõ. A Banderasz remekûl játszott, és a "nõ" is úgyszintén. A legviccesebb, kissé, az az vol, amikor a tigris emberke, megkurta, elkapta, oszt bevitte.

Spoler vége.

10/9
arcansas 2011 dec. 29. - 14:44:32
(47/146)
SPOILER
Én is egyetértek veled!
" hogy vajon ha lehetséges lenne akkor átváltoznánk e egy ilyen irtó jó csajjá,mert szerinte a film felteszi a nézõben ezt a kérdést"===>

Hát tényleg no comment, hogy egyesekben milyen gondolatokat ébreszt a film.Tiszta sor, hogy semmilyen betekintést nem ad a film a homoszexuálisok se érzelmeibe, se világába. Az identitászavar is csak maximum annyi volt a filmben, hogy Vicente kénytelen olyan testben-bõrben maradni,amire rá lett kényszerítve, de tudatában van annak, hogy õ kicsoda-micsoda.(írás a falon, hogy ne felejtse el a dolgokat).
Szex-hatásvadász eszköz az biztos!Ezt mindig valahogy bele kell csempészni minden filmben, csak ugye nem mindegy az ábrázolása.Bár én ezt sose fogom megszokni, nem is értem, hogy mi a cél általában a perverziók mutatásával, nem is kell ebbe belemenni.
Bosszú,bosszú... Szerintem már õ maga sem tudta mit tegyen, csak szabadulni akart.Belõlem se együttérzést,se sajnálatot nem keltett, csak szimplán nem tudtam hova tenni.

Az, hogy semmi köze a stockholm szindrómához az már ebbõl a részletbõl is kiderül:
http://www.youtube.com/watch?v=bcEdhBx6U9c


Írták még, hogy hajaz a Biutiful c. filmre, viszont ott tényleg valódi emberi sorsokról volt szó, ott lehetet szimpatizálni a karakterekkel.Itt nem.

Na nem negatív azért a véleményem, pontozni nem tudnám igazából a filmet, ahhoz még párszor meg kellene nézni talán.Nem vagyok igazából otthon az ilyenfajta filmekben.