9/10
ondok 2009 jan. 29. - 00:30:06 9/10
(339/399)
Node valamelyik pápa azért csak benne volt a családban,akinek érdekében történtek a gyilkosságok.Ugyebár?mert ha nem sajátkezüleg mérgez valaki azért még méregkeverõ akkor is.
Wareg 2009 jan. 29. - 00:29:42
(338/399)
Tévedés. Szálasi ugyanolyan joggal harcolt Magyarországért és Európáért, mint Zrínyiék. Milyen alapon állíthatnád, hogy nem? Nem akarta a bolsevikokat Európa közepén, ahogy Zrínyi sem akart törököt Európa szívében. Ezt olyan nehéz megérteni? Ha Szálasi áruló lesz, és átáll, a ruszkik cirka 500 km-rel nyugatabbra építhetik fel a vasfüggönyüket. Az drága amcsik biztos nagyon hálásak lettek volna érte...
norton15 2009 jan. 29. - 00:28:04
(337/399)
Úgy gondoltam, felesleges már azokat megemlíteni. Ezt már TUDNI kéne. De hát vannak, akik önkényesen leporolják, és átalakítják a történelmet a maguk szája íze szerint (Szép új világ, 1984).
9/10
ondok 2009 jan. 29. - 00:26:55 9/10
(336/399)
Úgy látom igaza volt chiefnek ,õ elõbb látta benned a bunkót ,mint én.Butaság ellen nincs orvosság,mehetsz a hungarista,jobbikos gyûlésre ,ott várják az ilyeneket .Aztán majd néz körül ,hogy milyen intelektüelek vesznek körbe,talán magadra ismersz.
Wareg 2009 jan. 29. - 00:24:22
(335/399)
(Ti. a cirill betûs orosz feliratokat is megtalálták a bombarepeszeken.)
9/10
ondok 2009 jan. 29. - 00:24:06 9/10
(334/399)
Egyszerûen nevetséges és méltatlan az összehasonlítás,a jellem a viselkedés a legkevesebb,de Zrínyi Magyarország fennmaradásáért a keresztény kultúráért harcolt,Szálasi pedig a német érdekekért az ország kárára,árulóként cserbenhagyta ,akire felesküdött Horthyt,aki már akkor kiadta minden magyarnak a parancsot ,hogy hagyja abba a háborút.
Wareg 2009 jan. 29. - 00:22:04
(333/399)
Tudtam, hogy a no infós résznél fogsz leragadni... Megtalálták még az orosz bombarepeszeket is. Van mindenféle elmélet erre is, legvalószínûbb a tévedés, bár ki tudja. A németek kizárhatók, mert tervbe se vették a magyar csapatokat. stb. Nézz utána.

Letagadod már Sztálin tömeggyilkosságait is, te okosok gyöngye? Hogy az ukránokat békeidõben halálra éheztette milliószám? Hogy a tatárokat, volgai németeket komplett deportálta, hullahegyeket hagyva a hátuk mögött. Meg hogy nem merte deklarálni? Hát mindjárt falnak megyek, te! Hát ez tényleg micsoda különbség, most hogy mondod! És te beszélsz nekem iskolai oktatásról? :DDD

Öregem, neked egyetemen kéne tanítani ezt az iskolai plusz házi barkácsolású akármit, amit itt elõadtál nekem! Ez tényleg rémes!
offtopic
norton15 2009 jan. 29. - 00:21:36
(332/399)
Kis pontosítás: Lucrezia Borgia volt méregkeverõ, és nem a pápa. De kb ilyesmi hasonlattal élt Wareq is.
norton15 2009 jan. 29. - 00:18:59
(331/399)
Ezen nincs mit érvelni! Szálasi semmi hõsiességet nem mutatott Zrínyivel ellentétben. Mi volt benne a hõsies? Õ és a mocskos szolgái, a nyilasok nevezetû tanulatlan, hatalomvágyó, vérszomjas állatok rémuralmában sem volt semmi hõsiesség. Zrínyi tudtommal nem eresztette szét katonáit, hogy csak úgy találomra gyilkoljanak le pár ember Szigetváron. Szálasi semmi bátorságot nem mutatott, ellenben Zrínyi és a maradék emberei a kirohanásukkal fizikailag nem is, erkölcsileg megverték a török sereget. Ez neked elég érv? Vagy mondjam még azt, hogy Szálasi bizonyíthatóan pszichopata volt?
9/10
ondok 2009 jan. 29. - 00:17:44 9/10
(330/399)
Ja és hülyeségeket ne irkálj,Európa egésze egyáltalán nem lett gyarmat.Mikor volt gyarmat Anglia ?Franciaország?stb.
És tudod mit ,ha anémetek gyõznek ,akkor nincs aki olyan helyzetet teremtsen ,hogy megszünjön a gyarmati létünk 89-ben ,hanem akkor a világ uraként nem lett volna ellensúly ,ezért is állt Amerika a szövetségesek mellé .,mert tisztában volt vele,hogy ha nem teszi, örökre késõ.
9/10
ondok 2009 jan. 29. - 00:13:11 9/10
(329/399)
sajna jogosan hõbörög,mert azért tényleg gusztustalan a hasonlat.Olyan mintha Jézust hasonlítaná valaki Borga méregkeverõ pápához.
Wareg 2009 jan. 29. - 00:09:51
(328/399)
Ne hõbörögj, érvelj! Ezt a legkönnyebb, amit te csinálsz itt folyton. A hasonlatom sajnos több, mint kézenfekvõ.
9/10
ondok 2009 jan. 29. - 00:09:50 9/10
(327/399)
Te zuhansz az enyémben ,mert meg vagy fertõzve.Te még tényleg itt tartasz ,hogy minket bombáztak az oroszok? Hát abban a szituban az tényleg logikus volt:)Na ne!
Meg az a sok butaság! Sztálin ,akárhány embert öletett meg ,egyébként nem nemzetiségi ,hanem ellenségkép alapján,nem merte deklarálni soha ,hogy a születése valakinek indok az elpusztításra.
Valami nagy baj van itt nálunk az okítással ,hogy ilyen zavar van a fejekben.Érdekes ,hogy akik átélték az eseményeket ,és megtapasztalták a náci és komcsi diktatúrát is ,egy két nyilas hagyományú viceházmestertõl eltekintve, soha nem mentegették Hitlert és a magyar híveit.
norton15 2009 jan. 29. - 00:02:57
(326/399)
Ezen kiakadtam. Hogy merészeled Zrínyit Szálasihoz alacsonyítani? Milyen indíttatásból hozod össze a kettõt? Zrínyi hõs volt, ne merd Szálasit is azzá tenni! Jó hogy nem már Hitler nem egyenlõ magával Bismarckkal.
Wareg 2009 jan. 28. - 23:54:39
(325/399)
Sztálin nem mondta ki a halálos ítéletet százezrekre nemzetiségi alapon?

Részünkrõl hadüzenet nem volt. Õk bombáztak elõször, ez 99%. Mi nem rámoltuk ki az országukat, nem hajtottuk rabszolgamunkára a lakosságukat, õk igen. etc. etc. Kérdés szempontjából tök mindegy, zéró infó.

Oké, ítéld el Szálasit, de akkor elítélted Zrínyi Miklóst, Losonczy Istvánt és az összes többi várvédõt, mert õk is vették a bátorságot a tuti gyõztes ellen harcolni, és lemészároltatták az embereiket, a rohadt hazaárulók, ahelyett, hogy felvették volna az iszlám hitet meg a szultáni jutalmat és bõszen harcoltak volna a többi hazaáruló meg a rohadt nímötök ellen. Minek védeni hazát, Európát, amikor az a másik erõsebb, úgyis az gyõz, legyünk korszerûek, építsük újra az országot az új hit nevében, az õ oldalukon, bármilyen legyen is az, ej, de jó lesz, nemde?

Felvidék, Délvidék stb. nem érte volna meg? Engedj meg egy diszkrét kacajt....... Hát Európa a ruszkik meg az usákok alatt lett nem lett gyarmat??? Az idegen hódító oké, az ejrópai nem oké? Hogy is van ez? Mi a túró van itt? Hát ha a németek gyõznek, akkor most tuti nincs gázmizéria, folyik a gáz keletrõl, mint a parancsolat. Ejnye, de kár érte, nem igaz?

Mondom, hogy hanyagoljuk a témát, mert egyre jobban zuhansz a szememben...
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 23:31:43 9/10
(324/399)
Pont ,hogy nem mindegy ,hogy olyan hatalom nem gyõzhet pl,amelyik magyar állampolgárok százezreire kimondta a halálos ítéletet gyerekekre is faji alapon.Másrészt mi indítottunk háborút a kommunista Sztálin ellen nem õ ellenünk.Abban a történelmi helyzetben egyedül Szálasi állt Hitler mellé,tönkretéve ezzel teljesen az országot.Nem is kérdés ,hogy ezt még a Felvidék stb sem érte volna meg,aminek német gyõzelem estén nem sok hasznát vettük volna ,mert egész Európa német gyarmattá vált volna .És ugyebár azt a másik oldalról eléggé nehezményezték egyesek.
Wareg 2009 jan. 28. - 23:30:30
(323/399)
Ezzel azt akarod mondani, hogy ha Hitler vegetáriánus volt, és ezt valaki kétségbe vonja, de én megvédem, akkor én rossz szellemiségben írok, mert a vegetarizmus az egy pozitív dolog? Mert sajnos nagyon úgy néz ki a dolog.

Sajnos alaptétel mindenütt a mai egzaltált szellemi légkörben, hogy ha bármilyen kicsi pozitív tény elõkerül egy "csúnya emberrõl" (tök mindegy, ki az, a lényeg, hogy sokan utálják), akkor egyesek iszonyat hevesen elkezdenek csápolni, hogy 'ez márpedig nem igaz, akárki akármit mond', vagy hogy 'hát persze, ez igaz, de ilyet nem illik mondani egy ilyen csúnya emberrõl, hát határold el magad tõle azonnal'. Kicsit gyerekes dolog ez, nem gondolod?
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 23:22:55 9/10
(322/399)
Látod már én is keverem a topicokat ,ahogy ugrálok közöttük,nade az érvemet nem érinti a keverés.
Wareg 2009 jan. 28. - 23:20:56
(321/399)
A te állításaid sem sok ponton érintkeznek az én felvetéseimmel, szó se róla.

Szerinted tehát mindegy, hogy a minden addiginál nagyobb, fontosabb, borzalmasabb stb. háborúban a gyõztesek vagy a vesztesek oldalán állunk??? Hogy a miénk-e a magyarok lakta Felvidék, Kárpátalja, Erdély egy része, a Délvidék? Mindegy, hogy a kommunizus leradírozza-e Közép-Európa addigi teljes civilizációs felépítményét, hogy teljesen zéróról kell mindent újra kezdeni egy rossz vágányon? Mindegy, hogy Magyarországon hónapokon át tombol a háború egy vadállati módon viselkedõ ellenség ellen? Mindegy, hogy egy hatékony vagy egy romboló gazasági struktúra uralja-e az egész térséget? Mindegy, hogy a vezetõknek diplomájuk vagy vastag tenyerük van? És még hosszan sorolhatnám a kérdéseket.

Ami a többit illeti: az oroszok fegyveresen leigáztak minket, sok jóra nem lehetett számítani. De azt hiszem, a vitapontunkban nagyon nem az a lényeg, ki kitõl mire számított. A demokrácia akkor is csak egy mézesmadzag volt. A sztálini csizma szorítása alatt mondjuk nem tudom, ki vette komolyan a gyerekeken kívül (orosz bakák minden utcasarkon). A fordulat éve amúgy nem 1949, hanem 1948 volt. Már akkor "helyreállt a rend".

Szerintem hanyagoljuk a témát.
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 23:10:53 9/10
(320/399)
Kissé értelmetlenné vált a fórumon a hozzászólások cimkézése meg egyébként ,mert beletörölgettek.